TikTok (wcześniej Musical.ly) - chrońcie dzieci i młodzież przed tą aplikacją!
#30
(10.02.2019, 22:08)Mcin napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

a TikTok czy inne portale społecznościowe to usługa, którą niejako dostarczamy cały czas, aż użytkownik się z niej nie wypisze

Moim zdaniem to nie ma nic do rzeczy. Owszem, właściciele mogą reagować, mogą wprowadzać różne mechanizmy zabezpieczające, ale bądźmy poważni: mówimy tu o portalu mającym setki milionów użytkowników. Kontrola może być tylko automatyczna, na bazie analizy, wzorców i uczenia - nie będzie jednak idealna, nie będzie dokładna, nie będzie też specjalnie "sprawiedliwa". To jest za duża skala aby ktoś mogł to ręcznie sprawdzać, a nawet jak ktoś coś zgłasza, to pewnie najpierw przechodzi przez automat, dopiero później przez człowieka.

Usług najróżniejszych jest wokoło pełno. Mogę zacząć słuchać np. jakiegoś skrajnie lewicowego lub skrajnie prawicowego radia i do kogo będę mógł mieć pretensje za to, że powiedzmy po jakimś czasie będę miał w pewien sposób ustawione poglądy (powiedzmy wprost, spaczone)? Do siebie. Jestem rozumny i wiem po co sięgałem. Dzieci nie zawsze to wiedzą, ale ich rodzice powinni mieć choć nieco rozeznania. Sam nie jestem za kontrolą, ale za tym, aby dawac im czas, dawać im sensowną inspirację. Wtedy nie będa szukały rozgłosu czy sensu w tworach tego typu.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: TikTok (wcześniej Musical.ly) - chrońcie dzieci i młodzież przed tą aplikacją! - przez Konto usunięte - 12.02.2019, 11:47

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości