Symantec PcTools Internet Security 2012
#1

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Norton, jak starałem się wykazać w poprzednim wpisie, jest bez wątpienia jednym z najlżejszych i najskuteczniejszych pakietów zabezpieczajacych na świecie. Mocno popularne oprogramowanie Symanteca zdobywa od kilku lat rzeszę fanów, dzięki czemu wytacza niejako standardrynkowy produktu oczekiwanego przez „typowych” internautów.
Mało kto z niezainteresowanych tematyką oprogramowań stworzonych do walki z cyberprzestępczością wie, że od niedawna pod czujnym okiem producenta NISa , rozwija się drugi produkt – PcTools.


Wczoraj jedenz użytkowników poinformował Nas o zakończeniu wsparcia dla kilku darmowych wersji aplikacji PcToolsa. Koniec więc z rozwijaniem zapory Firewall Plus, cieszącej się dużym uznaniem, głównie dzięki skuteczności, wyjątkowej lekkości i co najważniejsze pewnej automatyce działania; niestety nie wydadzą już nowych wersji blokera behawioralnego ThreatFire czy dodatku służącego ochronie przed szkodliwymi witrynami Broswer DT.
Choć opisane moduły nie będą już pojedynczo rozwijane, to ciągle Symantec chce niejako polepszać je i udoskonalać w ramach pełnego, komercyjnego pakietu PcTools Internet Security. Co potrafi ta aplikacja i czy jest dobrym sposobem do zabezpieczenia systemu przed malware?

Sprawdziłem.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Instalacja PISa Smile jest domyślnie procesem banalnym , niesprawiającym absolutnie żadnej trudności. Zaraz po „wgraniu” się w systemie,Firewall prosi o określenie poziomu zaufania dla wykrytej sieci. Możemy zdobyć informacje o swoich adresach MAC czy IP. Dla typowego użytkownikawiedza ta może zdawać się być lekko przerażajacą, jednak szybko okaże się ,że nie taki PcTools straszny i manualny , jak zdaje się na początku współpracy.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Interfejs pakietu jest prosty, jasny i przejrzysty. Został podzielony na 5 zakładek w tym;
  • Stronę główną, przedstawiającą ogólna statystykę oraz informacje o licencji i działaniu poszczególnych modułów.
  • IntelliGuard, czyli centrum zarządzania funkcjonalnością pakietu
  • Ustawienia, a więc miejsce , w którym należy konfigurować działanie PcTools Internet Security
  • Dlaczego PcTools? - dośc ciekawa zakładka, przekonująca klienta, że dobrze postąpił zakupując / chcąc zakupić pakiet Symanteca Smile
  • Uruchom skanowanie, czyli jak sama nazwa wskazuje, zarządzanie sprawdzaniem plików systemowych oraz własnych użytkownika. Do wyboru są;
    • Intelli- Scan (szybki)
    • Pełen skan (kompletny)
    • Niestandardowy ( pliki/foldery deklarowane przez klienta)


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Intelliguard

Zestaw narzędzi służących obronie przed najnowszymi zagrożeniami, przedstawia się w omawianym produkcie bardzo bogato. Aż dziw bierze, że aplikacja nie jest jedną z tych najbardziej „topowych” na polskim rynku zabezpieczeń. Ale do rzeczy.

Behavior Guard _ ThreatFire,

posiadający 3 główne stopnie czułości moduł, kontroluje każdy proces aktywny na komputerze oraz blokuje podejrzane działania szkodliwych wirusów.

Browser Guard,

zapewnia bezpieczeństwo transakcji bankowych oraz pełną kontrolę odwiedzanych witryn internetowych.

Cookie Guard

dezynfekuje system z popularnych śledzących ciasteczek, zbierających informacje na temat aktywności interneuty w internecie.

Download Guard,

a więc kontrola pobieranych plików za pomocą chmury Symanteca. Umożliwia to ultraszybkie zapobieganie nowym trojanom.

E-mail Guard,

sprawdza załączniki zarówno poczty wychodzącej jak i przychodzącej . Naturalnie szkodliwy obiekt jest wyrzucany, dzięki czemu użytkujący produkt PcToolsa nie musi obawiać się tak popularnego rozsyłania malwareza pomocą wiadomości elektronicznych.

File Guard,

monitoruje uruchamiane programy/aplikacje/ załączniki e-mail. Kilka poziomów czułości ( zapewne ma to odbicie w analizie heurystycznej).

Network Guard

broni przed zmianą ustawień sieciowych w tym :
  • - pliki hostów
    - LSP
    - DNS
    - ustawienia rejestru sieciowego


Rootkit Guard / Site Guard

Funkcje te są w stanie przeciwdziałać podstępnym rootkitom ukrywającym się w systemie oraz blokować potencjalnie niebezpiecznie strony internetowe, a także chronić komunikatory.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


AntiVirus

Przyznam,ze obserwując szereg modułów behawioralnych PcTools Internet Security 2012 , skan na żądanie, czy wykrycia na podstawie definicji zagrożeń, schodzą niejako na drugi plan , co świadczy o wysokim zaawansowaniu tegoż pakietu i pewnej nowoczesności działania. Oczywiście sam skaner wspiera pozostałe funkcje i jak najbardziej działa „ real- time'' , a więc w czasie rzeczywistym.

Dodatkowymi mozliwościami pakietu są bez wątpienia:
  • skan sektora rozruchowego
  • tryb gracza
  • skan w czasie bezczynności
  • skonfigurowanie decyzji zapory w czasie działania aplikacji pełnoekranowych lub gier ( zezwól/ blokuj)
  • skonfigurowanie wydajności pakietu ( od minimalnego zużycia zasobów systemowych, do maksymalnego , związanego jednak z najwyższym poziomem ochrony)
  • określenie zaplanowanych zadań np. skanowania
  • skanowanie w poszukiwaniu ukrytych plików
  • dostosowanie obciążenia generowanego przez silnik skanujący do możliwości procesora
  • sprawdzanie plikow w chmurze ( Cloud)


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Bezpieczna wspólnota,

każdy użytkownik rozwiązań Symantec PcToolsa dołącza do wspólnej sieci wymiany danych. Nie jest to nic nowego wśród aplikacji antywirusowych, jednak bez wątpienia pozwala na szybsze reagowania co do najnowszych szkodników.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Anti- Spam,

umożliwia tworzenie listy bezpiecznych i szkodliwych adresow oraz , zgodnie z przeznaczeniem, odpowiednio oznacza niepotrzebne i niechciane listy.

Zapora sieciowa,

moduł, który przysporzył PcToolsowi nie lada popularności. Lekka, skuteczna i w tej wersji oprogramowania, ciągle rozwijana.Domyślnie zezwala na dostęp do sieci znanym aplikacjom oraz tym podpisanym cyfrowo , a także pyta o nowe programy. Firewall nie jest natrętny, dzieki czemu mogą korzystać z niego użytkownicy o różnym stopniu zaawansowania. Można nazwać go więc złotym środkiem, bo jest skuteczny i przyjazny w obsłudze.

Filtrowanie pakietów oraz ustawienia sieciowa, jasne określanie i modyfikacja reguł dostępu sieciowego dla zainstalowanych programów, zapobieganie włamnaniom (kontrola portów i adresów IP) czy prezentowanie aktualnego ruchu sieciowego – tych możliwości w profesjonalnym Firewallu zabraknąć nie może, a więc pojawiły się i w PIS 2012.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Test skuteczności i wydajność.

A więc o teście, którego nie było. Niestety wersja trial nie pozwala na usuwanie zagrożeń, a pełnej aktywacji nie udało mnie się w żaden sposób zdobyć.

Niech będzie.

Jeśli idzie o „odczuwalność „to jest róznie. Raz bardzo lekko, czasem potrafi „przymulić”. Aleogólne wrażenie więcej niż bardzo dobre.


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Podsumowując , PcTools jest pewną zagadką wśrod aplikacji AV, przynajmniej dla polskich klientów. Przypomina mi trochę „anioła, któremu podcina się skrzydła”. Podobnie jak np. Trend Micro ma w sobie wielki potencjał, który ginie gdzieś w krainie marketingu, którego nie ma.

A szkoda.....

Autor:McAlex
SafeGroup.pl - Zadbamy o Twoje bezpieczeństwo
Odpowiedz
#2
Może i wersja testowa nie usuwa znalezionych zagrożeń, ale rewelacyjnie radzi sobie z ich blokowaniem. Testowałem program dość długo na różnych paczkach i wypadł wręcz rewelacyjnie. Ze swej strony polecam!
...
Odpowiedz
#3
Tak, bloker behawioralny jest super.
Odpowiedz
#4
Alex jak to możliwe, że jesteś mentorem a wciąż serwujesz nam smaczne recenzje??
Odpowiedz
#5
Eugeniusz napisał(a):Alex jak to możliwe, że jesteś mentorem a wciąż serwujesz nam smaczne recenzje??


No bo ja nie potrafię jak jest coś nowego, nie opisać <choroba jakaś chyba>. Grin

W sumie , grunt to organizacja czasu.Lol / i aktualnie - angina/
Odpowiedz
#6
Doprawdy Alex twoja praca jest genialna jako osoby recenzującej różnego typu pakiety IS.
Co do samego PcToolsa to swego czasu używałem pełnej wersji tego pakieciku i byłem raczej zadowolony zarówno z działania jak skuteczności tego zestawu od tego czasu sporo się zmieniło z pewnością na lepsze .Dodać należy też to że można kupić ten pakiecik nawet za całkiem normalne pieniądze rzędu 50-80PLN rok na 3 kompy co jest wręcz ceną lekko śmieszną.
Odpowiedz
#7
Warto kupić PcToolsa?
Odpowiedz
#8
McAlex napisał(a):Warto kupić PcToolsa?

Szkoda że nie ma możliwości przetestowania dłuższego niż te 15 dni i to jeszcze po wcześniejszej rejestracji ,ale pakiecik na pewno wart kasy tym bardziej że jak napisałem można go kupić za lekko śmieszne pieniądze.
Odpowiedz
#9
McAlex, jak zwykle - dobra robota.

Pytanie: jak program radzi sobie z Fake AV?

---

Poza tematem (muszę napisać, bo nie zasnę) Tongue :

Czytałem obie Twoje najnowsze recenzje (druga to Trend Micro) będąc na codziennym spacerze przez nowy (zbędny wydatek zdaniem żony) gadżet Galaxy S III w Operze Mini. Po prostu szedłem. W jednej kieszeni miałem odtwarzacz mp3 IRiver S100, słuchawki NuForce w uszach, w rękach ten nowy smatfon.Mam taką refleksję: stary, dobrze mi znany mi świat jest już skończony. Technologia wyprzedziła (przynajmniej mój) ludzki umysł. Byłem w trzech światach jednocześnie: realny zachód słońca, muzyka w uszach i czytanie recenzji na małym ekranie. Niesamowite... (że mogłem to połączyć w całość). Nie wiem ku czemu zmierzamy (jako ludzkość), ale cieszę się, że mogę w tym uczestniczyć .
Podwójne dno polega na tym, że ukrywa trzecie i czwarte...
Odpowiedz
#10
Adi niestety nie mogłem wykonać testu na zainstalowanym Fake , bo trial nie usuwa wirusów. Jednak osłony behawioralne czy Firewall dają sobie spokojnie radę z takimi zagrożeniami.
Odpowiedz
#11
Ciekawa recenzja. Gwoli ścisłości po zarejestrowaniu kopii programu, zakładka "Dlaczego", zamienia się w Support, gdzie mamy bezpośredni dostęp do pomocy technicznej.
Już 31 Października nowa wersja na rok 2013.
Pozdrawiam

Mikołaj
Odpowiedz
#12
Może uchylisz rąbka tajemnicy na temat nowej wersji?Smile
Odpowiedz
#13
Mn. Nowy sposób aktualizacji.

Pozdrawiam

Mikołaj
Odpowiedz
#14
TASMAN napisał(a):Doprawdy Alex twoja praca jest genialna jako osoby recenzującej różnego typu pakiety IS.


Zgadzam się, rewelacyjnie.Wink
Odpowiedz
#15
Mikołaj napisał(a):Już 31 Października nowa wersja na rok 2013.

Już się nie mogę doczekać.
Dlaczego nie ma beta testów programu?
...
Odpowiedz
#16
preter napisał(a):Dlaczego nie ma beta testów programu?


Witaj. Beta testy nie są przewidziane.

Chciałbym z radością poinformować że nowa wersja zostanie zwolniona w tym tygodniu w dniu ósmego,najpóźniej dziewiątego listopada. Trwają ostatnie QA.
Pozdrawiam

Mikołaj
Odpowiedz
#17
A nie jest jeszcze?...to nieoficjalny build poniżej?
Cytat: As of right now PC Tools have launched their Windows 8 compatible 2013 product line (SD+AV, PCT IS). Am yet to try it out but from it seems to mainly contain fixes for Windows 8 compatibility and new network drivers.

I will update this thread later; note that as of right now the Free Antivirus has not yet been updated to version 9.1 (2013).

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#18
Najnowsza wersja to 9.1.0.2898 2012.
Nowy build wprowadza przede wszystkim wsparcie dla Windows 8. Kolejna z nowości: od teraz wszystkie procesy są sparowane w jeden proces. Nie jest to aktualnie wersja 2013.
Odpowiedz
#19
Witajcie,

Na początku przyszłego roku, pojawi się nowa wersja przeznaczona na 2013 rok.

Jak wspomniałem na oficjalnym forum. Zapadłą decyzja, przez kolejne 6 miesięcy lub dłużej produkty PC Tools będą miały drobne aktualizacje. Nie ma w planach większej aktualizacji z numerem 2013 na ten czas.

Pozdrawiam

Mikołaj
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości