Polska aplikacja UseCrypt pozwoli zabezpieczyć się przed hakerami
#5
(24.05.2019, 20:41)zord napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Cały ten Usecrypt wydaje mi się podejrzany zamknięty komunikator, wykorzystujący stary protokół signala do tego horrendalnie drogi no i co już dla mnie jest skreśla go na zawsze to to że korzystają z marketingu szeptanego czy jak się to tam nazywa gdze jakieś legiony troli wychwalają ich komunikator pod niebiosa

Jako autor wielu artykułów o komunikatorze, dorzucę swoje trzy grosze i opinię o aplikacji, ale już nie o marketingu Smile

Komunikator UC nie jest dla każdego. Do rozmów o ludowej dupie Maryni, z kolegami o umawianiu się na wódkę - można używać darmowy Signal. UC korzysta tylko z pewnej implementacji protokołu Signal, który jest znacznie zmodyfikowany pod ich autorską wymianę szyfrowania rozmów głosowych. Do wymiany komunikacji, załączników używają opatentowanej w USA i Europie technologii HVKM. I tyle. Reszta rzeczy znacznie różni się od aplikacji Signal i robi to lepiej. Zabezpieczenia przed malware, atakami, mają lepsze. Prywatność pełna w przeciwieństwie do Signal (jest wersja on premise, więc jako administrator serwera można zobaczyć, a właściwie nie zobaczyć, czy coś UC robi poza "plecami"). Jako że gościłem u nich parę razy w Warszawie, gdzie zaprezentowano mi technikalia, to wiem co nieco więcej niż przeciętny użytkownik. Dlatego moim zdaniem UC jest skierowany do konkretnej grupy odbiorców i zarazem z tego powodu trudno jest przekonać znajomych, którzy korzystają z FB, Instagrama, WhatsAppa, aby płacili kilkadziesiąt PLN m-c. UC nie jest dla nich. Zapewne też nie jest dla ciebie. UC jest bezkonkurencyjny tam, gdzie wymaga się poufności, tajności.

W zasadzie można podejść do tego inaczej. Użytkowniku, jeżeli nie możesz zapłacić miesięcznego abonamentu (albo nie chcesz), to prawdopodobnie nie masz nic tajnego do ukrycia. UC nie jest dla ciebie. Musisz więc znaleźć darmową alternatywę i iść na pewne kompromisy bezpieczeństwa i prywatności.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Polska aplikacja UseCrypt pozwoli zabezpieczyć się przed hakerami - przez adrian.sc - 25.05.2019, 09:26

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości