SafeGroup
Windows 10 - Temat główny - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Windows (https://safegroup.pl/forum-18.html)
+--- Wątek: Windows 10 - Temat główny (/thread-8686.html)



RE: Windows 10 - Temat główny - nikita - 14.11.2015

Nie lękajcie się, otrzymacie ten update... Swoją drogą przypomina mi się koniec lipca, kiedy wszyscy niedoedukowani, wszystkimi możliwymi kanałami atakowali wszystkie możliwe fora i konta na portalach społecznościowych z pytaniem "a gdzie mój Windows 10?!", "dalej się nie wyświetla", "dalej nie mam Windows 10, dziadostwo" Smile

Ja aktualizację dostałem wczoraj i po pierwszym uruchomieniu Centrum akcji w ogóle nie reaguje na klikane powiadomienia, a ikona połączeń sieciowych w zasobniku wskazuje, że... mam włączony tryb samolotowy. Po kolejnym uruchomieniu pewnie będzie ok. Cieszy, że menu kontekstowe zostało odświeżone, ale czuje się jakby systemowy explorer stawał się niezależnym produktem - system swoje, a on swoje. Większych różnic w designie jeszcze nie odnotowałem.

EDIT: no niestety - po ponownym uruchomieniu dalej to samo. Niby nic, a jednak drażni.

[Obrazek: ziQvNqP.png]


RE: Windows 10 - Temat główny - ollek22 - 14.11.2015

U mnie WU w końcu wyszukał dziś aktualizację i właśnie się pobiera Smile


RE: Windows 10 - Temat główny - Toruniak - 14.11.2015

Jednak aktualizacja a czysta instalacja..
Czysta instalacja jest raczej wskazana, mniejsze ryzyko problemów.
Sporo opcji co do prywatności się pozmieniało, instalując na czysto można (a nawet wskazane wszystko odhaczyć)
Obraz można pobrać też przez MediaCreationTool:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Sam system po zainstalowaniu waży mniej.


RE: Windows 10 - Temat główny - ollek22 - 14.11.2015

Ja na razie zrobiłem update 0 problemów i zmiany na mały plusik Smile System rzeczywiście jest coraz stabilniejszy i szybszy niż po premierze także polecam. Jedyny minus to to że usunął mi program CPU-Z bez pytania, ale zaraz po zainstalowaniu aktualizacji na przywitanie system mnie o tym poinformował że ją usunął także to znowu na plus że się do tego przyznał Tongue


RE: Windows 10 - Temat główny - buri - 15.11.2015

Korci mnie dać mu kolejną szansę, ale nie wiem czy już działa tak jak powinien od początku. Czuć stabilność, co przejawia się brakiem przycinek? Czuć już spójność całości czy dalej ma się wrażenie, że co tu nie gra?

Kolejny duży update ma być przed końcem tej rocznej promocji na darmowy upgrade?


RE: Windows 10 - Temat główny - szczyputek - 15.11.2015

Nie macie problemów z Grupą domową?
Bo u mnie po aktualizacji, rozwiązywanie problemów wyświetliło coś takiego:
"Na tym komputerze brak co najmniej jednego protokołu sieciowego
W rejestrze brakuje wpisów interfejsu Windows Sockets wymaganych do łączności sieciowej."


RE: Windows 10 - Temat główny - Jacenty - 15.11.2015

Moim zdaniem "jedyna" dobra poprawka lub powiedzmy "udogodnienie" w Windowsie 10 to wprowadzenie możliwości aktywowania tego systemu kluczem licencyjnym od Windows 7/8/8.1 , chcąc to przetestować jak to wygląda w realu kupiłem nowy Windows 7 Pro i pobrałem nowy Windows 10. Przy instalacji podałem klucz od Windowsa 7 Pro który został bez problemu przyjęty i aktywowany. Nie ma potrzeby wiec już bawić się z Upgrade i można zainstalować czystego Windowsa 10 na HDD lub SDD.


RE: Windows 10 - Temat główny - Toruniak - 15.11.2015

@Jacenty
Cześć.
Co do zmian:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




RE: Windows 10 - Temat główny - ollek22 - 15.11.2015

Ja jak na razie 0 problemów mam z Windows 10 tylko z początku było dość dużo problemów od razu po premierze. Teraz stabilny i nic go nie rusza Smile Także u mnie jak najbardziej na plus ale to też pewnie zależy od sprzętu kto jaki posiada.


RE: Windows 10 - Temat główny - Jacenty - 15.11.2015

(15.11.2015, 19:11)Toruniak napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

@Jacenty
Cześć.
Co do zmian:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


(15.11.2015, 19:24)ollek22 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ja jak na razie 0 problemów mam z Windows 10 tylko z początku było dość dużo problemów od razu po premierze. Teraz stabilny i nic go nie rusza Smile Także u mnie jak najbardziej na plus ale to też pewnie zależy od sprzętu kto jaki posiada.

To cieszy ze wszystko działa, nie od sprzętu to zależy lecz od tego jaka instalacja ( Upgrade, Clean Install) i czy sterowniki od producenta. Pomimo tego ze Windows 10 instaluje prawie wszystkie sterowniki automatycznie to polecam mimo wszystko instalacje sterowników od producenta, zawsze inaczej działają i w wypadku laptopa są po dany model "robione". Podstawowa sprawa to ze przed każdym Upgrade systemu powinno się wszystkie programy zabezpieczające odinstalować i dopiero wtedy przeprowadzić aktualizacje niestety nie wszyscy o tym pamiętają lub wiedza o tym. Pamiętajmy ze programy typu AV lub Firewall często siedzą głęboko w systemie i nie pozwalają na przepisanie DLL itp. co prowadzi do błędów podczas aktualizacji lub po. Następna sprawa to dobór odpowiedniego zabezpieczenia, to co nam dobrze działało pod 7/8/8.1 nie musi i raczej nie będzie dobrze działać pod 10 czyli inny AV itp.
Jeśli chodzi o programy AV pod Windows 10 to mogę jedynie polecić Avire Pro bo testowałem lub EAM 11 tez testowałem.


RE: Windows 10 - Temat główny - Toruniak - 16.11.2015

@nikita
Sieć Łapiesz na ustawieniach 5GHz czy 2.4GHz?
Nie zaszkodzi w każdym razie, na wyłączonym lapie wyłączyć, zrestartować router.
Jest tak samo jeśli nie Wyłączysz lapa normalnie tylko opcją uruchom ponownie?

Microsoft zaczął dawać nowe sterowniki.
To że daje na nowszy sprzęt nie dziwi:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Zaskoczenie jest że można przez windows update zaktualizować na starszym sprzęcie.
W tym wypadku Samsung. Zawsze trzeba to było robić ręcznie, przez pobranie i wskazanie sterownika samemu.
Warto więc sprawdzić u Siebie czy nie ma takiej możliwości.
 

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




RE: Windows 10 - Temat główny - rogacz - 16.11.2015

Jednak systemu nie naprawili i dalej 10 można o kant d... potłuc.
Przy próbie instalacji mi się zatrzymuje na ekranie botowania.
Po próbie aktualizacji i restarcie po zatrzymaniu mam błąd:
0xC1900101-0x20017 Laptop Samsung R590i.

Może ktoś ma jakiś pomysł jak to naprawić?


RE: Windows 10 - Temat główny - Toruniak - 16.11.2015

O ile wierzyć to wina karty, nie systemu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




RE: Windows 10 - Temat główny - Jacenty - 16.11.2015

(16.11.2015, 03:43)rogacz napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jednak systemu nie naprawili i dalej 10 można o kant d... potłuc.
Przy próbie instalacji mi się zatrzymuje na ekranie botowania.
Po próbie aktualizacji i restarcie po zatrzymaniu mam błąd:
0xC1900101-0x20017 Laptop Samsung R590i.

Może ktoś ma jakiś pomysł jak to naprawić?

Deinstalacja wszelkich programów zabezpieczających, TuneUp, Iobit, Start Menu i powinno być dobrze.


RE: Windows 10 - Temat główny - rogacz - 16.11.2015

Jedyne co mam to Emsi ale wykasowałem. Resztę z tego co wymieniłeś nawet nie używałem.

@toruniak jeśli dobrze zrozumiałem - po wgraniu 10 tracę Wifi i Bluetooth?


RE: Windows 10 - Temat główny - Jacenty - 16.11.2015

(16.11.2015, 09:12)rogacz napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jedyne co mam to Emsi ale wykasowałem. Resztę z tego co wymieniłeś nawet nie używałem.

@toruniak jeśli dobrze zrozumiałem - po wgraniu 10 tracę Wifi i Bluetooth?

to nie jest błąd Windowsa 10 tylko problemy z twoim laptopem. Nie jesteś sam tym problemem z tego co widzę w necie. Polecam czysta instalacje Windowsa 10 jeżeli już musi być a jak nie to poczytaj może pomoże.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




RE: Windows 10 - Temat główny - nikita - 16.11.2015

(16.11.2015, 01:04)Toruniak napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Sieć Łapiesz na ustawieniach 5GHz czy 2.4GHz?
Nie zaszkodzi w każdym razie, na wyłączonym lapie wyłączyć, zrestartować router.
Jest tak samo jeśli nie Wyłączysz lapa normalnie tylko opcją uruchom ponownie?

Ta bez dopisku 5GHz to zwykła 2.4. Ponowne uruchomienie - tak jak pisałem - nie przynosi oczekiwanego efektu. Spróbuję jeszcze usunąć oba zapamiętane profile sieci z konta Microsoft i zrestartować router.

Kolejna rzecz, jaka rzuciła mi się w oczy po aktualizacji - brak zainstalowanej drukarki sieciowej. Oczywiście wtedy, kiedy najbardziej potrzebowałem z niej skorzystać.

Przy problemach innych osób to praktycznie szczęście, a nie kłopoty, ale mimo wszystko takie rzeczy mają czasami miejsce. Może dlatego, że sprzęt już leciwy. Ogólnie proces aktualizacji przebiegł bez większych kataklizmów.


RE: Windows 10 - Temat główny - rogacz - 16.11.2015

@Jacenty

To jest problem z wszystkimi modelami Samsunga Smile Samsung coś zwalił i teraz ludzie mają problemy. (Może dziennikarze się zainteresują i zrobią artykuł na ten temat)?

W każdym razie w przypadku takiej skali mogę to traktować jako błąd systemu operacyjnego - jeśli 7 i 8 działa normalnie to co ma skopane 10 że nie działa? Wink


RE: Windows 10 - Temat główny - neon - 17.11.2015

(16.11.2015, 18:26)rogacz napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

@Jacenty

To jest problem z wszystkimi modelami Samsunga Smile Samsung coś zwalił i teraz ludzie mają problemy. (Może dziennikarze się zainteresują i zrobią artykuł na ten temat)?

W każdym razie w przypadku takiej skali mogę to traktować jako błąd systemu operacyjnego - jeśli 7 i 8 działa normalnie to co ma skopane 10 że nie działa? Wink

czy ktoś próbował scrip : sfc/scannow ???


RE: Windows 10 - Temat główny - rogacz - 17.11.2015

Ja próbowałem. Nie znaleziono żadnych naruszeń bla bla bla