SafeGroup
BitDefender Internet Security - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: BitDefender Internet Security (/thread-889.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41


Re: BitDefender Internet Security - zbir - 15.10.2012

aope: Albo się zagalopowałeś, albo nie masz jeszcze własnego konta Smile Powiedz, co jest niebezpiecznego w trzymaniu numeru konta w notatniku?
Na jakiej podstawie twierdzisz, że obsługa bankowości w Bitdefenderze jest bezpieczniejsza niż w Kasperskym?


Re: BitDefender Internet Security - aope - 15.10.2012

IMO w pełni odizolowane środowisko jest bezpieczniejsze, tylko tyle. Oczywiście mogę się mylić Smile2 <!-- sSmile2-->
Posiadam też oddzielne konto tylko do płatności w sieci, wspomniane inteligo. Tutaj również nie wiem w czym problem ze schowkiem - wpisuje numer karty, kod zabezpieczający, płacę. Parafrazując więc - albo się zagalopowałeś, albo nie masz jeszcze własnego konta Smile


Re: BitDefender Internet Security - zbir - 15.10.2012

aope: Nie wiem, co gdzie trzymasz i nic mi do tego. Dziwię się, że nie rozumiesz, że ktoś notuje nr w notatniku. Jeśli kupujesz coś po raz pierwszy w jakimś sklepie w necie, to jak wkleisz nr konta? Ja robię w necie zakupy często i w różnych miejscach.
Na marginesie - to, co zrobiłeś, to nie było parafrazowanie Smile


Re: BitDefender Internet Security - aope - 15.10.2012

zbir napisał(a):aope: Nie wiem, co gdzie trzymasz i nic mi do tego. Dziwię się, że nie rozumiesz, że ktoś notuje nr w notatniku. Jeśli kupujesz coś po raz pierwszy w jakimś sklepie w necie, to jak wkleisz nr konta? Ja robię w necie zakupy często i w różnych miejscach.


Korzystam choćby z PayU i wybieram "płace z inteligo", którą to opcje oferuje większość sieciowych sklepów? A jeśli nie oferuje, to płacę kartą debetową. A jeśli nie oferuje takiej opcji, to płace przy odbiorze, gotówką. Sporo kupuje w sieci i naprawdę nie pamiętam, kiedy/czy w ogóle korzystałem z notatnika do kopiowania numeru konta <!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2-->

KaMiL - jak wpisuje adres www banku, to bitek również pyta, czy chcę skorzystać z trybu bezpiecznego. Mogę to zrobić jednorazowo, albo zapamiętać decyzję aby tryb bezpieczny włączał się z automatu, gdy wchodzę na stronę banku np. z poziomu firefoksa Wink


Re: BitDefender Internet Security - KaMiL - 15.10.2012

Co do Kasperskyego - sesja bezpiecznej bankowosci odbywa sie w piaskownicy Wink
Mysle, ze nie mozna powiedziec, ktora funkcja jest bezpieczniejsza;u Kaspra czy u Bita. Mnie osobiscie bardziej odpowiada sposob Kasperskyego. Nie trzeba otwierac osobnej funkcji, wyystarczy jedynie wpisac adres banku i Kasper sam zasugeruje przejscie do sesji bezpiecznej bakowosci.


Re: BitDefender Internet Security - McAlex - 15.10.2012

Nie ujmując Bitdefenderowi świetnej jakości ochrony, to jednak sposób Kasperskyego jest dużo bardziej przystępny.


Re: BitDefender Internet Security - zbir - 15.10.2012

aope: Notatnik to skrót myślowy - czasami go używam, by zlikwidować formatowania. Wyobraź sobie taką sytuację: wchodzisz do jakiegoś internetowego sklepu, kupujesz, a mailem dostajesz nr konta i nr transakcji. W Kasperskym możesz w trybie bankowości spokojnie skopiować tak nr transakcji jak i nr konta, adres sklepu itd., a później to wkleić. W Bitdefenderze nie. Co więc aope zrobisz? Musisz wszystko spisać na kartce i potem z tej kartki wklikać w bankowość Bitdefendera.Niepraktyczne - wręcz kłopotliwe. Nie wiem, czy bezpieczniejsze. jeśli tak, to znaczy, że bankowość Kasperskiego jest kiepska, a w to wierzyć mi się nie chce.


Re: BitDefender Internet Security - aope - 15.10.2012

zbir napisał(a):aope: Notatnik to skrót myślowy - czasami go używam, by zlikwidować formatowania. Wyobraź sobie taką sytuację: wchodzisz do jakiegoś internetowego sklepu, kupujesz, a mailem dostajesz nr konta i nr transakcji. W Kasperskym możesz w trybie bankowości spokojnie skopiować tak nr transakcji jak i nr konta, adres sklepu itd., a później to wkleić. W Bitdefenderze nie. Co więc aope zrobisz? Musisz wszystko spisać na kartce i potem z tej kartki wklikać w bankowość Bitdefendera.Niepraktyczne - wręcz kłopotliwe. Nie wiem, czy bezpieczniejsze. jeśli tak, to znaczy, że bankowość Kasperskiego jest kiepska, a w to wierzyć mi się nie chce.


Jeśli wchodzę do sklepu internetowego, to po wybraniu towaru dochodzę do sposobu płatności. I tak jak napisałem - wybieram PayU bądź inny system, który pozwala mi zapłacić "od ręki"/płatność z karty debetowej/płatność "za pobraniem". Któraś z tych opcji zawsze jest. Jeśli robiłbym masę przelewów, do których dane otrzymywałbym mailem - owszem, byłoby to problematyczne, a właściwie - niepraktyczne, zgoda. Ale nie otrzymuje. Poza tym widzę, że idziesz w ostrą nadinterpretację - nigdzie nie napisałem, że bankowość Kasperskiego jest kiepska, to są Twoje słowa. Ja napisałem tylko, że moim zdaniem w pełni odseparowane środowisko jest z mojego punktu widzenia bezpieczniejsze <!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2-->


Re: BitDefender Internet Security - PascalHP - 15.10.2012

Wówczas można wejść na pocztę w Safepay, kopiowanie/wklejanie wewnątrz Safepay jest możliwe, choć faktycznie trochę kłopotliwe, bo kolejna czynność do wykonania.


Re: BitDefender Internet Security - aope - 15.10.2012

PascalHP napisał(a):Wówczas można wejść na pocztę w Safepay, kopiowanie/wklejanie wewnątrz Safepay jest możliwe, choć faktycznie trochę kłopotliwe, bo kolejna czynność do wykonania.


Ha, racja Smile2 <!-- sSmile2-->


Re: BitDefender Internet Security - zbir - 15.10.2012

aope: Nie napisałeś, ale o logikę chodzi. Jeśli bankowość Bitdefendera jest lepsza, ponieważ działa wyłącznie w odizolowanym środowisku, to Kasperskiego musi być gorsza. Bezpieczna być nie może, bo pozwala przenosić informacje do piaskownicy.mam nadzieję, że tak nie jest Smile
Nie zawsze można skorzystać z PayPal czy z innego systemu, jak to nazwałeś, "od ręki".
No, w każdym bądź razie, wracając do początku dyskusji: Twoje "jestem pod wrażeniem" chyba nieco na wyrost było Smile

Dobra, apoe, sprawdź, jeśli możesz, czy Ci działa Tune UP. Gdybyś mógł tak codziennie raz skorzystać z czyszczenia śmieci... U mnie przestaje działać po kilku dniach Sad


Re: BitDefender Internet Security - aope - 15.10.2012

zbir napisał(a):aope: Nie napisałeś, ale o logikę chodzi. Jeśli bankowość Bitdefendera jest lepsza, ponieważ działa wyłącznie w odizolowanym środowisku, to Kasperskiego musi być gorsza.


Logika...Jedno jest pewne - u każdego jest inna Smile Mnie bardziej przekonuje kompletnie odseparowane środowisko bez tej "goopiej" opcji schowka, Ciebie "ze schowkiem" i malina, każdy jest zadowolony.

Cytat: Nie zawsze można skorzystać z PayPal czy z innego systemu, jak to nazwałeś, "od ręki".


PayPal...unikam jak ognia, mają złodziejski przelicznik walut.

Cytat: No, w każdym bądź razie, wracając do początku dyskusji: Twoje "jestem pod wrażeniem" chyba nieco na wyrost było


No to się nie zrozumieliśmy - jestem pod wrażeniem tego, że w piątek wieczorem zgłosiłem problem, na zwykłym czacie, nie wysyłając nawet "ticketa", w sobotę dostałem maila o przyjęciu zgłoszenia, a w poniedziałek rano problem został naprawiony <!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2-->

NiemniejBeer bo coś się nerwowo zrobiło.

[edit]Nie mam TuneUp, korzystam z edycji IS. Właśnie m.in. z powodu tego, że nie lubię tych "naprawiaczy" w pakietach tego typu, nie kupiłem TS Smile


Re: BitDefender Internet Security - zbir - 15.10.2012

aope: Aaaaaa, to cała dyskusja bez sensu trochę hahahahaBeer
Możesz sprawdzić ten Tune Up?


Re: BitDefender Internet Security - aope - 15.10.2012

Ano właśnie trochę bez sensu, bo dotycząca osobistych preferencji Wink

TuneUp w mojej edycji - na szczęście - brak. Unikam tego typu dodatków, wolę je sobie wybrać sam Smile


Re: BitDefender Internet Security - zbir - 15.10.2012

Ja korzystam z CCleanera i mi wystarcza. Nie lubię jednak, gdy nie działa coś za co zapłaciłem. A w Bitdefenderze ten Tune UP mi pada po kilku dniach.


Re: BitDefender Internet Security - aope - 15.10.2012

Próbowałeś czata z supportem? Może pomogą Smile
U mnie pracuje combo w postaci CCleanera + Wise Disk Cleaner. Z tego drugiego jestem bardzo zadowolony, chociaż w sieci straszyli nieco tym softem, ale żadnych dziwnych zachowań nie odnotowałem a czyści pięknie Wink


Re: BitDefender Internet Security - zbir - 15.10.2012

Próbowałem, kazali przelecieć system ich narzędziem i wysłać wyniki. Ale ja to mam gdzieś, bo mi TuneUp przestaje działać na czterech kompach! Być może za często go włączam i jak nie ma czego usuwać to głupiejeSmile A włączam go, by sprawdzić, czy jeszcze działa hehehe. Taki zaklęty krąg.


Re: BitDefender Internet Security - aope - 15.10.2012

Eh, dlatego właśnie lubię takich "gratisów". Ja bym wyłączył, skoro sprawia problemy. Niemniej rozumiem złość, bo jakby nie było - zapłaciłeś za niego Smile


Re: BitDefender Internet Security - zbir - 15.10.2012

Dwie licencje na dwa lata Smile Ale TuneUp to nie jedyna rzecz, która sie psuje. Czasami nie działa wirtualizacja przeglądarki. Poza tym przełącza sie z autopilota na tryb użytkownika. Kilka razy pojawiał sie też error przy skanowaniu.W moim przypadku Bitdefender TS 2013 wcale nie jest więc bezproblemowy.


Re: BitDefender Internet Security - aope - 15.10.2012

No ja zobaczę, jak będzie u mnie, ale jak na razie- jestem zadowolony. Szybko, lekko, ładnie, a instalowany był na systemie "po przejściach" <!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2-->