problem z komputerem podłączonym do routera
#1
Witam!
Nie bardzo wiedziałem gdzie wrzucić ten wątek, jeżeli znalazł się w nie odpowiednim miejscu bardzo proszę o przeniesienie.
Mam nietypowy problem z moją siódemką, od pewnego czasu dziele router z innym komputerem na którym zainstalowany jest Win10. W pewnym momencie zauważyłem widoczne zmiany w systemie jak ukrywanie/udostępnianie poszczególnych folderów, włączanie się usług, w tym pulpitu zdalnego (usługi ustawiałem za każdym razem na tryb ręczny bądź wyłaczony jednak nic to nie daje)
Eset zaczął wykrywać jakiś dziwny ruch sieciowy z Ip tamtego komputera, zapory zaczęły się same dezaktywować. Dziwne rzeczy się ogólnie zaczęły dziać. Po odłączeniu Win10 od sieci siódemka zaczęła dostawać kopa i się odmulała. W tym momencie nie mam nawet możliwości pingowania tego kompa, wcześniej taka opcja jeszcze działała, czyli ktoś coś tam gmera sobie a przy okazji w moim systemie również. Swój komputer przeskanowałem antyvirami, próbowałem używać różnych zapór, nic to nie daje. Czy po formacie i instalacji systemu od nowa, jest możliwość aby się jakoś zabezpieczyć przed tymi "atakami"? Komputer wcześniej nie był jakoś specjalnie zabezpieczony i każdy miał do niego fizyczny dostęp. Zastanawiam się nad stawianiem systemu od nowa, ale może jest jakiś sposób aby się coś więcej dowiedzieć przed formatem. Pozdrawiam.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
problem z komputerem podłączonym do routera - przez treboraropaz - 26.12.2017, 13:38
RE: problem z komputerem podłączonym do routera - przez Cascudo - 26.12.2017, 13:51

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości