Testy AV-TEST
#1
Certyfikaty na viste.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Online armor + DefenseWall
Odpowiedz
#2
Vipre nawet ładnie.
Ogólnie dziwny ten test. Trend Micro wysoko, Avast bardzo nisko, ciekawe czemu w ogóle dali Avasta Free.
Odpowiedz
#3
kaspersky wymiataSmile
Online armor + DefenseWall
Odpowiedz
#4
Tylko , że avast! wcale nie jest nisko. Na Viscie dostał łącznie 13 punktów , tyle samo na XP a na Windows 7 dostał 12,5 punkta. Tak więc Avast czy to IS czy to wersja Free jest na swoim poziomie. Raczej to średni poziom a nie niski. A to , że NIS , KIS , czy F-Secure IS jest wyżej - to na wszystkich certyfikatach tak było. Tak testuje AV Test.org ...

messier napisał(a):kaspersky wymiataSmile


Podsumuj sobie wszystkie punkty w 3 certyfikacjach i w każdej z osobna. Nie tylko Kaspersky wymiata , bo zarówno Norton jak i F-Secure mają non stop najwyższe noty.
Odpowiedz
#5
Wygląda na to że Avast nie za dobrze radzi sobie z wykrywaniem wirusów na zakażonym systemie. To chyba dziedzictwo 4. generacji.
Odpowiedz
#6
AV-Test Product Review and Certification Report - 2010/Q4

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

jest jeszcze zakładka I kwartał Win7, II kwartał Win XP
I kwartał 2011 Win 7 będzie w kwietniu


Właśnie coś tu z wykrywalnością (ESET) jakby słabiej niż faktycznie jest - patrząc choćby na nasze potyczki z paczkami z forum. Tu odwrotnie jak z VB100 wyniki Eseta wydają się być zaniżone.
Odpowiedz
#7
Czy ja wiem,czy słabiej, pobrałem plik pdf z wynikami Eseta i powiem Ci Asg, że mi by się zgadzało, bo wykazują w AV-Test poziom 83%,to dokładnie tak samo prawie jak z paczkami na forum (75-85%), czyli by pasowało.Zobacz:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Uploaded with

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Albo na VB100 są zawyżone lekko, chociaż bardziej mnie oni przekonują, niż AV-Test.
Odpowiedz
#8
@andrzej76

Mnie też bardziej VB100 przekonuje. A co do ''opakowania'' VB100 wygląda imo bardziej profesjonalnie a AV-Test jak jakiejś firmy Tramwaj sp. z.o.o. oddział Rembertów.

Co do samego testu - nie ma szału. Czołówka niezmienna, avast trochę nisko, pozatym gicior. Certyfikat otrzymuje aplikacja mająca sumę>10pkt?
"Jak to mówi premier Pawlak - uszczknąć sobie"
Norton ConnectSafe®
Odpowiedz
#9
Porównanie dwóch softów antywirusowych NORTONA i AVASTA przez AV-test.org ->

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

••• KASPERSKY Internet Security 2018  | ZEMANA AntiMalware 2 •••
Odpowiedz
#10
"Zauważono, że oba narzędzia marki avast! wydają się nie stosować mechanizmu cache''owania, czyli nie przyspieszają po pierwszym przeskanowaniu na żądanie."
Taaaa. Sam specjalnie uruchomiłem szybkie skanowanie - pierwszy skan 4 min. - drugi skan 50 sekund
Odpowiedz
#11
Wyniki Nortona trochę inne niż w naszych testach Grin
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#12
Ja już nic nie wiem.
Niech jakiś Nortonowiec pobierze starą paczkę i przeskanuje ją.
Odpowiedz
#13
Może to tak jak z proszkami do prania. W gazecie jest niemiecka wersja Nortona więc czyści do białego Grin
Odpowiedz
#14
asg napisał(a):Może to tak jak z proszkami do prania. W gazecie jest niemiecka wersja Nortona więc czyści do białego Grin

Bardzo trafna uwaga...od 10 lat jadę na niemieckich proszkach Tongue
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#15
Test wykonany był na starych paczkach Nortonem i Avastem ,(mówię o teście 12 000 malware), bez Sonara, macie mójtest także Sonarem na linkach i paczce(jest tam dla porównania Avast).Więc....ten test Komputer Świata coś mnie się nie podoba za bardzo, ale próbek było ponad 140 0000 no ipiszą o platformach testowych, tyle tylko,że nie wiadomo czy fizyczne czy virtual?
Odpowiedz
#16
głośno się zrobiło z avastem to trzeba trochę podciąć mu skrzydła Tongue
Avast! Internet Security v8.0.1482
Odpowiedz
#17
różnica prawie żadna pomiędzy avastem a nortonem
kupowanie Nortona jest co najmniej mówiąc sprawądyskusyjną

poza tym testy KŚ to nie testy
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#18
ciekawe też jest że nic zbytnio nie wspomnieli o czasie skanu bo normalną sprawą jest że norton przeprowadził by dłużej skan od Avasta..hmm gdyby odwrotnie było to pewnie by podali..
Avast! Internet Security v8.0.1482
Odpowiedz
#19
Bez dwóch zdań Avast to najlepszy darmowy AV , ma najbardziej wszechstronną ochronę,w zasadzie nie ustępuje płatnemu nortonowi pod tym względem, a wykrywalność ma lepszą jak samy wiemy Smile
Do tego Avast nawet free ma sandboxie, i to naprawdę fajnie działa.
Odpowiedz
#20
testy Nortona 2012 już trwają może zaskoczy czymś nowymSmile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości