Foltyn SecurityShield - nowość na polskim rynku
#1

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Foltyn SecurityShield...nazwa, która do wczoraj nic mi nie mówiła i właściwie do tej pory mówi niewiele, ale oznacza nasz rodzimy...polski...program zabezpieczający, który z niejakim "hukiem" zadebiutował w sieci. Stało się to za sprawą

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

na temat skuteczności programów zabezpieczających dla domów i małych firm przeciwko ransomware.
FSS jako zupełny "no-name" wśród aplikacji z najwyższej półki zajął tam wysokie miejsce i uzyskał rekomendacje testerów...to właśnie zwróciło moją uwagę i spowodowało zapytanie/prośbę do nich o przybliżenie aplikacji. Poniżej dwa cytaty jako odpowiedź przybliżająca nieco aplikację i jako zapowiedź większego artykułu na jej temat.

Cytat:Będzie wkrótce informacja o tej aplikacji. Strona WWW jest w trakcie tworzenia, na której będzie udostępniona wersja BETA. Obecna wersja to 1.0.10. Jej deweloper po prostu się spóźnił. Wersja testowa wraz ze stroną miała być udostępniona w dniu opublikowania testu.

Cytat:Zgadza się, właśnie miałem o tym pisać po wczorajszych wieczornych konsultacjach z deweloperem.
Strona będzie systematycznie rozwijana w miarę postępu prac nad programem. Program robiony jest głównie z myślą dla firm, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby go sobie wypróbować. Podstawowa różnica pomiędzy Foltyn SecurityShield a "zwykłym" antywirusem jest taka, że programów bazuje tylko na behawiorystyce. Żadnych sygnatur. Podczas testów sprawdzał się doskonale. Po testach do tej pory sprawdza się b.dobrze, czyli nie generuje fałszywych alarmów, jest bardzo lekki. Obok innego AV może "stać". Jednak śmiem twierdzić, że może on całkowicie zastąpić AV, jeśli ktoś na pewno nie potrzebuje tradycyjnego skanera.
Postaram się te wszystkie wątpliwości wytłumaczyć podczas recenzji i testu.
A co do samego autora. Nie jest to tajemnicą - Łukasz Foltyn. Nazwisko dla wielu bardzo znane w tej branży i nie tylko w tej (wieloletni programista). Ale może sam autor coś nam zdradzi.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Tak więc dziś po raz pierwszy mogłem wejść na stronę Foltyn SecurityShield - informacji mało...za mało, choć póki co pewnie tyle musi starczyć Smile Aplikacja wg producenta wykrywa i blokuje:
- szyfrowanie plików
- pobieranie i wykonywanie kodu
- dodanie wpisu do autostartu
Nie bazuje na sygnaturach, ale na analizie zachowań...w swojej obecnej wersji testowej nastawiona jest na zwalczanie ransomów...w planach poszerzenie ochrony m.in. przeciwko exploitom.

Program jest na razie darmowy, nie wiem czy w polskiej wersji i jakie są wymagania systemowe/sprzętowe...mało, ale będę czekać na więcej. Aha...autor...jest nim

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

...tak, ten sam który stworzył kilkanaście temu Gadu-Gadu Smile

Strona programu i pobieranie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

#
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Foltyn SecurityShield - nowość na polskim rynku - przez ichito - 15.11.2016, 11:20

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości