µBlock - lekki i skuteczny adbloker
miałem ponad 600 tysięcy ale nie czysiłem statystyk na starym w7 teraz mam około 90 tys elementy szpiegujące 50 tys a zagrożenia 60 Craze w adguardzie
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Ale to w jednej sesji na jednej stronie? Wink Bo ten wynik to jedna sesja na jednej stronie.
Odpowiedz
Ta strona przestaje się ładować? Znudziło mi się kiedy licznik cały czas leciał mimo przekroczenia 30k zablokowanych elementów.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
Normalnie tak, ale od około tygodnia mają mega problem Smile
Dodatkowo jak zatrzymasz ręcznie ładowanie to licznik dalej bije jak szalony bo skrypt jest uszkodzony Grin
Odpowiedz
Niw wyłączaj kompa i czekamy na pierwszego milionera Suspicious
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
Dzięki Intelowi i ich błędom w łatkach na błędy w procesorach które wg. ich działu PR nie mają błędów to może długo potrwać Grin
Odpowiedz
Można zablokować okienka z Rodo?
Odpowiedz
@korbennn
Jak tak przeglądałem informacje, to wygląda, że chyba jeszcze nie ma mechanizmów do blokowania tych okienek...pewnie technicznie nie byłoby to trudne, ale chodzi o zgodność pod kątem prawnym między serwisem z danej strony a nowymi przepisami. Brak takich ostrzeżeń może skutkować konsekwencjami i chyba póki co nikt nie wychyla się z rozwiązaniem, które blokuje okienka nawet w sposób ukryty...jawnie chyba nie bardzo się da.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
W sumie... masz pełną rację w tym temacie.

Ale mnie to wnerwia... no nic, jakoś przeżyję, dzieci w Afryce mją większe problemy niż ten mój
Odpowiedz
Jest filter pod ROD już.
abp:subscribe?location=https://raw.githubusercontent.com/MajkiIT/polish-ads-filter/master/cookies_filters/adblock_cookies.txt&title=Polish_Cookies
Odpowiedz
Tu jest rozwojowy wątek na MT

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
W sumie pytanie o uBlock origin, ale niech będzie...

Nie mam możliwości "odblokowania" elementów z konkretnej domeny w uBo, nie ma możliwości kliknięcia w "zielony kwadracik" - jest tylko szary i czerwony. Czy ktoś śledzi temat i wie, co to za zmiana? nie doszukałem się nic na szybko ani w wyszukiwarce, ani na forach, nic...

Wiki wciąż pokazuje jako dostępne - advanced options -> dynamic filtering actions:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
Ja tam nie wiem bo nie używam, mam adguarda
Odpowiedz
Sam znalazłem, zmiana z wersji 1.28:

Cytat:Dynamic filtering

You can skip this section if you didn't opt-in to "I am an advanced user" or you are otherwise not a user of dynamic filtering.

It's no longer possible to point-and-click to create allow (green) rules from within the popup panel by default. This change is motivated by seeing way too many cases of improper usage of dynamic filtering in which users are creating allow (green) rules where noop (gray) rules should have been used.

Creating allow rules has serious consequences as these override blocking static filters and can potentially disable other advanced filtering ability such as HTML filtering and scriptlet injection -- often used to deal with anti-blocker mechanisms; to the point where misusing allow rules can easily cause a user to be less protected than when using uBO with default settings/lists.

Here are typical cases of misuse out of countless I have seen in the wild, including many of them being presented as a reference solution while they actually made things worst. Very recently I even had to correct a technical blog post telling people to use allow rules to override block rules, with no mention of noop rules -- which are the default way to override block rules, while allow rules are to be used in rare, exceptional circumstances. For reference, after years using medium/hard mode, I still have zero allow rules in my permanent ruleset.

You can get back temporarily the ability to create allow rules from within the popup panel by tapping twice the Ctrl key. In some browser versions[1], double-tapping the Ctrl key does not work, in such case you can recover the ability to create allow rules by changing the advanced setting filterAuthorMode to true.

[1] Tor Browser; Firefox with privacy.resistFingerprinting set to true.
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości