Zabezpieczeńie WIN 10 (bankowość, giełda)
#3
(08.01.2019, 20:48)Spaice napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Zależy mi, żeby zestaw był w miarę intuicyjny i nie wymagał zaawansowanej wiedzy dotyczącej obsługi. Do tej pory po prześledzeniu forum udało mi się sklecić coś takiego:

1. Wersja darmowa:
Comodo + SecureAplus

No Comodo to jednak trochę wiedzy wymaga. Nie tyle przy konfiguracji wstępnej, co przy reagowaniu na zgłoszenia HIPS albo Firewalla. Bardzo łatwo, nie wiedząc, co się klika, można:
a) zablokować jakąś niezbędna część programu (i potem się dziwić, żen ie działa);
b) zgadzać się na wszystko, co w ogóle neguje sens posiadania takiego programu.

Do bankowości oddzielny Linux bootowany z pendrive - nie korzystałem, ale wiele osób sugeruje to do poprawy bezpieczeństwa.

Co do kryptowalut - ekspertem nie jestem, więc poprawcie mnie, jak się mylę, ale skoro komputer ma być dedykowany tej czynności (a nie przeglądaniu torrentów czy dark webu) bardziej martwiłbym się phishingiem czy reputacją i jakością stron, z których korzystasz. Przeglądarka w piaskownicy resetowanej po zamknięciu oddzieli ją, jeżeli korzystasz szemranych stron, od systemu. Na ile jednak śledzę niusy, to wałki na rynku kryptowalut raczej bywały efektem jakichś bardzo brzydkich zachowań ze strony właścicieli giełd czy błędów w samym oprogramowaniu...

Hmm, w sumie sam bym był ciekawy, jak to wygląda z Twojego punktu widzenia, bo nie za bardzo wiem, przed czym się bronic Smile
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Zabezpieczeńie WIN 10 (bankowość, giełda) - przez M'cin - 08.01.2019, 22:34

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości