Privatefirewall
@Sillo

Powiedział bym, że chodzi bardziej o profil: H - High L - Low
Odpowiedz
H -High, jak ustawisz poziom filtrowania na tym poziomie to reguła będzie aktywna. Analogicznie Low. Za kierunki odpowiadają strzałki w pierwszej kolumnie.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
Jak ustawić w ustawieniach by zablokować ruch przychodzący ?
Odpowiedz
(08.07.2018, 20:39)Sillo napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

H = to połączenia przychodzące ? a L = wychodzące ?
Kierunki masz określone tymi strzałkami po lewej, czyli pierwsze trzy pozycje ruch przychodzący, czwarta w obie strony. H i L to, z tego co pamiętam, były priorytety high i low, ale nie pamiętam już dokładnie bo dawno go nie używałem, zajrzyj do helpa.
w10 - OSArmor + Simplewall
Odpowiedz
Smutna i zaskakująca wiadomość - Privacyware, które rozwijało PFW wraz z przebudową swojej macierzystej strony wycięło z niej wszelkie informacje na jej temat. Nie ma już żadnych linków do plików pomocy, FAQ i do pobierania...zostały tylko informacje o biznesowym rozwiązaniu pod nazwą ThreatSentry, a mylący link do darmowych pobrań prowadzi do jego wersji próbnej TS.
Wszystkie wyniki wyszukiwania z Google, wszystkie linki z rożnych stron i portali, które pokazują jakieś hasła z oficjalnych zasobów odnośnie tej zapory kierują do nieaktywnych adresów. Zaporę w ostatniej wersji 7.0.30.3 da się pobrać np. z zasobów własnych tej strony

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Cóż, PrivateFirewall w dobie Windows 10 nie miał racji bytu. To samo spotkało Filseclab Personal Firewall, Kerio, Jetico, Outposta, PC Tools. A takie egzotyki jak Netveda Safety.net albo Ghostwall? Cool Kiedyś to były firewalle, teraz nie ma firewalli.

W ogóle to powinniśmy zrobić wspominajki w jakimś temacie, może znajdą się jakieś stare zrzuty ekranowe? Bo ja ciągle kojarzę w PrivateFirewall ludzika lego z semaforem Cool, albo dźwięk zarzynanej świni w Kasperskim Cool
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
Nie ma co się dziwić, skoro ostatnia wersja wyszła ponad 5 lat temu. Więc raczej nie zamierzali tego rozwijać.
Odpowiedz
Lata temu był pomysł na galerię programów i nawet wysłałem parę setek zrzutów...mam to gdzieś jeszcze w archiwum i można pewnie odkopać. Był nawet konkurs na odgadywanie programu po fragmencie jego interfejsu...ktoś jeszcze pamięta? Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Panowie HELP
W ustawieniach musiałem coś odznaczyć bo dzwięku nie ma- tylko co ?
Odpowiedz
Nie mam teraz PFW u siebie, ale on na pewno samodzielnie nie blokuje akcji/procesów chyba...musisz sprawdzić czy masz jakieś reguły dla podejrzanych tu procesów.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Witajcie.
Pomimo, że do tej pory niezarejestrowany to odwiedzam Was od dłuższego czasu (okolice 2ch lat). Ale ja nie o tym.

Potrzebuje Waszej opinii dotyczącej firewalla.
Z dniem dzisiejszym Microsoft zdecydował się na zakończenie wsparcia dla Win 10 21H1. Co za tym idzie, mój ulubieniec PFW przestaje działać na wersji 21H2. Jest usuwany z systemu podczas aktualizacji.

I tu rodzi się pytanie dotyczące ścianki ogniowej.
Co proponujecie w zamian? Myślę nad darmowymi rozwiązaniami typu: Tiny Wall, Simplewall, czy Jetico.
Comodo odpada, nie ufam tej firmie za grosz. Zone alarm i kombajny (typu Bitdefender) podobnież nie są mile widziane. Lubię samemu decydować co ma się łączyć z internetem i co ma zostać na kompie a co nie.

Potrzebuję blokowania konkretnych ip, ale już HIPSa niekoniecznie.
Jetico testowałem jakiś czas temu. Bardzo fajny program, a jednak ma swoje humory i często blokuje coś czego nie powinien. Również jego HIPS tak na dłuższą metę jest uciążliwy, ale jak nie będzie alternatywy...
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Odpowiedz
Jak chcesz mieć zaporę porządną to najlepiej już sięgnąć po porządny router z wbudowaną zaporą niż instalować zaporę w systemie.
Co do darmowych na kompa to może lepiej binisoft

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Chińczyki też mają cały pakiet typu Internet Security za free (taki jak Comodo)

Huorong Internet Security. Dobrze się sprawuje na W10
Odpowiedz
Router jest, chodzi o wygodne zarządzanie ruchem wychodzącym.
Wiele `zaufanych` aplikacji łączy się z serwerami z którymi nie chcę mieć do czynienia ze wzgl. na prywatność. Taka np. Nowa PDF nasłuchuje google analytics, Firefox też chce się łączyć z google - choć wyszukiwarkę mam zupełnie inną niż google (DNSy również), czy amazonem - Windowsowego smartscreen też kontroluje, a kliknięcie w ustawienia Win 10 natychmiast łaczy z Microsoftem \, etc.

Ponadto PFW ma np. wbudowanego anti-keyloggera, czy blokuje przechwytywanie ekranu i posiada własne sterowniki.
Dodatkowo:

Create Process
Open Process
Create remote threads
Terminate process
Set hooks
Open Thread
Debug processes
Read Key State
Interprocess communication
Promiscuous or Raw sockets
Adjust priviledge
Simulate Input
Physical memory operations
Send Windows Message
Copy screen content -notInGUI -Correction: it is in GUI settings
Write protected registry area
Manipulate protected file objects
Terminate threads
Monitor clipboard content
Set Windows Hook
Initiate shutdown or logoff
Post Windows Message(only visible in the LOG, is PFW activity)
Set Sniffer (only visible in the LOG, is PFW activity)

Aplikacja jest już stara, mz jednak ciężko ją na dzień dzisiejszy zastąpić jakąś dobrą alternatywą. Może SpyShelter (zastanowię się nad zakupem pod choinkę).

Za Chińską Republikę Ludową dziękuję. Pierwsze co, to za łamanie praw człowieka a drugie za szpiegostwo.
Można poczytać:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości