SafeGroup
Zemana AntiMalware beta i stabilne - nowy skaner na żądanie - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Programy antimalware (https://safegroup.pl/forum-30.html)
+--- Wątek: Zemana AntiMalware beta i stabilne - nowy skaner na żądanie (/thread-9078.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


RE: Zemana AntiMalware beta i stabilne - nowy skaner na żądanie - Konto usunięte - 04.12.2015

Wkurzające w Zemanie AM jest to, że po każdym update przywraca ikonkę na pulpicie i po starcie kompa wita nas otwartym oknem.
Wolałbym w pełni ciche aktualki, ważne, że siedzi w trayu Smile


RE: Zemana AntiMalware beta i stabilne - nowy skaner na żądanie - witek21 - 04.12.2015

(04.12.2015, 10:05)lukasamd napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Wkurzające w Zemanie AM jest to, że po każdym update przywraca ikonkę na pulpicie i po starcie kompa wita nas otwartym oknem.
Wolałbym w pełni ciche aktualki, ważne, że siedzi w trayu Smile

no ja nie mam tego problemu, mnie przy starcie systemu "nie wita otwartym oknem" siedzi cicho w trayu, ikony na pulpicie też nie mam po aktualizacji, może dlatego że podczas instalacji nie zaznaczyłem tworzenia skrótu na pulpicie.


RE: Zemana AntiMalware beta i stabilne - nowy skaner na żądanie - konti - 14.12.2015

Ostatnio zauważyłem dziwną przypadłość. Po pobraniu instalatora (z asystentem pobierania od np. komputerświat) i uruchomieniu, ZAM blokuje dostęp (i daje plik do kwarantanny), bo plik jest nieznany. To jest prawidłowe działanie. Natomiast gdy ponownie pobierzemy ten sam instalator i go uruchomimy, to ZAM nie reaguje. Czy to jest normalne zachowanie?


RE: Zemana AntiMalware beta i stabilne - nowy skaner na żądanie - Quassar - 14.12.2015

A czy nie przypadkiem za 1 razem dodałeś do ignorowanej listy ?


RE: Zemana AntiMalware beta i stabilne - nowy skaner na żądanie - konti - 14.12.2015

Nie dodałem go do listy ignorowanych. Nagranie jak program się zachowuje

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




RE: Zemana AntiMalware beta i stabilne - nowy skaner na żądanie - tommyklab - 28.12.2015

Sprawdzałeś ostatnią wersję BETA?

Ciągle coś poprawiają, może już poprawili.


RE: Zemana AntiMalware beta i stabilne - nowy skaner na żądanie - witek21 - 15.01.2016

(14.12.2015, 11:28)konti napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ostatnio zauważyłem dziwną przypadłość. Po pobraniu instalatora (z asystentem pobierania od np. komputerświat) i uruchomieniu, ZAM blokuje dostęp (i daje plik do kwarantanny), bo plik jest nieznany. To jest prawidłowe działanie. Natomiast gdy ponownie pobierzemy ten sam instalator i go uruchomimy, to ZAM nie reaguje. Czy to jest normalne zachowanie?

ja mam z koleji inny dziwny przypadek z Zemaną przez który przestaje jej ufać coraz bardziej, mianowicie:

Lubię programy w wersji portable i takie ściągnąłem (znane aplikacje - popularne) teraz już nie pamiętam jakie to były ale do sedna uruchamiając program plikiem exe zero reakcji programu, później uruchomiłem skanowanie i w pliku znajduje zagrożenie.... brak reakcji przy odpaleniu potencjalnie zawirusowanego pliku, a właśnie tak miała wyglądać ochrona realtime w Zemanie. Trochę lipa co? miał ktoś coś podobnego? Może to coś z tą wersją nie tak - mam v. 2.19.2.797


RE: Zemana AntiMalware beta i stabilne - nowy skaner na żądanie - tommyklab - 15.01.2016

To był plik zero-day? Widocznie przy odpalaniu przeszedł przez zabezpieczenia (nie został wykryty, nie był w bazie), dopiero za chwilę reakcja ze strony chmury Zemany.

A przed uruchomieniem tego pliku skanowałeś go Zemaną?


RE: Zemana AntiMalware beta i stabilne - nowy skaner na żądanie - witek21 - 16.01.2016

(15.01.2016, 18:41)tommyklab napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

To był plik zero-day? Widocznie przy odpalaniu przeszedł przez zabezpieczenia (nie został wykryty, nie był w bazie), dopiero za chwilę reakcja ze strony chmury Zemany.

A przed uruchomieniem tego pliku skanowałeś go Zemaną?
to nawet nie był virus tylko aplikacja portable, przed uruchomieniem nie skasowałem, szkoda ze Zemana nie sprawdza z chmurą uruchamianych exe -słabo to wymyslili, raz działa a raz nie


RE: Zemana AntiMalware beta i stabilne - nowy skaner na żądanie - Quassar - 18.12.2018

Dla aktywnych beta testerów jest już od paru dni Zemana 3.0 dostępna.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


P.S. z 2-3 miechy mnie nie było to dlatego że ostatnio bardziej ide w grafike komputerową i coś tam sobie pomału szkrobie za pomocą rysika - jeszcze nie przywykłem do tego intousa - tzn sie rysika


RE: Zemana AntiMalware beta i stabilne - nowy skaner na żądanie - rogacz - 18.12.2018

Dla nieaktywnych beta testerów też jest dostępna 3.0 Wink


RE: Zemana AntiMalware beta i stabilne - nowy skaner na żądanie - Sillo - 18.12.2018

(18.12.2018, 14:39)rogacz napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Dla nieaktywnych beta testerów też jest dostępna 3.0 Wink

Zgadza się Smile
A mi wysłali wiadomość na @ Grin


RE: Zemana AntiMalware beta i stabilne - nowy skaner na żądanie - Quassar - 18.12.2018

Bo wysyłają jak sie ma subskrypcje w SAP też mam i Sophos nie dawno też nowe dzieło wypuszcza pod koniec roku zawsze mam wrażenie że jest największa presja na bety, aby w nowym roku wypuścić nową stabilną wersje danych oprogramowań by przykuć uwage nowych klientów, jak i utrzymać starych żeby nie było że program stoi w miejscu i sie nie rozwija.


RE: Zemana AntiMalware beta i stabilne - nowy skaner na żądanie - ichito - 19.12.2018

(18.12.2018, 16:47)Quassar napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Bo wysyłają jak sie ma subskrypcje w SAP też mam i Sophos nie dawno też nowe dzieło wypuszcza pod koniec roku zawsze mam wrażenie że jest największa presja na bety, aby w nowym roku wypuścić nową stabilną wersje danych oprogramowań by przykuć uwage nowych klientów, jak i utrzymać starych żeby nie było że program stoi w miejscu i sie nie rozwija.

To od lat znane zjawisko...nagły wysyp programów, ich kolejnych wersji i zajawek o nowościach planowanych czy właśnie wrażanych. A diagnoza chyba prawdziwa Grin


RE: Zemana AntiMalware beta i stabilne - nowy skaner na żądanie - Quassar - 15.02.2019

v3.0.790 Beta (2019-02-15)

Browser extension logic is migrated
Fixed network connection problems
DebugMode modifications are done
Updated SSL libraries
Build stage improvements
Other fixes and improvements

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




RE: Zemana AntiMalware beta i stabilne - nowy skaner na żądanie - Quassar - 21.03.2019

Nie wiem czy ktoś z was jeszcze korzysta, ale teraz zemane antimalware beta można używać za darmo Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Zemana AntiMalware 3.1.10 Beta


Monday, March 18, 2019 3:10 PM
  • Malicious registry settings detection and cleaning
  • Fixed a bug in Task enumeration
  • An issue affecting settings module is fixed
  • Crashes related to gif loading on notification bar is fixed
  • Other minor bug fixes and improvements
Show ContentStarsze zmiany:



RE: Zemana AntiMalware beta i stabilne - nowy skaner na żądanie - ichito - 24.03.2019

Po raz kolejny robią akcję darmowej bety...raz, że zyskują darmową grupę testerów, dwa - mają darmowe próbki zgłaszanych szkodników, trzy - pozwalają odświeżyć pamięć o programie i zyskać ewentualnych nowych klientów. Ale nie widzę w tym nic złego chyba Smile


RE: Zemana AntiMalware beta i stabilne - nowy skaner na żądanie - Quassar - 24.03.2019

To zdecydowanie nie ta zemana co kiedyś w sensie pozytywnym jedni stoją w miejscu inni się rozwijają czas pokażę.... im na razie wyszło to w pozytywnym sensie i trzymam za nich kciuki.

Co do licek to prawda każda firma kupi u nich licencjonowanie i inni mniejszy konsumenci, a reszta to albo wgl. nie będzie z nich na bank korzystać bo nie stać albo inny czynnik, a tak to nawet oni dostaną i będą robić jako niejawni testerzy jak to opisałeś powyżej.
I podejście jak najbardziej słuszne.


RE: Zemana AntiMalware beta i stabilne - nowy skaner na żądanie - jacabad - 25.03.2019

Pytanie czy testujecie wersje beta Zemany u siebie , czy warto ją pobrać i też testować i czy wersja beta też jest po Polsku ?


RE: Zemana AntiMalware beta i stabilne - nowy skaner na żądanie - Quassar - 25.03.2019

Ty tak na poważnie ?! z tym Polski.. tam jest parę wyrazów na krzyż poziom eng wymagany mniejszy niż gimbaza...
Tutaj masz moje screeny z programu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]