Czy Kerish Doctor 2016 to scareware?
#1
Od niedawna używam Kerish Doctor, obecnie 2016, a wcześniej 2015, pozwalam mu działać w tle, oraz optymalizować system i się zastanawiam, czy nie jest przypadkiem scareware?

Otóż pewnego pięknego dnia włączyłam komputer, który normalnie się uruchomił i Kerish Doctor poinformował mnie, że pewne pliki systemowe, wyglądające na ważne, a wśród nich np. winload, czy jakoś tak, zostały usunięte, może przez wirusa i on je przywrócił... Czym prędzej jeden z owych plików przeskanowałam na Virus Total, ale nie wykryło w nim żadnej infekcji.


Wówczas przeskanowałam mojego kompa Emsisoft AntiMalware, oraz Malwarebytes AntiMalware Premium i one nic nie wykryły.

Potem bałam się jak włączałam kompa, że sytuacja się powtórzy, czyli jakiś plik systemowy zostanie usunięty, a ów soft go przywróci.

Obecnie planuję zainstalować za jakiś czas Kerish Doctor 2015 na laptopie mojej Mamy, bo chyba warto, choćby ze względu na ochronę plików systemowych.

Jednak nie wiem, czy on po prostu mnie nie nastraszył, aby przekonać mnie o swojej użyteczności.

Jaka jest Wasza opinia na temat owego programu?
Kto pyta nie błądzi, ale błądzić jest rzeczą ludzką. Wink
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Czy Kerish Doctor 2016 to scareware? - przez joa17t - 17.02.2016, 23:45

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości