Wystarował CheckLab.pl wraz z pierwszym testem
#16
(11.09.2019, 22:05)Konrad napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Nie zapominajmy, że testy pakietów AV to testy:
- na określonej liczbie próbek
- przeważnie na ustawieniach domyślnych
- nie uwzględniają głupoty czy celowego działania użyszkodnika

Jak wspomniał dolar444 testy są poglądowe i mogą w pewnym stopniu świadczyć o jakości produktu, co nie znaczy że zawsze i w każdej sytuacji dany av nas obroni.

To tak jak z chorobami ludzi na coraz więcej chorób mamy leki bądź system leczenia, ale nie na wszystkie. Czy to znaczy, że mamy też się nie leczyć nic nie robić w tym temacie?
Tak samo jest z branżą AV.
Uważam, że lepiej robić coś i się starać, niż nie robić nic i narzekać lub płakać.

Uff, a myślałem, ze po ciężki dniu chaotycznie i nie zrozumiale napisałem ale jednak nie. Dziękuje Smile


(12.09.2019, 07:03)adrian.sc napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ad1. Nie wykluczamy tego, ale na razie na nowej platformie zrobiliśmy tylko jeden test. W tym trzy produkty biznesowe. Od 1 września do końca m-c trwa już kolejny test. Trochę mało atrakcyjnie wizualne prezentowałyby się słupki z trzema produktami, prawda? Dlatego też na razie postanowiliśmy tego nie rozdzielać.

ad2. Testy UTM wymagają innego podejścia. Niemniej jesteśmy na to gotowi, a kwestią jest tylko załatwienie sprzętu do testów. Wezmę to pod uwagę i porozmawiamy wewnętrznie i z przedstawicielami w Polsce takich producentów. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

ad3. Sophos Intercept X na pewno pojawi się w testach w przyszłości. Może też wersja dla domu Sophos HOME.

1. Oczywiście, ze wyglądało by to nie efektywnie wizualnie. Zgadzam się, ale miło słyszeć, ze w przyszłości będzie to brane pod uwagę.

2. Jak najbardziej zdaje sobie sprawę z tego, że no wymaga innego podejścia ale cieszę się, że będzie to przemyślane i w jakimś okresie czasu będzie to możliwe do zobaczenia u was Smile

3. Super miło to usłyszeć.

Cóż na ten moment nie mam pytań, ale jak by mi się coś "urodziło" pozwolę sobie zadać, jak uda się odpowiedzieć Tobie to super, jeżeli nie to także rozumiem.
Raz jeszcze dzięki i powodzenia.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Wystarował CheckLab.pl wraz z pierwszym testem - przez dolar444 - 12.09.2019, 21:39

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości