SpyShelter Free / Premium
Witam czy może ktoś wie czy SpyShelter premium współpracuje z Norton Security ?
Odpowiedz
(01.12.2021, 18:39)jacabad napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Witam czy może ktoś wie czy SpyShelter premium współpracuje z Norton Security ?

SS powinien normalnie pracować z każdym AV, tylko że jest niebezpieczeństwo potencjalnych konfliktów w samych mechanizmach ochronnych - analiza zachowań, dostęp do określonych lokalizacji, wpisy w rejestrze, itp. Trzeba na pewno mądrze zrobić wykluczenia wzajemne.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Witam
Jeżeli chodzi o używanie SS to można powiedzieć że jestem świeżakiem. Testuje go od kilku dni ponieważ został mi polecony właśnie tutaj na forum. Mam pytanie do tych bardziej doświadczonych użytkowników. Chodzi mi tutaj o proces taskhostw.exe. Ostrzeżenie pojawia się kiedy nie użytkuje komputera przez jakiś czas, czyli  odejdę od niego i chwilowo nic nie robię (tylko podłączony do zasilania, przy pracy na baterii się nie pojawia). Pytanie czy zezwolić na ten proces bo z tego co powiedział mi wujek google jest virus który służy do wykradania danych o takiej samej nazwie...

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Z góry dzięki za odpowiedź
Pozdrawiam
Odpowiedz
To jest harmonogram zadań, odpala różne zadania w tle np. konserwacje.
Odpowiedz
Oczywiście, to normalne windows często potrafi odpalić masę różnych procesów w tle. Nie zależnie czy coś robisz czy nic nie robisz.
Indeksowanie, Defragmentacja, tona telemetri szczególnie jak chodzi o w10.

taskhostw to jest systemowa usługa jak i explorer.exe są one często infekowane i będąc furtką w systemie do infekcji reszty komponentów..

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Dlatego SS ma je domyślne nie zaufane i decyzje podejmuje użytkownik to że SS pyta o akcje danego procesu nie znaczy żę od razu jest zainfekowany zawsze możesz go przeskanować antywirusem.
a jak nic nie pokazuje antywirus i masz dalej wątpliwości to możesz do @tachion wysłać logi do sprawdzenia w odpowiednim dziale i ci sprawdzi strukturę katalogów i procesów czy nie masz jakiegoś szkodnika głęboko zaszytego.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Eee...i już po ptokach. A myślałem, że się wykażę. Hehe Smile Chłopaki są bezbłędni Wink
Witaj na forum @crazyseaman7
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Z Twojego opisu wynika, że jest to proces związany z cleanmgr.exe - stands for cleanup manager. Na zasilaniu z baterii nie pojawia się bo oszczędza baterię.
Osobiście, blokuję.
Odpowiedz
Witajcie. Dawno temu pomimo mojej awersji do GUI pokochałem Private Firewall miłością bezgraniczną, ale jak to bywa z miłościami, tak też i ta dokonała żywota z wiadomych względów. Szukałem nowej i........dalej szukam . Oczywiście trafiały się miłostki jak choćby TinyWall do której wracam co i rusz, z Simplewall było miło ale w czymś mi podpadła i pogoniłem. Potem przyszła pora na Comodo, no ale ta to ma dopiero humorki, strzela focha w najmniej odpowiednim momencie. Wróciłem więc jak zbity pies do TinyWall, bo choć nie oferuje wiele, to przynajmniej to co oferuje jest na wysokim poziomie. Teraz potrzeba było czegoś z z hipsem ( dodatek antikeyloggera byłby mile widziany) więc odgrzebałem starą licencję Zemany, co z tego jak Windows(10) co i rusz blokował mi moduł antywirusa - reinstall Zemany pomagał przez jakiś czas. Zniesmaczony tym wszystkim, zainstalowałem SpyShelter Free, no i... Pierwsze wrażenia - brak możliwości ustawienia języka polskiego, dobra myślę niech tam będzie angielski. Powolutku zacząłem się przyzwyczajać a tu nagle wywaliło komunikat : you should update the product in order to continue usage of it. to w końcu ten program jest free czy nie jest free? Ktoś, coś na ten temat wie? Pozdrawiam.
Ps. Przechodzę na Linux, ale niestety Windowsa nie da się całkiem wyeliminować.
Odpowiedz
Kiedyś była wersja darmowa - mocno wybrakowana
Teraz już nie ma jak ktoś ma starą wersje to pewnie i tak będzie nie kompatybilna z najnowszym w10

Trzeba kupić pełną wersje premium i cieszyć sie pełnymi możliwościami softu Smile
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
(25.04.2022, 20:36)Quassar napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Kiedyś była wersja darmowa - mocno wybrakowana
Teraz już nie ma jak ktoś ma starą wersje to pewnie i tak będzie nie kompatybilna z najnowszym w10

Trzeba kupić pełną wersje premium i cieszyć sie pełnymi możliwościami softu Smile
 No dobrze, ale sami piszą na stronie (w wersji angielskiej) , że to jest wersja FREE. Na polskiej wersji strony, nie ma wersji FREE co jest trochę dziwne jako że to polska firma, ale może nie lubią rodzimych użytkowników - ich sprawa. Nie mam problemu z zakupem licencji (Privatefirewall kupiłbym bez mrugnięcia powieką) ale jak ktoś na dzień dobry robi takie rzeczy, to niekoniecznie mam na to ochotę. 
Ps.Każdy soft, który uważasz za ciekawy kupujesz bez jego przetestowania? Wink
Odpowiedz
No powinni zaktualizować info w pewnych językach.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
(25.04.2022, 21:15)dziki napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(25.04.2022, 20:36)Quassar napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Kiedyś była wersja darmowa - mocno wybrakowana
Teraz już nie ma jak ktoś ma starą wersje to pewnie i tak będzie nie kompatybilna z najnowszym w10

Trzeba kupić pełną wersje premium i cieszyć sie pełnymi możliwościami softu Smile
 No dobrze, ale sami piszą na stronie (w wersji angielskiej) , że to jest wersja FREE. Na polskiej wersji strony, nie ma wersji FREE co jest trochę dziwne jako że to polska firma, ale może nie lubią rodzimych użytkowników - ich sprawa. Nie mam problemu z zakupem licencji (Privatefirewall kupiłbym bez mrugnięcia powieką) ale jak ktoś na dzień dobry robi takie rzeczy, to niekoniecznie mam na to ochotę. 
Ps.Każdy soft, który uważasz za ciekawy kupujesz bez jego przetestowania? Wink
Od lat firma ma taką politykę, że wersja darmowa dostępna jest tylko na stronie angielskiej - strona w tej wersji językowej była niejako "macierzystą" wersją dla całej linii. programów. Na pewno w ustawieniach programu wciąż jest polska lokalizacja. Na temat różnic w w oferowanych funkcjach a szczególnie w monitorowanych akcjach (moduł HIPS) pisałem kilka razy tu na forum, a ostatnio tu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Przejrzyj, poczytaj, może uzyskasz odpowiedź, czy to jest to.
Odnośnie Privatefirewall - Greg od kilkunastu lat pracuje w innej firmie na kierowniczych stanowiskach i na pewno nie będzie rozwijał już zapory...niestety. Pozdrawia jednak wszystkich miłośników i wiernych użytkowników Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Ichito, sam wiesz przecież, że program musi "podpasować", bo niejednokrotnie wracałeś do starych softów o czym zresztą pisałeś. Nie mam nic do Datpolu - mają taką politykę, ich sprawa, ale jeżeli coś jest wystawiane jako FREE a po dwóch miesiącach wyłącza się i informuje że jak chcesz używać to sobie kup, to chyba nie wygląda to za dobrze? Ja wiem że na forum są ambasadorzy marki, i nie dadzą złego słowa powiedzieć na SpyShelter ale nie tędy droga. No cóż, z mojej strony powiem, że niesmak pozostał. Acha, co do zmiany języka, oczywiście jest taka opcja ale nie udało mi się zmienić na polski - zrzuciłem to na karb ograniczeń w wersji "free".
Ps. Od lat przeglądam forum, wprawdzie nie zalogowany ale jednak i bardzo sobie cenię Twoje testy aplikacji (nie tylko na tym forum). Pozdrawiam.
Odpowiedz
@dziki
Mamy chyba jakieś nieporozumienie i czuję się delikatnie mówiąc nieco pod niemiłą presją. Nie jestem i nie byłem ambasadorem żadnej marki...tu SyShelter...a Twoja wypowiedż mówi o tym wprost i sugeruje jakiś mój nieokreślony profit z tego powodu. Nie miałem żadnych z tego profitów, nie miałem prowizji od sprzedaży licencji, a na używane przeze mnie licencje zapracowałem sobie wiele lat temu przy rozwojy programu...zresztą nie tylko ja. Samo nic nie przyszło, a na pewno nie dlatego, że programu używam, piszę o nim, udzielam czasem porad tu i w innych miejscach w sieci. Zapewne w pewnych kręgach jestem z tego powodu znany i ta powiedzmy "sława" to jedyna moja korzyść i satysfakcja.
Do SS podchodzę, jak do każdego innego, którego używam czyli krytycznie, co nie oznacza krytykancko. Mam dla niego wiele atencji tym bardziej, że to wg mnie najlepsza aplikacja zabezpieczająca pochodząca z Polski i w Polsce rozwijana już od 13 lat prawie.
To tyle.
Aha...postanowiłem sprawdzić, czy faktycznie wersja Free żąda opłaty po jakimś czasie.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
(26.04.2022, 16:01)ichito napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

@dziki
Mamy chyba jakieś nieporozumienie i czuję się delikatnie mówiąc nieco pod niemiłą presją. Nie jestem i nie byłem ambasadorem żadnej marki...tu SyShelter...a Twoja wypowiedż mówi o tym wprost i sugeruje jakiś mój nieokreślony profit z tego powodu. Nie miałem żadnych z tego profitów, nie miałem prowizji od sprzedaży licencji, a na używane przeze mnie licencje zapracowałem sobie wiele lat temu przy rozwojy programu...zresztą nie tylko ja. Samo nic nie przyszło, a na pewno nie dlatego, że programu używam, piszę o nim, udzielam czasem porad tu i w innych miejscach w sieci. Zapewne w pewnych kręgach jestem z tego powodu znany i ta powiedzmy "sława" to jedyna moja korzyść i satysfakcja.
Do SS podchodzę, jak do każdego innego, którego używam czyli krytycznie, co nie oznacza krytykancko. Mam dla niego wiele atencji tym bardziej, że to wg mnie najlepsza aplikacja zabezpieczająca pochodząca z Polski i w Polsce rozwijana już od 13 lat prawie.
To tyle.
Aha...postanowiłem sprawdzić, czy faktycznie wersja Free żąda opłaty po jakimś czasie.
Akurat moje słowa nie były skierowane do Ciebie. Ot, po prostu na forum spotykałem się z ochami i achami,  że o irytujących komentarzach w stylu kup pełną wersję nie wspomnę. Tak już mam, że lubię czasami coś przetestować, a jeżeli jest coś ciekawego i wartego pieniędzy oraz mi pasuje w użytkowaniu, to to kupuję a uwierz mi, że w swoim życiu (pewnie jestem jednym z najstarszych użytkowników forum Tongue ) wydałem wiele na oprogramowanie i prywatnie i do firmy. Nie ukrywam ,że poczułem się poirytowany czymś co jest free a tak na prawdę free nie jest. Co do tego czy sprawdzisz, czy nie sprawdzisz ten soft pod kątem pojawiającego się monitu, też mógłbym poczytać jako zarzucenie mi braku wiarygodności, ale to chyba nie tędy droga, nie traktujmy wszystkiego przesadnie personalnie. Co do softu powiem Ci, że teraz bez problemu mogę zainstalować działającego triala, natomiast jakakolwiek próba instalacji wersji "free" (oczywiście po usunięciu poprzedniej), objawia się wyłączeniem zabezpieczeń i monitem, że aby korzystać powinienem zakupić pełną wersję. Być może jest to dobry soft, być może, ale niesmak pozostał. Zresztą nie ma o co kruszyć kopii, dotąd żyłem bez SpyShelter i nie było problemów to pewnie teraz, ograniczając swoją aktywność na Windows też dam radę.Pozdrawiam.
Odpowiedz
Czy ktoś z Datpol może wyjaśnić czemu filmy z testami spysheltera na YouTube zgłaszane sa do usunięcia za za rzekome naruszenie praw autorskich ?
Odpowiedz
Ja mam pare istotnych pytań, ale nie będę spamować ticketami wysłałem 3x w ciągu roku zapytanie nie odpowiedzieli..
Coś od roku u nich jak by dział suportu nie istniał..
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
(05.08.2022, 19:23)zord napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Czy ktoś z Datpol może wyjaśnić czemu filmy z testami spysheltera na YouTube zgłaszane sa do usunięcia za za rzekome naruszenie praw autorskich ?
To dziwne...a gdzie sprawdzić te zgłoszenia na YT?

A propos Datpolu, to kontakt miałem z nimi 2 miesiące temu - chodziło o nasz konkurs - a wcześniej w kwietniu. Nic nie zapowiadało jakiś zmian czy dziwnych wydarzeń wokół programu.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Dostaje sie je na swoje konto, dobrze że nie było 3 tylko 2bo cały kanał został by całkiem zbanowany...

Cytat:Masz 1 ostrzeżenie o naruszeniu praw autorskich. Jeśli otrzymasz kilka ostrzeżeń, wyłączymy Twoje konto. Aby tego uniknąć, nie przesyłaj filmów zawierających treści chronione prawami autorskimi, które nie należą do Ciebie.
a na drugi dzień:
Ze względu na to, że otrzymaliśmy żądanie usunięcia treści z powodu naruszenia praw autorskich, musieliśmy usunąć z YouTube te filmy:

Tytuł filmu: CTB Locker vs SpyShelter Firewall v9.6.3 2015.02.16
Adres URL filmu: 

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Informacje kontaktowe: 

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Żądanie usunięcia zostało wysłane przez: SpyShelter

W sumie to też mam na YT jeden film z SS tak że czekam aż też cos takiego dostane.

[Obrazek: sJ2A4x1.jpg]
Odpowiedz
Dokładnie tak jak pisze Zord.















Dostałem w 2 dni jeden po drugim dwa ostrzeżenia od judetube (spokojnie mogło to być jedno bo to to samo). 3 raz to kasowanie kanału.















Ale sie pytam jakie prawa autorskie, co złamałem? Pokazując produkt? To by wszystkie programy z YT skasowali jak pokazują jak funkcjonują.















Te filmiki miały 7 lat.















Myślę, że Datpot odpowie coś i w zamian (jeśli takie głupoty robią, a nie judetube) podaruje mi lickę dożywotnią na Spyshelter Firewall hehe Smile















Spokojnie, mam jeszcze kopie RAW (surówkę) tych filmików, więc możemy przemyśleć w ramach forum gdzie zostały prawa autorskie złamane Smile















[Obrazek: 53YTwBn.png]















Ale judetube niby pisze wykryto ręcznie:















[Obrazek: pbGWQg7.png]







[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Filmik2:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]





Są gdzies naruszone prawa autorskie?



Więc jaka odpowiedż i decyzja ostateczna z Datpol? Przeprosiny i ewentualnie licka lifetime czy idziemy w sąd? Smile joke
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości