Program do ochrony podmienionych plików
#1
Czy jest jakiś program co będzie chronił podmienione pliki..
Ogólnie chodzi mi o to aby np podczas kopiowana pliku do folderu gdzie widnieje pliko tej samej nazwie w razie napisania ten 1 plik nie został trwale napisany tylko np przeniesiony do kosza lub do innego folderu gdzie w razie przypadkowego napisania można było by go przywrócić bez bawienia sie specjalistycznymi programami do odzyskiwania danych.

Z górr dziękuje za wszelką pomoc i pomysły Smile
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#2

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#3
Nie wiem, czy dobrze rozumiem, ale przecież pliki kopiowane/przesuwane do innej lokalizacji wywołują ostrzeżenie o tym, że tam już jest plik o nazwie tej samej...wtedy decydujesz, czy nadpisujesz czy zmieniasz nazwę. Nieco inaczej wygląda to w innych aplikacjach jak np. graficznych w przypadku przekształceń masowych - wtedy od razu ustalasz, czy usuwasz oryginalne pliki, czy zmieniasz ich nazwę.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#4
(01.05.2020, 11:25)ichito napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Nie wiem, czy dobrze rozumiem, ale przecież pliki kopiowane/przesuwane do innej lokalizacji wywołują ostrzeżenie o tym, że tam już jest plik o nazwie tej samej...wtedy decydujesz, czy nadpisujesz czy zmieniasz nazwę. Nieco inaczej wygląda to w innych aplikacjach jak np. graficznych w przypadku przekształceń masowych - wtedy od razu ustalasz, czy usuwasz oryginalne pliki, czy zmieniasz ich nazwę.
Dokładnie i o to mi chodziło żeby w razie odruchowej podmiany można było wrócić do starej wersji pliku z przed podmiany szybko Smile
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#5
Nie wiem, czy systemowo to jest możliwe...możesz spróbować we właściwościach Kosza coś pomieszać np. zmieniając wielkości koszy dla poszczególnych dysków. Nie wiem, jednak czy rozmiar "zero" na dysku systemowym przeniesie pliki do kosza na innym dysku. Tu coś znalazłem, ale chyba nie daje to specjalnych nadziei

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#6
Jeżeli to są konkretne foldery, "chyba" można na nich włączyć obsługę kopii cieniowych.
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości