Kaspersky Internet Security / PURE
No proszę, piękna optymalizacja, co oni z tym programem zrobili:crazy:
Odpowiedz
Dziś zadebiutowała nowa wersja topowego pakietu zabezpieczającego.
Na ten czas tylko w języku rosyjskim (z możliwością zmiany na angielski).

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
śmiało można instalować na wersję "polską", ustawienie i licencja przechodzi z wersji 2012 Beer
Emsisoft
Odpowiedz
Jak działa to roll-back malware actions?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
morphiusz napisał(a):Jak działa to roll-back malware actions?


Tak to wygląda na filmie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Pomijając 700MB podczas skanu Grin Nadal szarpie procesorem podczas normalnego używania systemu?
Odpowiedz
Za wcześnie na takie obserwacjeSmile To trzeba głębiej się przyjrzeć żeby nie było na starcie niepotrzebnych mitów. Jeśli macie maszyny wirtualne polecam sobie pobrać ten popularny pakiet i sprawdzić. Może będzie działac różnie...
Odpowiedz
A ja bym proponował sprawdzić na fizycznym komputerze a nie na maszynie wirtualnej.
30 dni triala, a jakby co zawsze może odinstalować i wyczyścić nowym narzędziem pod 2013, bo właśnie wyszło:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
pojawiła się nowa beta 13.0.1.4141

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


skanowaniesystemu + skan paczki ( 500 szkodników) zużycie pamięci około 300-350 mega czasem i poniżej

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Emsisoft
Odpowiedz
Wrzuciłem sobie triala 2013 po angielsku i...
Jeszcze nie za wiele mogę powiedzieć o realtime, ale jeżeli chodzi o pełny skan to:
  • ogromne użycie CPU - ostatnio pogrywam w borderlands, a przy gierce 3D lap chodzi ciszej niż przy KISie!
  • ~700 MB RAM szczytowo
  • ogromna ilość zapisów na dysku - dla posiadaczy SSD takie coś to samobójstwo- jak będzie podobnie w realtime to wyleci z hukiem


[attachment=0] <!-- ia0 -->kis.png<!-- ia0 -->[/attachment]

Co ciekawe, to miało miejsce przy "idle" tj. nie było mnie przy kopie.
Jak zacząłem go pod koniec skanu używać, to CPU poleciał na ~30% i się na tym poziomie trzymał, RAM spadł do ~180-250 MB.
Tak więc przy pełnym skanie reaguje na to, czy używamy kompa.

Zobaczymy jak będzie po reboocie i kilku godzinach normalnego używania komputera, na razie nie napawa to optymizmem.

Dodano: 06 sie 2012, 15:33

W chwilę po reboocie proces avp ma już nieco ponad minutę CPU (20x tyle co dwm) i prawie 200.000 zapisów na dysku...
Kasperskiemu dziękuję i odradzam go każdemu kto ma SSD, lub potrafi wyważać skuteczność / wydajność.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
Z wersji na wersję coraz większa kobyła , dopóki nie będzie nowego silnika nawet nie zamierzam go instalować.
Wiele osób co twierdzi, że tak nie jest, nawet pojęcia nie ma w jaki sposób sprawdza się obciążenie systemu przez skaner rezydentny AV, i pieją ,że KAV nie jest taki ciężki, a prawda jest jaka jest.
Najgorsze to jednak to , że pomimo tak ogromnego obciążenia systemu , ochrona programu nie jest lepsza od konkurencji, rzekłbym że opierając się tylko na detekcji , taka sobie .
Chyba nawet Gdatę przebił ten pakiet.
Norton po pełnym skanowaniu systemu , zajęte 700GB dysków , zrobił do teraz (skanowałem godzinę temu) 800k zapisówSmile
Odpowiedz
U mnie KIS miał do przeskanowania... 52 GB danych.
Norton przy pełnym skanie robi u mnie więcej odczytów (do nawet ~2mln w porównaniu do 500-600k w KIS), ale co mi szkodzą odczyty?

Co do ochrony. To nie tylko AV, o tym zapominać nie można. Jest mocna heurystyka, która chyba też nieźle wwierca się w aplikacje. Taka ilość zapisów nawet bez skanu zmusza do zastanowienia - co on do cholery jasnej robi? Może aplikacje idą non-stop w sandboxie? Ale to bez sensu, bo mam same znane i zaufane rzeczy.
Niemniej, jakbym chciał tak dokładną ochronę to wybrałbym... Pandę. Ona również ma głębokie analizowanie plików, a jednak działa lżej niż Kaspersky (mowa o wersji IS czy też Global Protection, nie wiem jak wygląda to w AV czy cloud).
Odpowiedz
Cóż odkąd pamiętam to "wujaszek wania" lekkością w żadnym z jej aspektów nie grzeszył, ale to pokazał na zapisach u Łukasza to.......Facepalm

facecik napisał(a):Norton po pełnym skanowaniu systemu , zajęte 700GB dysków , zrobił do teraz (skanowałem godzinę temu) 800k zapisów
Poza ramem i cpu nie robiłem u siebie innych pomiarów, ale już to wystarczyło mi, żeby..... został na dłużej Wink
Odpowiedz
Lukas przecież było wiadomo jaki kis jest od pierwszej bety.Całę deklaracje o napisaniu kodu od nowa itp...Chciałbym wrócić do kisa (użytkowałem 9tke) ale taka moja deklaracja powrotu zostaje przesunięta o rok na kolejny rok.... i tak w kółko.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
O kurde, a już miałem ściągać Kaspra w wersji 2013....jednak zrezygnuję ze względu na swój SSD...


Jak możecie zgłaszajcie takie rzeczy na forum oficjalnym Kasperskiego, może coś zrobią z tą OGROMNĄ ilością zapisów w najnowszych wersjach...bardzo się rozczarowałem.


Chciałbym potestować najnowszą wersję bety na laptopie z HDD, czy mogę zostawić lapka na kilka godzin bez żadnych czynności w celu sprawdzenia ilości zapisów na dysku ?Czy musiałbym coś konkretnie zrobić żeby sprawdzić go "dokładniej" ?
Odpowiedz
Znowu tak nie myślcie pochopnie, u mnie nic nie ma obawiającego w przypadku SSD, a korzystam z SSD od marca 2011 i używam Kaspra, więcej jest nawet odczytów niż zapisów (prawie dwukrotnie więcej odczytów); widać nie wiecie po co jest Funkcja TRIM w SSD Smile (wszystko jest rozwiązywane w cache w pamięci)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
@tommy504:
No ok, ale nie przy takiej ilości. Nie widziałem żadnego antywira, który by przy full skanie zrobił 1mln zapisów, a Kaspersky robi to o wiele, wiele częściej...
Cache tu za wiele nie przemieli... poza tym, ciągle wisi pytanie - na co mu tyle zapisów?
Odczyty to nie problem, bo nie powodują degradacji komórek pamięci.
Odpowiedz
Chodziło mi o cache w sensie bufora w pamięci. Przecież na pewno porównuje i decyduje, czy zapisać czy nie, a być może już jest taka komórka zapisana na SSD to tylko ponownie ją aktywuje w tablicy.

lukasamd napisał(a):na co mu tyle zapisów?

Zapytaj się E.K. - ja wiem że odkąd używam kaspra zawsze tak było, heurystyka zawsze obciążała.
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
tommy504 napisał(a):Zapytaj się E.K. - ja wiem że odkąd używam kaspra zawsze tak było, heurystyka zawsze obciążała.


No właśnie mnie zastanawia, dlaczego... Panda ma mechanizm rozbierania aplikacji na kawałki jak je uruchamiamy, a nie ma w niej tyle zabawy.
Odpowiedz
Widocznie jak Kasper AV/IS dostaje w bazach nowe wytyczne skanu plików pod kątem heurystyki to je ponownie skanuje.
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 17 gości