Emsisoft Browser Security - dodatek do przeglądarek
#1
Emsisoft Browser Security - to nowość od Emsisoft, która swoją premierę miała w czasie ostatnich Świąt. Jest to dodatek do przeglądarek (na razie tylko Firefox i Chrome), którego działanie opiera się na stałym kontakcie z chmurą producenta (bardzo częste aktualizacje), a zadaniem jest ochrona przed szkodliwymi stronami które rozprzestrzeniają szkodniki, kradną tożsamość, są źródłem phishingu.
Zastosowana technologia dodatku opiera się na tym samym silniku, co Emsisoft Surf Protection, ale wg producenta oferuje bardziej zaawansowany sposób detekcji. EBS ma w najbliższym wydaniu wejść w skład pakietu EAM.

[Obrazek: 212472.png?modified=1545176738]

Póki co amatorskie testy wskazują na niską jego wykrywalność, ale deweloper (F. Wosar) bardzo zręcznie się broni...jak zwykle jest bardzo elokwentny Smile Wątek z dyskusją poniżej

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Strony dodatku i pobieranie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
Trochę enigmatycznie opisane. Czy jest sens używać tego jeśli ma się EAM i włączone surf protection? Bardziej mi to wygląda na ofertę dla tych, którzy nie mają EAM.
Odpowiedz
#3
Oczywiście, że to jest raczej po to, aby zachęcić do EAM. Ja zrezygnowałem z EAM, bo nie chronił Chrome. Może dlatego zrobili rozszerzenie. Wink

Używam K9 i przy doświadczeniu BlueCoat i ogromnych możliwościach aktualizacji baz, nie widzę sensu korzystania z jakiegokolwiek innego rozwiązania.
Odpowiedz
#4
Wosar jest elokwentny dopóki nie udowodnisz mu błędu.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#5
Hm każdy dodatek co walczy z tymi śmieciami internetowymi to dobry dodatek ale wiadomo złem dobrego jest lepsze Grin

Ja puki co siedze na K9 z Adguardem / uMatrix
Gdzie czasem uMatrix potrafi irytować zwłaszcza jak chodzisz co chwile po innych obcych stronach..
K9 najmocniejsza ochrona web/stron alei interface jest mało przyjazny gdy chcesz przeszukać historie zdarzeń.

Emsisoft powoduje u mnie mieszane uczucia ciekawe jak będzie w przypadku tego dodatku czy to chwilowy stan i go porzucą... czy faktyczne coś ciekawego z tego sie wykluje na dłuższą mete.
Puki co w fanowskich testach sporo rzeczy oblał ^^
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#6
(02.01.2019, 11:04)Tajny Współpracownik napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Wosar jest elokwentny dopóki nie udowodnisz mu błędu.
 Haha...tak, zauważyłem to w kilku dyskusjach na WS czy MT...czasem staje się arogancki i lubi pokazywać swoją wyższość nad użytkownikami mniej "technicznymi"...a to już jest słabe.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#7
Czasem? Robi to automatycznie. Technicznie jest świetnie przygotowanym pracownikiem Emsisoftu, ale mógłby naprawdę opuścić negatywne głosy o "pół tonu". Jak ktoś prezentuje swój produkt, to powinien być przygotowany na krytykę i wytykanie błędów, a nie rzucać inwektywami bo ktoś śmiał mieć inną opinię. To po co pokazywać światu swoje dzieło, skoro twórca wie lepiej.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#8
Mi też sie czasem zdarza taki czynnik ludzki żę czasem coś odpisze nie tak albo dam sie nie potrzebnie wciągnać w pyskówkę z jakmiś Trolem/Napinaczem ale zwykle robie to rzadko i szybko sie wycofuje mają racje czy też nie po prostu nie ma sensu ciągnąc tego hejtu... bo sam tu nie jestem i inni ludzie też to czytają w końcu.

A błędy zawsze sie znajdą w sofcie i trzeba je poprawić po prostu... a nie odrzucać piłeczkę i mówić nie to nie moja wina mam na to wyj....
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#9
(02.01.2019, 13:59)Tajny Współpracownik napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Czasem? Robi to automatycznie. Technicznie jest świetnie przygotowanym pracownikiem Emsisoftu, ale mógłby naprawdę opuścić negatywne głosy o "pół tonu". Jak ktoś prezentuje swój produkt, to powinien być przygotowany na krytykę i wytykanie błędów, a nie rzucać inwektywami bo ktoś śmiał mieć inną opinię. To po co pokazywać światu swoje dzieło, skoro twórca wie lepiej.

Nie chciałem przesadzić w swoich ocenach, bo mnie to się tylko przydarzyło, ale inni nie odpuszczają i wchodzą w ostra z nim polemikę. Rozumiem, że masz swoje w tym względzie doświadczenia Grin
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#10
No nie lubię go D:. Jest fachowcem, ale Emisoft powinien go schować przed światem i ktoś inny powinien wychodzić do ludzi.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#11
hahaha Craze No ja też wojowałem tam z fachowcami którzy na sile chcieli pokazać że mieli racje nawet jak jej nie mieli i im udowodniłem że jej nie mieli niestety wdałem sie w pyskówkę na priv z paroma tamtymi moderatorami i dostałem Bana na MT Craze
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#12
(02.01.2019, 12:47)Quassar napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ja puki co siedze na K9 z Adguardem / uMatrix
Gdzie czasem uMatrix potrafi irytować zwłaszcza jak chodzisz co chwile po innych obcych stronach..
K9 najmocniejsza ochrona web/stron alei interface jest mało przyjazny gdy chcesz przeszukać historie zdarzeń.


Ten K9?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#13
tak dokładnie po darmowej rejestracji dostaniesz własny klucz i link do pobrania

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.

W opcje i konfiguracje wchodzić z poziomu przeglądarki pod ten adres:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#14
Jednak to nie jest to samo co funkcja surf protection w EAM. Aplikacja chroni na poziomie DNS,HOST, a ten dodatek daje ochronę URL.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#15
Plusem K9 jest to, że chroni bez względu na przeglądarkę. A tu masz rozszerzenia na Chrome i FF.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości