Fujitsu Siemens Lifebook się sypie :(
#2
(12.12.2018, 15:34)ichito napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

No i przyszedł dzień, kiedy czas spojrzeć prawdzie w oczy...mam starego laptoka, który służy mi już 9 lat i chyba zaczął w końcu pokazywać, że chciałby iść wreszcie na emeryturę. Zrobił to gwałtownie i bez żadnych konsultacji ze mną, czym wprawił mnie w niejakie osłupienie. Chciałbym go jakoś przekonać albo nawet "przekupić", żeby trochę jeszcze dla popracował, ale jego fochy są niekontrolowane zupełnie, a zdarzają się już po dłuższym czasie pracy
- w trakcie pracy zamraża się ekran i jeśli w tle był jakiś dźwięk to słychać w tym momencie jakby terkotanie...szybkie powtarzpanie ostatniego dźwięku
- laptoka można tylko zrestartować na twardo przy czym w większości takich przypadków system się nie ładuje w ogóle...ekran jest czarny, a wiatrak pracuje szybko i głośno...czasem tak pracuje dłużej, a czasem krótko i wtedy system sam się restartuje
- bateria nie działa prawidłowo od dawna i laptok pracuje zawsze na kablu, więc problem nie w zasilaniu
- jedyny sposób na te przypadłości to wyłączenie laptoka i pozostawienia na jakiś czas...możliwe, że wystudzenie go przynosi poprawę jakiś parametrów, ale to tylko przypuszczenie oparte na obserwacji.
Zapuściłem programy diagnostyczne - Speccy, CPU-Z, HWINFO32 - ale szczerze powiedziawszy nie bardzo bym wiedział nawet jak zinterpretować wyniki...na mój ogląd informacje z odczytów są prawidłowe.
Byłem w serwisie, ale po tym, jak im opowiedziałem o objawach, powiedzieli, że naprawa i wymiana części zwyczajnie się nie opłaca, a to że laptok czasem normalnie pracuje , to tylko zaciemnia sytuację...musieliby go przetestować na maksymalnym stresie i wtedy ewentualnie szukać.
Macie jakiś pomysł jak ewentualnie sprawdzić, co się sypie? Coś co nie sprawi kłopotu, a da w miarę jasną odpowiedź?

Aha...dane z dysku udało się spokojnie przenieść na dysk zewnętrzny, więc o to się nie martwię już Smile

PS
Drugi laptok - ten najstarszy z XP - wciąż ma problem z siecią, ale jutro idę też do tego serwisu...może choć jeden z nich będzie sprawny. jakby co jest jeszcze jeden z Win 8.1, ale to laptok żony i nie chcę go za bardzo używać do swoich celów Smile
No ale jeśli sprzęt zawiedzie całkowicie ,to zawsze możesz sobie sprawić coś nowszego. Przynajmniej czas świąteczny ku temu sprzyja. Czego Ci serdecznie życzę. 
ps. Ja chwilowo w domu korzystam chromebooka. No i do relaksu wystarcza. tak wyszło.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Fujitsu Siemens Lifebook się sypie :( - przez zmij - 12.12.2018, 16:35

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości