RODO!...więc trochę informacji
#1
Czy nie zdarzyło się Wam ostatnio, że ktoś w dziwaczny sposób próbuje zweryfikować Wasze dane osobowe czy choćby zapytać o imię i nazwisko w jakimś urzędzie czy instytucji?...pytam, bo wczoraj takie coś mi się przydarzyło, kiedy rejestrowałem się do lekarza - "proszę się wylegitymować jakimś dowodem tożsamości, bo nie mogę pana wprost spytać o nazwisko"...tak przywitała mnie nieco speszona pani w okienku. A może przypadkiem Wasza skrzynka pocztowa została zalana "spamem" na temat przetwarzania danych, których nadawcą są firmy Wam znane lub czasem całkiem obce? Smile
No właśnie...dziś 25 maja wchodzą w życie przepisy o ochronie danych osobowych znane pod ostatnio popularną nazwą RODO. Jest sporo niejasności i to nawet na tyle, że w okresie poprzedzającym wprowadzenie tych regulacji prawnych pojawiły się nawet próby oszustw za pomocą sms-ów czy fałszywych maili. W mediach pojawiło się ostatnio wiele informacji na temat wprowadzanych zasad i nawet nie mam zamiaru zgłębiać tematu na tyle, by samemu pokusić się o autorski przekaz - zalinkuję po prostu do kilku w miarę obszernych i aktualnych informacji, w których chyba każdy znajdzie coś dla siebie istotnego:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Tu strona domowa projektu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Poniżej teksty nieco kuriozalne, ale równie interesujące Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RODO!...więc trochę informacji - przez ichito - 25.05.2018, 11:19
RE: RODO!...więc trochę informacji - przez ichito - 01.06.2018, 12:41
RE: RODO!...więc trochę informacji - przez ichito - 19.06.2018, 09:17
RE: RODO!...więc trochę informacji - przez ichito - 29.06.2018, 16:02
RE: RODO!...więc trochę informacji - przez ichito - 26.03.2019, 13:22

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości