SafeGroup
Windows 10 - Temat główny - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Windows (https://safegroup.pl/forum-18.html)
+--- Wątek: Windows 10 - Temat główny (/thread-8686.html)



RE: Windows 10 - Temat główny - tommyklab - 09.06.2016

@korbennn, jak tylko na system+zainstalowane programy masz ten SSD, to zostaw jedną (w tym wypadku nie ma sensu dzielenia np. na pół jak w przypadku HDD, aby na pierwszej-szybszej instalować system).

Jeśli masz ten SSD do systemu+magazyn danych jakiś to lepiej podzielić.

Wszystko zależy co chcesz robić z tym SSD.


RE: Windows 10 - Temat główny - rogacz - 09.06.2016

@nikita - jak ja sobie synchronizowałem to problemów nie miałem (a mam telefon + laptop z tym samym osem)


RE: Windows 10 - Temat główny - korbennn - 09.06.2016

@Tommy
tak zrobię. Systemowy -> zmniejsz volumin w sam raz się spisze?

Czy jest możliwość zmiany jezyka systemu bez konieczności zasysania paczek przez net?

Cos takiego?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




RE: Windows 10 - Temat główny - Apocalypse - 09.06.2016

(09.06.2016, 05:50)korbennn napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Przy dysku SSD 250 - zostawić C: czy utworzyć partycję?

Zawsze uczyli, że partycje to podstawa bezpieczeństwa.

A jeśli tak - zrobić systemowym jak na W7 robiłem, czy jakimś programem?

Zrobić partycje. Zrobiłbym 100 c i 150 reszta i na c bym też instalował programy.
Robisz normalnie systemowym instalatorem. Wypał sobie pendka z w10 z partycją GPT i w instalatorze kasujesz wszystko do surowej i tworzysz od nowa. Najpewniej, że śmieci nie będzie.

(09.06.2016, 07:54)korbennn napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

@Tommy
tak zrobię. Systemowy -> zmniejsz volumin w sam raz się spisze?

Czy jest możliwość zmiany jezyka systemu bez konieczności zasysania paczek przez net?

Cos takiego?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Daj spokój z takimi cudami. Masz aktywowaną 10tkę? To ściągnij ze strony MS polską wersję i jedziesz od zera. Piszę właśnie z kompa tak zrobionego i od 2 lutego nic się nie dzieje ale to dosłownie nic.

A i jeszcze jedno masz oprócz tego SSD inny dysk?


RE: Windows 10 - Temat główny - korbennn - 09.06.2016

To jedyny, znaczy 1TB mam do kieszeni wsadzony jako zewnętrzny pełni funkcję.

Bo chciałem wszystko idealnie ustawić zanim połączy sie z netem gdyby jakś dzika aktulizacja namieszała nim stworzę w Macrium obraz tego mojego ideału - idealista Wink


RE: Windows 10 - Temat główny - Apocalypse - 09.06.2016

Jak chcesz ideaalnie i masz 10 aktywowaną to
1. Obraz z sieci od MS
2. Pendrive bootowalny GPT - program Rufus najlepszy
3. Bootojesz i w instalatorze czyścisz wszystko do zera/kasuje wszystkie partycje
4. Tworzysz partycję c: 100 i 150 na resztę
5. Sys na 100 stawiasz

I masz wszystko idealnie tylko musisz potem po aktualizacjach posprzątać w narzędziach dysku c.
Tak postawiony nie sprawia żadnych problemów.


RE: Windows 10 - Temat główny - Konto usunięte - 09.06.2016

Skoro masz dysk tylko 250 GB (albo i aż, zależy ile danych posiadasz) to ja bym go na partycję nie dzielił.
Bo w sumie i po co? Jeżeli masz zewnętrzny, ustaw sobie na niego backup, nawet mechanizmem systemowym. W razie problemów dobić się do partycji i tak będzie mógł z np. live cd, więc to nie stanowi problemu... a w sumie ciężki mi sobie od W8 wyobrazić taką sytuację, aby systemu nie można było postawić jego własnymi narzędziami (np. resetowanie/odświeżanie). Dzielenie to natomiast taka nieprzyjemna "dywersyfikacja miejsca". Może się kiedy okazać, że albo chciałbyś mieć więcej na dane, albo na programy... i miejsce będzie, ale nie na tej partycji, co trzeba.


RE: Windows 10 - Temat główny - dre4merOn - 09.06.2016

A która wersja Windows 10 Home x64 jest najnowsza i stabilna? Pytam bo teraz siedzę na becie ale chyba wrócę do stabilnej wersji Windows 10.


RE: Windows 10 - Temat główny - Konto usunięte - 09.06.2016

TH2, ale niedługo wyjdzie to całe Aniversary update (Redstone).


RE: Windows 10 - Temat główny - dre4merOn - 09.06.2016

Dzięki za info. Niedługo? To znaczy kiedy?


RE: Windows 10 - Temat główny - Konto usunięte - 09.06.2016

Raczej lipiec, choć możliwe, że jego końcówka, rok po premierze wersji "stabilnej".


RE: Windows 10 - Temat główny - korbennn - 10.06.2016

Jakoś pomalutku sobie radzę, język wreszcie ten co ma być, jak oni mogli usunąć ENG z listy wyboru podczas instalacji, niewybaczalne.

Jest coś ciekawszego...

obrzydliwe czcionki w programach a nawet w samym windowsie.

Ustawienia clear type nie pomogły - raz tylko spróbowałem.

Dodatkowy W10 DPI Fix nie dał żadnej różnicy.

Ktoś wie coś?

edit//
po restarcie i ustawieniu w systemie 150% problemu już nie było, tyle że wszystko nagle stało się maciupkie...

No nic, szukam dalej.


RE: Windows 10 - Temat główny - Konto usunięte - 10.06.2016

Do wyglądu z W7 nie wrócisz, od W8 ClearType został zlikwidowany na rzecz wygładzania w bodajże odcieniach szarości. Mechanizm z W7 wygląda świetnie, niemniej ponoć robił problemy na ekranach z obrotem (np. tablety itp.). Daj sobie kilka dni, ja na początku też miałem problemy z wygładzaniem na OS X, teraz nie mogę patrzeć na to co oferuje Windows Wink


RE: Windows 10 - Temat główny - korbennn - 10.06.2016

Zrobiłem na 3 programach.

1) Right click on the application you want to correct the fonts of, select Properties
2) Go to Compatibility tab.
3) Under Settings section, check Disable display scaling on high DPI settings
4) Apply and close the window.

A jak dokopać się do Moj komputer - zarzadzaj czy jak to tam jest po PL, wie ktoś?

mam, ale w właściwościach brak tej opcji, cholera. Wszystkie inne ww opisany sposób 'naprawiłem'.

edit//
Przy ustawieniu custom 125% jest tak, jak ma być, ale czcionka jest zdecydowanie zbyt mała, kurde


RE: Windows 10 - Temat główny - dre4merOn - 10.06.2016

Skąd pobiorę legalnie najnowsze stabilne iso Windows 10 home 64?


RE: Windows 10 - Temat główny - zord - 11.06.2016

iso 10 x64 wersja z kwietnia 2016

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




RE: Windows 10 - Temat główny - Jasioo997 - 18.06.2016

Czy jest sens aktualizacji z windowsa 8.1 do 10 ? na notebooku z prockiem AMD E2-1800 i 8GB ramu ?


RE: Windows 10 - Temat główny - zord - 18.06.2016

10 powinna działać mniej więcej tak samo jak 8.1 wiec raczej warto, zawsze to nowy system z usprawnieniami i poprawkami względem starego.

Przed instalacją dobrze jest zrobić sobie kopie obecnego systemu żeby w razie czego szybko przywrócić.


RE: Windows 10 - Temat główny - M'cin - 20.06.2016

Win 10 podejście pierwsze. Cel - zaktualizować, aktywować i zrobić szybki rollback do 7 z powrotem. Zabieram się do tego jak pies do jeża, ale na drodze zawsze stało milion ważniejszych rzeczy do zrobienia chronionych przez wielkiego lenia i bark samodyscypliny. Nie ma co płakać, czas się znalazł, można zabrać się do roboty, a po wszystkim zabić znienawidzonego gwx, prawda?
Na początku bardzo w porządku ponaglenia są aż za bardo widoczne i nie da się ich ominąć. Aktualizacja ściągała się sporo, ale to raczej kwestia mojej sieci, potem "przygotowanie" i komunikat o gotowości do instalacji. Samo załadowanie nowej windy trwało chyba poniżej 30 minut, a pamiętając, jak na starym sprzęcie wlokło się stawianie XP, jest to miłym zaskoczeniem. Po restarcie wszystko zapowiadał się pięknie, nowy system zachował część moich spersonalizowanych ustawień, pulpit wyglądał w miarę znajomo i wszystko jakby ładniejsze od znienawidzonej i używanej w robocie Ósemki... i trwała ta idylla ze trzy sekundy, aż zauważyłem znak ostrzegawczy na ikonie połączeń sieciowych w zasobniku systemowym. Internetu nie ma, sieci jako takiej też nie. Niezawodne podpowiedzi Windowsa odsyłały do pomocy zdalnej od kolegi lub wyszukania rozwiązania w internecie... trafiłem jednak na guziczek, który wyszukał problemy z siecią i znalazł niedający się naprawić konflikt ze sterownikiem. Szybko włożyłem płytkę od płyty głównej i tak - kilka komponentów zabarwiło się na czerwono, w tym stery do eternetów!

I tu zaczynają się jaja. Ja rozumiem, że nie wszystko się da załatwić, ale po to mama Windows 10 i jego inteligentną, przygotowaną pod mój komputer instalację, żeby wyszukał mi ten sterownik - albo chociaż poinformował o braku wersji pod nowy system i ponaglił to ściągnięcia na własną rękę. Nic. Jeszcze lepszą jazdę dał mi instalator od MSI, który zainstalował wszystkie komponenty, polecił restart, po którym i tak nie działały. Szybka przebieżka przez podfoldery na płytce i okazało się, że sterowniki do karty sieciowej owszem, są, dla systemów Windows NT, czyli edycji 8.1 i niżej... I nie mówimy o sprzęcie sprzed kilku lat, ale o płytce głównej z chipsetem B150, wydanym już po premierze nowych Okienek. Pliki instalacyjne pochodziły z roku 2013. Komuś się nie chciało.

W efekcie piszę do was z przywróconej Siódemki i tu mogę M$ pochwalić - wtórne toczenie (rollback? Tongue) starej wersji systemu trwało chwilę i było bezbolesne. A jak coś mi zniknęło, to mam kopię partycji z wczoraj, stracę najwyżej klika wpisów z historii z FFa. Jakby było mało, w trakcie rozwiązywania problemu znalazłem kilka miejscu, gdzie aktualizacja do Dziesiątki zapomniała o moich ustawieniach, ot chociażby parametry zainstalowanego RAMDysku czy możliwość wyboru hibernacji z poziomu startu. Ciekawe, ile jeszcze takich miejsc bym znalazł w nowym systemie, gdybym go nie porzucił po chwili i pogrzebał dalej.

Aha sterownik pod dziesiątkę znalazłem od razu na stronie producenta. Drugie podejście zrobię jutro. Albo kiedy indziej.


RE: Windows 10 - Temat główny - Quassar - 23.06.2016

To ja też sie dołączę mam dłuższy weekend więc postawie na 2 kompie w10 nakładowa instalacja:

W7 Czysty Stery + Update(Specjalnie zrobiłem rollback)
Po zainstalowaniu i tej szybkiej pseudo konfiguracji, starałem się wyłączyć tego ch*** narratora.
Wyłączony i tak się nadal aktywował... dobra olewka nie mam to teraz czasu z tym bajzlować, po wyłączeniu Telemetrii innych dziadostw za pomocą O&O ShutUp10 narrator sie w końcu sie nie uaktywnia..

Sterowników zbytnio nie instalowałem jedynie przeinstalowałem Nvidia.
Zainstalowane na nowo oprogramowanie zabezpieczające
AppGuard, SSFW, Sandboxie, VMware,
Adguard, KeePass + KeeFox/KeeForm

Wszystko chodzi szybko 0 konfliktów jedynie musiałem dodać Sandboxie kontener w AppGuard aby działał prawidłowo, ale to wiadomo.