SafeGroup
Windows 10 - Temat główny - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Windows (https://safegroup.pl/forum-18.html)
+--- Wątek: Windows 10 - Temat główny (/thread-8686.html)



RE: SpyShelter Firewall - wortax - 03.10.2015

Cytat:Przy robieniu wyjątków korzystałeś z 

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

?? Ja bym na Twoim miejscu zablokował jeszcze UDP dla 80, bo "trochę" niebezpieczny ;-)

Zablokowałem :Smile Korzystałem z tego

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




RE: Windows 10 - Temat główny - gravity1287 - 03.10.2015

(03.10.2015, 17:32)juh napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Może trochę zmienię temat dyskusji i zapytam czy ktoś spotkał się z tym że komputer automatycznie się uruchomił? Mnie to spotkało ostatnio na Windows 10 i kilka miesięcy temu na Windows 8.1. W jednym przypadku miałem odłączony przewód sieciowy
Mi to pachnie ("śmierdzi") hibernacją bądź uśpieniem, i podłączoną myszką, która ma możliwość wybudzania komputera po ruchu myszką. Ewentualnie podłączonym kablem sieciowym, ale to sam wykluczyłeś. Pozostaje więc wybudzenie PC przez aktywność na porcie do którego jest podłączona myszka. Wydaje się mi bardzo prawdopodobne, że nie wyłączyłeś komputera przez zamknij, tylko zaufałeś procesowi zamknięcia systemu podczas zamknięcia pokrywy laptopa, który nie zadziałał, a system się wybudził, bo sprawdził dostępność aktualizacji i znalazł jakąś, którą chciał przeprowadzić - dlatego się aktywował.


RE: Windows 10 - Temat główny - juh - 03.10.2015

@up ta sytuacja dzieje się na stacjonarnym komputerze, więc pokrywa laptopa nie ma nic do rzeczy Smile Chyba nie jestem sam. Znalazłem coś na ten temat na zagranicznym forum 

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Czytam jeszcze instrukcję płyty głównej i jest opcja osuszania płyty głównej zwana dehumidifier która powoduje automatyczne uruchomienie komputera. Może to tu leży problem


RE: Windows 10 - Temat główny - Toruniak - 03.10.2015

Równie dobrze jakiś program mógł coś zaznaczyć w harmonogramie zadań zadań.
Chociaż jeśli koło drugiej to bardziej prawdopodobnie że zaskoczyła Konserwacja zadań.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Edit:
To akurat nie musi być przyczyna, ale Nortona na przykład przestałem używać, między innymi przez konserwację.
Mam dysk SDD. Mimo wyłączenia w nim opcji defragmentacji i tym podobnych konserwacja w stanie bezczynności
uruchamiała się naprawdę często.


RE: Windows 10 - Temat główny - buri - 04.10.2015

Nastąpił powrót do Win8.1 nie wytrzymałem jednak, za dużo nałożyło się problemów, a słabsza wydajność karty graficznej przez obniżanie taktowania dopełniła swego. Szybki powrót i czekamy aż Win10 dojrzeje do tego by z niego korzystać.

Miałem ciekawą sytuację, jeszcze mając 10-tkę zrobiłem reset i okazało się, że nie mogę aktywować systemu Smile


RE: Windows 10 - Temat główny - gravity1287 - 05.10.2015

(04.10.2015, 15:28)buri napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Nastąpił powrót do Win8.1 nie wytrzymałem jednak, za dużo nałożyło się problemów, a słabsza wydajność karty graficznej przez obniżanie taktowania dopełniła swego. Szybki powrót i czekamy aż Win10 dojrzeje do tego by z niego korzystać.

Miałem ciekawą sytuację, jeszcze mając 10-tkę zrobiłem reset i okazało się, że nie mogę aktywować systemu Smile
Ja jeszcze daję szansę. Czekam na ten wielki update W10. Jak się nie poprawią błędy, których na 8.1 nie było to też wracam do poprzedniego systemu;]


RE: Windows 10 - Temat główny - buri - 05.10.2015

Jestem drugi dzień na Win 8.1 i nie wiem czy to placebo czy rzeczywistość, ale system chodzi jakby pewniej, bez zająknięcia (nie liczę jakiegoś konfliktu SS, ale to muszę odkryć który program dodać do odblokowanych). Wszystko działa jak ma działać, nie ma przycinania menu, system nie pływa tylko działa. Kurde nie wiem czy Win 10 pomoże ta paczka, czy dopiero po drugiej i czystej instalacji pokaże się monolit. Szkoda, że M$ pakuje telemetrię oraz te durne poprawki z update do Win 10 na siłę, powinna być opcja bo jednak to natarczywe trochę.


RE: Windows 10 - Temat główny - juh - 05.10.2015

@up
Również planuję przesiadkę na win 8.1. Używałem go ponad pół roku i nie było żadnej wpadki. Dziś znowu na win 10 któryś raz z kolei nie działa mi wyszukiwanie w menu start. Zaś problem który wcześniej miałem z zamykaniem systemu ustał (zamyka się od razu) przedtem ponad minutę.


RE: SpyShelter Firewall - wortax - 05.10.2015

AKTUALIZACJA:

Jednak sprawa z blokowaniem szpiegowania Windows 10 ma bardziej złożony charakter. Mianowicie przenalizowałem logi systemowe i stwierdziłem że:

1. Do działania Windows Update teraz nie wystarczy mieć odblokowane porty 80 i 443
2. Teraz wszystkie usługi Windows w tym (Windows Update) działają na bardzo wysokich losowych portach lokalnych w granicach 50000-60000 na protokole TCP
3. Tak więc blokując szpiegowanie przez kontener "svchost.exe" - blokujemy Windows Update....

Szukałem w googlach i nie znalazłem żadnego info na ten temat !! Usługa Windows Update powinna działać na portach 80 i 443, a te cwaniaczki wrzucili wszystkie te usługi do jednego worka... Działa to na losowych portach....


Nie wierzycie ? Sprawdźcie sami... Zablokujcie porty LOKALNE 50000-60000 TCP w Zaporze Windows 10 na procesie svchost, po czym wyłączcie i włączcie kartę sieciową (aby ustawienia zaczęły działać). Przekonacie się ! Smile


RE: Windows 10 - Temat główny - Toruniak - 06.10.2015

Wczoraj wyszła nowa wersja G Data. Jestem przed stawianiem systemu więc z ciekawości zainstalowałem.
I na dzień dobry okazało się że z automatu blokuje wyszukiwanie Cortany oraz :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




RE: Windows 10 - Temat główny - ollek22 - 06.10.2015

Ja miałem problem 2 razy i to dość poważny z systemem Windows 10. Pierwszy był od razu jak robiłem update z Win 7, ale to wybaczam bo zachowałem wszystkie dane itp. to już na starcie był obciążony i miał problemy. Drugim razem jak zrobiłem czystą instalację miał czasami dziwne ścinki co jakieś 5 - 10 min na jakieś 0,5 s zacinał się trochę dziwne zawieszki łapał ale ogólnie działał dobrze. Dopóki jakiś większy update ściągnął chyba było to pod koniec sierpnia wtedy w ogóle nie działał Windows update miał problemy z zainstalowaniem kolejnych aktualizacji pomimo poradników jak to naprawić nic nie działało. Dałem jednak mu kolejną szansę i kolejny format się szykował tym razem mam go od początku września i do dziś 0 ścinek Windows update śmiga dosłownie 0 problemów. Działa stabilnie jakby to była 7 nie napotkałem ani jednego problemu oczywiście nadal w 10 wszystko nie jest dopracowane tak jak Edge to nawet dobra przeglądarka z niektórymi rzeczami typu buforowanie filmików na stronach radzi sobie o wiele szybciej niż Firefox tylko szkoda że nadal brakuje jej dodatków Smile


RE: Windows 10 - Temat główny - tommyklab - 09.10.2015

Think before you update system to a new Win10 Tongue

Test before Tongue


RE: Windows 10 - Temat główny - koxfx - 12.10.2015

Windows 10: koniec Panelu Sterowania:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




RE: Windows 10 - Temat główny - zbychol2 - 12.10.2015

Problem jest ten że jeśli ktoś chce używać systemów Windows to i tak za jakiś czas, w Microsoft na pewno przy którejś aktualizacji wprowadzi to sam co jest w win 10 do win 8 na pewno, a być może też do win 7. Także nie ma przed tym ucieczki, jeśli ktoś zostanie przy Windows. To jak wyrok tylko odroczony w czasie.


RE: Windows 10 - Temat główny - koxfx - 12.10.2015

Jest jedna metoda ucieczki, troche niedoskonała.
Wyłączenie Windows Update.


RE: Windows 10 - Temat główny - Quassar - 12.10.2015

Da sie jakoś w w10 ustalać które łatki ma aktualizować czy tylko jedynie je całkiem wyłączyć....


RE: Windows 10 - Temat główny - zord - 12.10.2015

Można wyłączyć i instalować ręcznie.


RE: Windows 10 - Temat główny - Quassar - 12.10.2015

A to git czyli można patologicznym podejściem ocalić panel sterowania Grin


RE: Windows 10 - Temat główny - rogacz - 12.10.2015

Mnie co innego martwi - że 10 idzie w stronę Japcoków z podejściem dla totalnych debili. To będzie system który odmóżdży użytkowników Wink


RE: Windows 10 - Temat główny - Quassar - 12.10.2015

To biedzie taki system jak w starym telefonach albo i nawet gorzej

Dostosujesz sie do systemu. a nie system do twoich potrzeb i on będzie wiedział lepiej co ma robić niż ty- ala użytkownik.
Na pewno znacie ten fragment

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Windows też będzie mieć taką piz** inwigilującą tylko pod innym imieniem czyli "Cortana"