Start komputera:brak piknięcia i czarny obraz
#1
Panowie, mam powazny problem z moim komputerem.
Otoz wczoraj wieczorem wylaczylem komputer (bylo wszystko w porzadku). Nastepnie tata znowu odpalil komputer no i klops : brak pikniecia, co oznacza chyba problem z grafika, i brak obrazu.

Pierwsze co zrobilem, to odkrecilem kabel laczacy grafike z monitorem i znowu zakrecilem, bo moze sie poluzowala. Niestety nic to nie dalo. A propo, link do mojej karty

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Bylo juz pozno i nic wiecej nie robile. Niedlugo rozkrece obudowe i wszystko podociskam i przeczyszcze, ale to troche dziwne, ze wszystko dzialalo, a po ponownym starcie komputera juz nie.
Dodam, ze juz mialem taki problem, niestety grafika padla. Rok temu wymienilem na aktualna. Czyzby znowu sie zepsula?

Prosze o pomoc i sorry, ze tak chaotycznie napisalem.


Dodano: 17 sie 2011 11:06

Wyczyscilem pedzelkiem, docisnalem grafike, procesor, RAM. Niestety d***a :crazy: . Mam jeszcze pomysl, zeby wyjac 2 kosci RAM, i zostawic jedna ale najpierw powiedzcie mi, czy to ma sens, skoro jest cos z grafika. Dodam, ze wszystkiw wentylatory sie kreca.
Pomozcie blagam
Odpowiedz
#2
to niekoniecznie musi być grafika ostatnio miałem podobnie i okazało się że płyta główna padła
Odpowiedz
#3
Kurna, zord wypluj to slowo Wall Jak to moge sprawdzic, ze to plyta?
Odpowiedz
#4
Zamontuj inną kartę graf i sprawdź jeżeli sądzisz, że to ona Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#5
Ja tak sadze, bo pisalem, ze mialem takie same objawy i poszla grafika. Tylko skad ja teraz wezme inna karte? :/

BTW, sprawdzilem jeszcze kondesatory. Sa w
Odpowiedz
#6
Jak chcesz...
wyjmij kartę graficzną i sprawdź czy "pika", jak nie pika
wyjmij procesor, jak nie pika
płyta główna padła.
Odpowiedz
#7
Dzieki Eugeniusz. Sprawdze to. Albo zaniose do serwisu, bo znajac moje szczescie pewnie cos rozwale... Dzieki za odpowiedzi.
Odpowiedz
#8
Rozłącz części składowe(grafika, pamięci etc.) wyjmij, weź pędzelek przeczyść wszystko, potem wyczyść ustawienia bios, na płycie powinna być zworka z podpisem "Clear CMOS". Wiele razy przerobiłem taki schemat u siebie i znajomych. Jeśli to nie pomoże będziesz pewny ze coś uległo uszkodzeniu.
This is a War, And We Are Soldiers !
Odpowiedz
#9
Właśnie, a jak przestawić te zworke, zeby zresetowac ustawienia? Bo nigdy tego nie robilem.
Odpowiedz
#10
Masz w instrukcji płyty głównej opisane Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#11
To musze znalezc instrukcje Smile
Odpowiedz
#12
kamil10506 napisał(a):To musze znalezc instrukcje Smile


i na czym teraz stoją Twoje rozważania?
Myślę że to grafika poszła - tym bardziej że czyściłeś pędzelkiem , a co do czyszczenia ustawień bios możesz spróbować ale raczej nie sądzę by to pomogło...Wink
Odpowiedz
#13
Na razie nic nie robilem. I tez mi sie wydaje, ze reset nic nie da. Jak wylaczylem kompa, to po doslownie 5 minutach juz komputet nie chcial sie wlaczyc. Mysle, ze najlepiej bedzie, jak zaniose do serwisu...


Dodano: 17 sie 2011 13:50

Probuje wyjac baterie. Bez skutku. Kompletnie nie potrafie jej wyjac. Probowalem ja podwazyc, ale nic nie daje. Do tego karta graficzna przeszkadza, bo jest tuz obok baterii, nawer ja czesciowo zakrywa.

Tu jest zdjecie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Duzy rozmiar, wiec mozna powiekszyc i moze Wy poradzicie, jak wyjac baterie?
Odpowiedz
#14
To najpierw wyjmij kartę graficzną Tongue. Wykombinuj sobie wkrętak płaski i podważ baterię przy zacisku. A jak nie dajesz rady to weź to zworką załatw (obok bateriipewnie będzie nadruk clear cmos).
Jak ją będziesz odpowiednio podważał, to w końcu wyskoczy ze swojego miejsca.
Odpowiedz
#15
Dobra, sprobuje jeszcze. Najpierw jednak musze sie uspokoic, bo inaczej nie wyjdzie Tongue
Odpowiedz
#16
Jeżeli to pomoże, to u mnie przy identycznych objawach okazało się, że wystarczyło wyjąc procka, przeczyścić slot, wyczyścić procesor i nałożyć świeżą pastę.
Odpowiedz
#17
kamil10506 napisał(a):Na razie nic nie robilem. I tez mi sie wydaje, ze reset nic nie da. Jak wylaczylem kompa, to po doslownie 5 minutach juz komputet nie chcial sie wlaczyc. Mysle, ze najlepiej bedzie, jak zaniose do serwisu...

Może i to nic nie da ale warto spróbować i w razie sukcesu cieszyć się z zaoszczędzonych pieniędzy, które można wydać na przyjemności.Grin

Osobiście uważam, że jeśli komputer lub któreś jego komponenty nie są już objęte gwarancją to nie ma sensu oddawać komputera do serwisu. Taniej wychodzi własna diagnoza, nierzadko bardziej trafna niż serwisowa, no i przy okazji można zebrać cenne doświadczenie.
This is a War, And We Are Soldiers !
Odpowiedz
#18
Niedlugo sprobuje jeszcze z bateria. Jesli to nic nie da oddaje do serwisu. Nie mam sily ja kombinowanie.


Dodano: 17 sie 2011 15:01

No nic, dalem sobie spokoj z ta debilna bateria. Uwierzcie mi, ze nie potrafie jej wyjac, a na sile nie chce. Zadzwonie do znajomego informatyka, jesli on nie pomoze, to komputer pojdzie do Komputronika.
Odpowiedz
#19
Wyciąg wszystkie karty rozszerzeń, ram i grafikę, odłącz napędy, zresetuj BIOS. Procesor zostaw (nie ściągaj radiatora przypadkiemTongue ).
Pasowało by wiedzieć czy zasilacz dobry, ale powiedzmy, że tak, jak nie to powtórzyć na pożyczonym od kolegi.

Włącz kompa i patrz co się dzieje, czy pika, zgodnie z rodzajem biosu (w google jest o pikaniach).
Potem dokładaj ram - sprawdź ile piknięć.
Potem włóż grafikę i podłącz monitor.

Jeśli nie odpali monitor (czarny ekran) to masz 4 możliwości padu: płyta, procesor, grafika, ram.

Ja miałem kiedyś podobną sytuację, zabrałem te części do lokalnego serwisu i sprawdzili po kolei. Walnięta była płyta.:/
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#20
Dzieki Tommy, ale nie bede sie w to bawil :/
A propo zasilacza : mam YAMO 400W. Ta firma nie jest na czarnej liscie, ale na bialej tez nie... Zna ktos ja?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości