SafeGroup
GeSWall - opis programu - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Monitorowanie systemu (https://safegroup.pl/forum-12.html)
+--- Wątek: GeSWall - opis programu (/thread-845.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47


Re: GeSWall - opis programu - lunaticdreams - 27.11.2009

dokładnie.....więc nie wiem dalej ale raczej chyba nie

dziwne jest jedno że player sam z siebie(czyli klikam 2 razy na media player classic) izoluje się tylko gdy jest ustawiony na always isolatedi dotyczy to tylko media player classic i subedit player,gdy ustawię na isolate on acces to nic się nie pokazuje a powinien się pytać,oczywiście problem znika gdy chcę otworzyć plik zaizolowanyw media playerze,wtedy przy ustawieniu isolate on acces pojawia się komunikat czy izolowac


Re: GeSWall - opis programu - Jurek - 27.11.2009

lunaticdreams napisał(a):więc nie wiem dalej ale raczej chyba nie


Jeżeli możesz mieć regułę i nie utrudnia ona pracy z programem, to ją zastosuj a jeżeli nie, to olej to i nie zawracaj sobie tym głowy Smile


Re: GeSWall - opis programu - lunaticdreams - 27.11.2009

zainstalowałem izarca i przy rozpakowaniu pliku niezaufanego ,przerabiał go na zaufany,problem minął gdy ustawiłem regułę dla izarca aby był ciągle zaizolowany
dzięki Jurek za pomoc

Pozdrawiam


Re: GeSWall - opis programu - lunaticdreams - 28.11.2009

mam pytanie czy jest jakikolwiek sens izolowac winampa,aimpa i programy typu video playery,wydaje mi się żenie bo przecież wszelkie mp3 i filmy(mowa o pobranych z sieci) i tak mają status niezaufany więc jakby były zasyfione to i tak nic zrobić nie mogą


Re: GeSWall - opis programu - baldys15 - 07.12.2009

mam pytanie czy można w geswallu ''''odpalać''''pliki tzn do których ma się wątpliwości?,czy to nie są czasem wirusy?,jeszcze mam pytanie geswall jak wykryje atak wirusa,kliknę opcję zabicia procesu,wyczyszczę te pliki,które znajdują się w funkcji "Oczyszczanie dysku" ikliknę "Repair aplication Database"to rzeczywiście program usunie wszystkie pozostałości po wirusie?,a i jak Geswall wykryje atak wirusa,to mam najpierw zabić proces wirusa,użyć opcji czyszczenia dysku iRepair aplication Database,w dobrej kolejności to robią tak powinien wyglądać proces po ataku malware?

P.S mam jeszcze 1 pytanie czy jak mam wrzucone reguły Pro do Geswalla i program domyślnie izoluję przeglądarke,komunikatory itp to muszę coś jeszcze robić żeby program faktycznie chronił system przed malware?


Re: GeSWall - opis programu - Eru - 07.12.2009

baldys15 napisał(a):mam pytanie czy można w geswallu ''''odpalać''''pliki tzn do których ma się wątpliwości?,czy to nie są czasem wirusy?,jeszcze mam pytanie geswall jak wykryje atak wirusa,kliknę opcję zabicia procesu,wyczyszczę te pliki,które znajdują się w funkcji "Oczyszczanie dysku" ikliknę "Repair aplication Database"to rzeczywiście program usunie wszystkie pozostałości po wirusie?,a i jak Geswall wykryje atak wirusa,to mam najpierw zabić proces wirusa,użyć opcji czyszczenia dysku iRepair aplication Database,w dobrej kolejności to robią tak powinien wyglądać proces po ataku malware?

P.S mam jeszcze 1 pytanie czy jak mam wrzucone reguły Pro do Geswalla i program domyślnie izoluję przeglądarke,komunikatory itp to muszę coś jeszcze robić żeby program faktycznie chronił system przed malware?


Niektórych programów GW nie ma w regułach więc będziesz musiał zapewne je utworzyć dopiero.


Re: GeSWall - opis programu - lunaticdreams - 07.12.2009

jeśli te programy są na liście to nie..........jeśli takowych nie ma,to po zainstalowaniu programu klikasz na niego i z menu kontekstowego wybieraszapplication wizard ........program sam ci utworzy regułkę


Re: GeSWall - opis programu - baldys15 - 07.12.2009

mi chodzi o uruchamianie programów wątpliwych np instalatorów żeby znów nie zainfekować systemu badziewiem typu larkAntispyware,proszę żeby ktoś odpowiedział na moje pytania,bo bardzo spodobał mi się GeswallSmile


Re: GeSWall - opis programu - Dozamet1 - 07.12.2009

a jak wyłączyć w GW te żółte komunikaty bo zapomniałem?


Re: GeSWall - opis programu - lunaticdreams - 07.12.2009

Geswall izoluje programy,ale jeśli zainstalujesz taki program(zaizolowany) to może on nie działać w pełni sprawnie.......tak geswall to fantastyczny produkt,ja używam wersji free


policy notifications,disable ale lepiej jak nie chcesz aby nic ci nie wyskakiwało to auto isolation no popup dialogs


Re: GeSWall - opis programu - Dozamet1 - 07.12.2009

Dzięki jak zwykle!wole żeby czasem coś wyskoczyło


Re: GeSWall - opis programu - lunaticdreams - 07.12.2009

spoko
SmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmile


Re: GeSWall - opis programu - Eru - 07.12.2009

Hmm zainstalowałem GW Pro na VMware patrze a w bazie ma 83 programy to skąd w takim razie tu aż

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

? Grin


Re: GeSWall - opis programu - lunaticdreams - 07.12.2009

dodane


Re: GeSWall - opis programu - Eru - 07.12.2009

No to które lepiej te 83 czy te 99 Grin


Re: GeSWall - opis programu - Dozamet1 - 07.12.2009

a jak instalować jakiś program to co robić ?z PRAWOKLIKU czy na NO jak się naciśnie instaluj?


Re: GeSWall - opis programu - lunaticdreams - 07.12.2009

83 to są producenta 99 to producenta plus parę co yngve zrobił

jesli jest zaizolowany to instalujesz normalnie wyskoczy okienko wciskasz yyyyyyyyyyyeeeeeeeeeeeeeeeeesssssssssssssss pamiętaj zaizolowany program może nie działać stabilnie


Re: GeSWall - opis programu - baldys15 - 07.12.2009

mam pytanie czy można w geswallu ''''odpalać''''pliki tzn do których ma się wątpliwości?,czy to nie są czasem wirusy?,jeszcze mam pytanie geswall jak wykryje atak wirusa,kliknę opcję zabicia procesu,wyczyszczę te pliki,które znajdują się w funkcji "Oczyszczanie dysku" i kliknę "Repair aplication Database"to rzeczywiście program usunie wszystkie pozostałości po wirusie?,a i jak Geswall wykryje atak wirusa,to mam najpierw zabić proces wirusa,użyć opcji czyszczenia dysku i Repair aplication Database,w dobrej kolejności to robią tak powinien wyglądać proces po ataku malware?

P.S mam jeszcze 1 pytanie czy jak mam wrzucone reguły Pro do Geswalla i program domyślnie izoluję przeglądarke,komunikatory itp to muszę coś jeszcze robić żeby program faktycznie chronił system przed malware?

P.S może osoba obeznana z programem odpowiedzieć na moje pytania? z góry dzięki.


Re: GeSWall - opis programu - lunaticdreams - 07.12.2009

wszystko zrozumiesz po obejrzeniu tego

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


tu masz jak wersja free blokuje

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: GeSWall - opis programu - Eru - 07.12.2009

lunaticdreams napisał(a):83 to są producenta 99 to producenta plus parę co yngve zrobił

jesli jest zaizolowany to instalujesz normalnie wyskoczy okienko wciskasz yyyyyyyyyyyeeeeeeeeeeeeeeeeesssssssssssssss pamiętaj zaizolowany program może nie działać stabilnie


A ty których używasz Grin
Aha i kiedy wyjdzie wersja 3.0 Tongue