Przetestuj swój program anty-malware
#11
(03.03.2019, 12:46)ichito napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Nie wypowiadam się na temat sceny politycznej w Gdańsku Wink Nie zamierzam też rozstrzygać, która organizacja testująca jest ta lepsza, a która gorsza, bo za mało mam wiedzy...ale na pewno warto sięgnąć do historii i zajrzeć np. do linkowanego wątku, żeby zobaczyć, co było asumptem...zapewne jednym z kilku...do założenia tej organizacji

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Dodatkowo istotna może być w tej argumentacji również informacja, że jednym z wymogów nowej, wprowadzonej w 2016, polityki Virus Total wobec współpracujących firm jest konieczność posiadania certyfikatu AMTSO...i zapewne to kolejny argument przeciwników tej organizacji, ale dający też pojęcie o ewidentnym konflikcie interesów. O ile pamiętam wiele firm przesiadło się wtedy na inne multiskanery jak np. Virus Scan Jotti

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


No właśnie. I co z tego, że powstało AMTSO, skoro AMTSO współpracuje z VT? Każdy, kto tam ma silnik, otrzymuje informacje o zagrożeniach w liczbie milionów każdego dnia. Gdyby ktoś chciał, mógłby zrobić silnik bazujący wyłącznie na VT.

Przeczytałem podany wątek, jeden i drugi. Nie dziwni mnie wynik podrzucenia czystego pliku oznaczonego jako malware. Jak napisałem wcześniej - producenci z VT mają dostęp do tej bazy zagrożeń. Nikt nie jest w stanie weryfikować ręcznie każdego pliku, który tam jest wrzucany. Zawsze podkreślam, że VT to bardzo kiepskie źródło sprawdzania skuteczności, ponieważ są tam silniki konsolowe, często bez dodatkowych modułów jak piaskownica, HIPS, firewall, IDS, itp.

Dlatego użytkownik, chcąc przetestować samemu swój program, powinien posiłkować się prawdziwym malware. Źródeł jest pełno w sieci. Jest to znacznie lepsze niż plik EICAR, który - jak podesłałeś - kojarzy się z tym czystym plikiem - "umownym".

To jak powstało AMTSO, jest przeszłością. W obecnym czasie oni nie nadarzają, w dodatku każą płacić za przynależność. Rocznie jest to chyba kilka tys. dolarów od każdego członka. Czy warto? To zależy od punktu widzenia i nie powinien martwić się tym normalny internauta.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Przetestuj swój program anty-malware - przez ichito - 28.02.2019, 11:55
RE: Przetestuj swój program anty-malware - przez adrian.sc - 03.03.2019, 18:54

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości