Kwarantanna Domowa, ProteGO i inne aplikacje czyli prywatność w czasach zarazy
#33
@bluszcz Gdzieś na LinkedIn rzucił mi się artykuł na temat, który wrzuciłeś, ale nie udało mi się go teraz odnaleźć. W każdym razie przypadkiem znalazłem cos podobnego i to w kontekście naszej polskiej aplikacji

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


----------------
edit:
dzisiejszy (5 XI) artykuł p. Tadeusza Zielińskiego również w temacie PtoteGo (podkreślenie moje)
Cytat:Kończą nam się pomysły na walkę z koronawirusem. Jeżeli epidemia by przyspieszała, warto rozważyć wprowadzenie wymogu posiadania aplikacji STOP COVID przez osoby, które mają smartfony i chciałyby wyjść z domu. To cytat z

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

, Patryk Słowik przytacza tam słowa „jednego z rządowych ekspertów”.

Słabe strony tej koncepcji to – zgodnie z cytowanym tekstem – weryfikacja, czy ktoś rzeczywiście posiada aplikację oraz ustalenie kryteriów zwolnienia z takiego obowiązku. Jako ekspert pozarządowy pozwolę sobie wskazać kilka dodatkowych problemów, które pojawią się podczas zmuszania ogółu społeczeństwa do zainstalowania jakiejkolwiek aplikacji mobilnej.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Kwarantanna Domowa, ProteGO i inne aplikacje czyli prywatność w czasach zarazy - przez ichito - 04.11.2020, 17:19

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości