Jetico uwalnia na stałe zaporę do wersji Free
#19
@Houdini: Niestety nie uzywam Win 8 (mam Win 7) ale sądzę, że i tak "w razie czego" może będę mógł Ci pomóc gdybyś ugrzązł pod gradem okienek. Grin Przeczytaj to co wyżej napisałem i "grupuj" procesy. Smile Parę dodatkowych porad:

1. Sklonuj sobie całe drzewko polisy Optimal Protection i ustaw to sklonowane jako domyślne (i z niego korzystaj) - w ten sposób jesli coś poknocisz to zawsze masz "oryginalną kopię" do której możesz szybko wrócić i zacząć od nowa.

2. Na poczatku działania możesz po prostu wyłączyć tablicę PA (Process attack) wybierając odpowiednie "bypass" + Apply po kliku na nazwie polisy z której aktualnie korzystasz i skupić się najpierw na połączeniach sieciowych - to sporo ułatwia. Wracasz do normalnego trybu wybierając "learning mode" + Apply.

3. Nie wiem jak długo wcześniej testowałeś Jetico (zanim się od niego odbiłeś), ale jeśli masz okazję to polecam też testy w VM - ja używam VirtualBoxa i stwierdzam, że bardzo mi pomógł w nauce z Jetico. Możesz tam sobie bezstresowo stworzyć swój własny, początkowy zestaw reguł.

4. Dość sporo programów systemowych będzie potrzebowało "pośredniego dostępu do sieci" więc można je pogrupować i dać taką możliwość owej grupie. Warto pamiętać, że to nie oznacza żeby dawać tym programom możliwość korzystania z połączeń sieciowych.

5. Wszystkie programy niesystemowe, które potrzebują sieci do np. aktualizacji najlepiej wrzucać do domyślnej grupy jako Web browser, tylko trzeba pamiętać żeby tą grupę podpiąć pod domyślną tablicę Web browsers bo, nie wiem dlaczego, takiego podpięcia domyślnie tam nie ma.... None

Bardziej zaawansowane porady:

1. Jeśli masz jakiś program który dużo miesza w systemie i ma też wiele plików wykonywalnych (np. jakiś antywirus) to warto założyć mu osobną tablicę PA i podpiąć ją pod główną. W głównej tablicy PA dajesz przekierowanie do podtablicy PA (na zasadzie podania ścieżki tam gdzie program jest zainstalowany) a w podtablicy dajesz regułę Ask na jej końcu - w ten sposób taki antywirus będzie Ci się ładnie grupował w jednym miejscu. Smile

2. Myślę, że dla pliku svchost.exe warto zrobić całą osobną tablicę Application z rozróżnieniem na poszczególne porty - tu masz linka jak to mniej więcej można zrobić:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

- post jest po rosyjsku ale myślę, że można się łatwo domyśleć "o co chodzi" a w razie czego użyć google translator. Na końcu owej tablicy (przed Ask) ja sobie podpiąłem kolejną, domyślną DNS Client.

Jeśli miałbyś jakies pytania to daj znać. Smile
a kuku!
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Jetico uwalnia na stełe zaporę do wersji Free - przez Konto usunięte - 15.04.2016, 20:30
RE: Jetico uwalnia na stałe zaporę do wersji Free - przez Lex - 19.01.2018, 10:49

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości