Fujitsu Siemens Lifebook się sypie :(
#1
No i przyszedł dzień, kiedy czas spojrzeć prawdzie w oczy...mam starego laptoka, który służy mi już 9 lat i chyba zaczął w końcu pokazywać, że chciałby iść wreszcie na emeryturę. Zrobił to gwałtownie i bez żadnych konsultacji ze mną, czym wprawił mnie w niejakie osłupienie. Chciałbym go jakoś przekonać albo nawet "przekupić", żeby trochę jeszcze dla popracował, ale jego fochy są niekontrolowane zupełnie, a zdarzają się już po dłuższym czasie pracy
- w trakcie pracy zamraża się ekran i jeśli w tle był jakiś dźwięk to słychać w tym momencie jakby terkotanie...szybkie powtarzpanie ostatniego dźwięku
- laptoka można tylko zrestartować na twardo przy czym w większości takich przypadków system się nie ładuje w ogóle...ekran jest czarny, a wiatrak pracuje szybko i głośno...czasem tak pracuje dłużej, a czasem krótko i wtedy system sam się restartuje
- bateria nie działa prawidłowo od dawna i laptok pracuje zawsze na kablu, więc problem nie w zasilaniu
- jedyny sposób na te przypadłości to wyłączenie laptoka i pozostawienia na jakiś czas...możliwe, że wystudzenie go przynosi poprawę jakiś parametrów, ale to tylko przypuszczenie oparte na obserwacji.
Zapuściłem programy diagnostyczne - Speccy, CPU-Z, HWINFO32 - ale szczerze powiedziawszy nie bardzo bym wiedział nawet jak zinterpretować wyniki...na mój ogląd informacje z odczytów są prawidłowe.
Byłem w serwisie, ale po tym, jak im opowiedziałem o objawach, powiedzieli, że naprawa i wymiana części zwyczajnie się nie opłaca, a to że laptok czasem normalnie pracuje , to tylko zaciemnia sytuację...musieliby go przetestować na maksymalnym stresie i wtedy ewentualnie szukać.
Macie jakiś pomysł jak ewentualnie sprawdzić, co się sypie? Coś co nie sprawi kłopotu, a da w miarę jasną odpowiedź?

Aha...dane z dysku udało się spokojnie przenieść na dysk zewnętrzny, więc o to się nie martwię już Smile

PS
Drugi laptok - ten najstarszy z XP - wciąż ma problem z siecią, ale jutro idę też do tego serwisu...może choć jeden z nich będzie sprawny. jakby co jest jeszcze jeden z Win 8.1, ale to laptok żony i nie chcę go za bardzo używać do swoich celów Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Fujitsu Siemens Lifebook się sypie :( - przez ichito - 12.12.2018, 15:34

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości