SafeGroup
Windows 10 - Temat główny - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Windows (https://safegroup.pl/forum-18.html)
+--- Wątek: Windows 10 - Temat główny (/thread-8686.html)



RE: Windows 10 - Temat główny - neon - 31.07.2015

(31.07.2015, 08:04)nikita napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(31.07.2015, 07:27)neon napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Pytanie jak wgrać win 10 ? Od razu na czysto czy najpierw jako update?  Jak lepiej? Może ktoś się wypowie bo różne zdania są

Jeśli masz klucz do Winn 7/8, to musisz dokonać aktualizacji, bo po czystej instalacji klucz nie będzie pasował.
Klucza nie mam. Czyli mogę od razu na czysto? Jest jakaś różnica ?


RE: Windows 10 - Temat główny - nikita - 31.07.2015

(31.07.2015, 08:06)neon napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Klucza nie mam. Czyli mogę od razu na czysto? Jest jakaś różnica ?

Taka, że trzeba aktywować system, a z tego co przekazał mi Zord, to dopiero po aktualizacji do 10 (bez czystego stawiania systemu) system będzie mógł zarejestrować na serwerze MS informacje potrzebne przy czystej instalacji. Tak, wiem, bardzo ogólnie napisałem.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


PS
Ale co znaczy, że nie masz klucza?


RE: Windows 10 - Temat główny - neon - 31.07.2015

I szczerze myślałem, że jest odwrotnie, czyli bez klucza musowy update.Smile

(31.07.2015, 08:17)neon napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

I szczerze myślałem, że jest odwrotnie, czyli bez klucza musowy update.Smile

Klucz przypisany do płyty głównej. Łapki bez naklejki z kluczami.


RE: Windows 10 - Temat główny - ollek22 - 31.07.2015

Wiecie może co zawiera folder "HP" w Windows 10 bo usunąłem go przypadkowo z folderu Program Files i Pliki programów (x86) znaczy nie przypadkowo zupełnie bo usuwałem stery od drukarki hp bo nie działały i do końca nie chciało się usunąć i ręcznie z tych katalogów oba foldery HP w całości usunąłem i obawiam się że coś za dużo usunąłem czy nie? Bo chciałem dodać urządzenie i w wyszukiwarce wpisałem dodaj urządzenie klikam w skrót i piszę że został usunięty skrót i coś tam hp... pisało także coś systemowego chyba się usunęło. Coś jeszcze ważnego ten folder zawierał albo ma ktoś go i by mi udostępnił bo niestety przywracania w 10 jeszcze nie ustawiłem i lipa teraz bo ostatnia kopia jest co prawda kompletna z 30 lipca ale tam jeszcze 7 miałem także nie pali mi się tak cofać ...

Jeśli ktoś się zna to niech mi napiszę czy to coś ważnego czy bez tego system może żyć bo na razie wszystko normalnie działa oprócz tego skróty który nie mógł odnaleźć pliku hp... coś tam ale jeżeli to nic poważnego to przeżyje jakoś. Czystą instalację i tak będę robił niedługo za ok miesiąc bo na razie nie mam czasu na kolejną zabawę z ustawieniami.


RE: Windows 10 - Temat główny - Face - 31.07.2015

Ktoś wie co to jest za opcja w przeglądarce Microsoft Edge "Zezwalaj witrynom na zapisywanie licencji chronionej zawartości multimedialnej na urządzeniu"? Dodam, że ta opcja jest domyślnie włączona, zatem pozostawić to włączone, czy lepiej wyłączyć?


RE: Windows 10 - Temat główny - Toruniak - 31.07.2015

(30.07.2015, 07:36)tommyklab napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Czy ktoś ma dostęp do takiego urządzenia: Windows 10 USB installer. With 32- and 64-bit versions.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Bardzo ciekawi mnie jak rozwiązali bootowanie 32bit i 64bit z jednego pendrive.

Jak Pobierzesz z stromy Microsoftu Windows 10 Media Creation Tool:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

To może Zobaczysz bo jest możliwość przy nagrywaniu wybrać obie wersje.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




RE: Windows 10 - Temat główny - chomikos - 31.07.2015

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Cytat:Możesz tymczasowo wyłączyć tę funkcję, ale po pewnym czasie zostanie ona włączona automatycznie.

Beer

Dlaczego W10 jest jednym wielkim spyware'em? Ehh M$ zawiodłem się na tobie.

Dodatkowo brak możliwości sterowania aktualizacjami itd. etc.

Bonus:
[Obrazek: 1438174572957.jpg]


RE: Windows 10 - Temat główny - nikita - 31.07.2015

chomikos, przecież sobie możesz permanentnie wyłączyć Windows Defendera przez gpedit. Ja wczoraj to zrobiłem, bo zauważyłem wskazówki w jednym z postów Łukaszsza AMD Smile


RE: Windows 10 - Temat główny - chomikos - 31.07.2015

(31.07.2015, 11:39)nikita napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

chomikos, przecież sobie możesz permanentnie wyłączyć Windows Defendera przez gpedit. Ja wczoraj to zrobiłem, bo zauważyłem wskazówki w jednym z postów Łukaszsza AMD Smile

To prawda, ale jak z resztą?
System jest świetny, bardziej zoptymalizowany, ale jeśli chodzi o prywatność to tego zwyczajnie nie ma.


RE: Windows 10 - Temat główny - nikita - 31.07.2015

(31.07.2015, 11:41)chomikos napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

System jest świetny, bardziej zoptymalizowany, ale jeśli chodzi o prywatność to tego zwyczajnie nie ma.

Nie wiem, czy pamiętacie, ale to samo było wałkowane przy premierze Windowsa 8.1 i co? Finalnie okazało się, że wszyscy mają, wszyscy korzystają, wszyscy chwalą. A kto nie ma, nie korzysta, nie chwali... niech zostanie przy Windowsie 7. Sądzę, że do aktualnych informacji o pro-tipach dotyczących zwiększania prywatności, użytkownicy będą sukcesywnie dodawać jakieś nowe wskazówki, co i jak można zmienić. Mi osobiście nie przeszkadza ta polityka, żeby musieć bardzo narzekać.


RE: Windows 10 - Temat główny - Eugeniusz - 31.07.2015

Dbać o swoją prywatność można tylko w jednym przypadku - gdy mamy kompletnie czyste konto i w internetach nic nie ma na nasz temat. Dlatego Chomikowicz, nie peniaj Smile. I tak masz fejsbuczka Wink...


RE: Windows 10 - Temat główny - chomikos - 31.07.2015

(31.07.2015, 11:53)Eugeniusz napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Dbać o swoją prywatność można tylko w jednym przypadku - gdy mamy kompletnie czyste konto i w internetach nic nie ma na nasz temat. Dlatego Chomikowicz, nie peniaj Smile. I tak masz fejsbuczka Wink...

Wiem Craze
Ale akurat dla M$ za bardzo nie ufam, podobnie Google. I jako, że aktywnie korzystam z TOR'a niezbyt mi się to podoba, szczególnie ukryte aktualizacje, i brak możliwości ich wyłączenia/dobrania aktualizacji do zainstalowania ehh


RE: Windows 10 - Temat główny - juh - 31.07.2015

Kurcze na moim laptopie po updacie za każdym razem gdy uruchamiałem komputer nie łączył się automatycznie z Wi-Fi mimo zaznaczonej opcji "połączenia automatycznie". Wracam jednak przynajmniej do zimy na Windows 7. Podoba mi się 10 ale jeszcze za wcześnie by ją używać. Poczekam cierpliwie te kilka miesięcy aż ładnie do pracują system. Ponoć zapowiadana jest duża aktualizacja w kilka tyg. po wyjściu tegoż Windowsa.


RE: Windows 10 - Temat główny - Piospi - 31.07.2015

To automatyuczne aktualizowanie sterowników na siłę mnie męczy, trochę faszystowska metoda (nieszczęśliwy posiadacz wersji Home)..


RE: Windows 10 - Temat główny - ollek22 - 31.07.2015

Wersja Home niestety jest najgorszą bo wszystko na chama wciskają oprócz tego Windows stabilny i szybki jestem zadowolony chociaż zdazaly sie bledy ale to malo znaczące

Wysłano z telefonu.


RE: Windows 10 - Temat główny - Konto usunięte - 31.07.2015

(31.07.2015, 11:39)nikita napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

chomikos, przecież sobie możesz permanentnie wyłączyć Windows Defendera przez gpedit.

On sobie wyłączy, ale powiedz coś takiego komuś, kto ma Windows w wersji Home.

Cool


RE: Windows 10 - Temat główny - nikita - 31.07.2015

(31.07.2015, 14:01)lukasamd napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(31.07.2015, 11:39)nikita napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

chomikos, przecież sobie możesz permanentnie wyłączyć Windows Defendera przez gpedit.

On sobie wyłączy, ale powiedz coś takiego komuś, kto ma Windows w wersji Home.

Cool

No nie powiem, nie powiem, to faktycznie może być uciążliwe w tym przypadku. Na szczęście u mnie wszystkie systemy są w wersji PRO, więc case closed  Cool


RE: Windows 10 - Temat główny - Eugeniusz - 31.07.2015

Omg omg omg, zmienili podpis z "Mój komputer" na "Ten komputer". Kocham Microsoft <3


RE: Windows 10 - Temat główny - marconnetti - 31.07.2015

(31.07.2015, 15:14)Eugeniusz napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Omg omg omg, zmienili podpis z "Mój komputer" na "Ten komputer". Kocham Microsoft <3

W czym problem możesz sobie go nazwać jak chcesz.
Poza tym w Windows 8.1 też nosił taką nazwę.


RE: Windows 10 - Temat główny - ollek22 - 31.07.2015

Ja mam normalną nazwę "Komputer", ale robiłem aktualizację z Win 7 także może dlatego nazwa została ;P