SafeGroup
GeSWall - opis programu - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Monitorowanie systemu (https://safegroup.pl/forum-12.html)
+--- Wątek: GeSWall - opis programu (/thread-845.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47


Re: GeSWall - opis programu - Pablosss - 20.09.2009

VenomX napisał(a):Nie wiem czy połączeń zewnętrznych nie blokuje, wiem jednak iż dla mnie jest to spore utrudnienie mieć zaporę w GS i dlatego wróciłem do CIS .


Możesz napisać dlaczego używanie GW jako firewalla jest dla Ciebie utrudnieniem?


Re: GeSWall - opis programu - VenomX - 20.09.2009

Chyba dlatego iż sobie nie radziłem a nie mam aż tyle czasu aby się z tym bawić, poza tym wydaje mi się iż za każdym razem trzeba tworzyć odpowiednie reguły do danych programów, połączeń .


Re: GeSWall - opis programu - Pablosss - 20.09.2009

VenomX napisał(a):poza tym wydaje mi się iż za każdym razem trzeba tworzyć odpowiednie reguły do danych programów, połączeń .


Reguły tworzysz tylko raz i tylko tym programom które mają się łączyć z netem.


Re: GeSWall - opis programu - VenomX - 20.09.2009

A jeśli jest nowy program to muszę wchodzić ponownie w konsole i ustawiać czy ma blokować czy też nie dlatego dla mnie jest to niepraktyczne .


Re: GeSWall - opis programu - Jurek - 20.09.2009

VenomX napisał(a):A jeśli jest nowy program to muszę wchodzić ponownie w konsole i ustawiać czy ma blokować czy też nie dlatego dla mnie jest to niepraktyczne .


Możesz w kilka minut utworzyć reguły dla wszystkich aplikacji które łączą lub będą mogły łączyć się z netem: "*Network Allow". Potem zapominasz, że istnieje firewall i to jest piękne Grin


Re: GeSWall - opis programu - VenomX - 20.09.2009

Akurat ja tak nie chcę . GS jest mało praktyczny pod względem zapory .


Re: GeSWall - opis programu - Jurek - 20.09.2009

VenomX napisał(a):Akurat ja tak nie chcę . GS jest mało praktyczny pod względem zapory .


Podobnie kiedyś myślałem ale spodobał mi się ten sposób konfiguracji fw.

Jeżeli chodzi VenomX o różnicę pomiędzy GW Pro i GW Freeware z regułami Pro to jest ona minimalna. Przerwanie ataku daje Ci tylko to, o czym pisał Creer, że nie musisz restartować systemu, jeżeli oczywiście zdążysz w porę zatrzymać taki atak, co nie jest zawsze łatwe. Czy warto płacić za restart?


Re: GeSWall - opis programu - VenomX - 20.09.2009

Jestem wymagający Smile


Re: GeSWall - opis programu - Jurek - 21.09.2009

VenomX napisał(a):Jestem wymagający Smile


Jeżeli tak, to może lepiej zakupić DefenseWall Personal Firewall Tongue
yngve napisał(a):WMP - problem występuje jak dasz na Always Start Isolated, jeśli zostawisz na Isolate on access, to będzie działać dobrze. Wiem - niewygodne. Ale tymczasowo musi wystarczyć. WLM - nie używam, ale skoro piszesz, że sa błędy, to zobacze co jest z tym nie tak.
Jeśli chodzi o izolowanie plików..., to postaram się uzyskać tą informację, jeśli support GW będzie na chodzieWink


To nie ma znaczenia Yngve. Wyłączyłem izolację w WMP 11 ale nie połączyłem go z netem. To nie jest poważny problem Smile
Pablosss napisał(a):Nic podobnego. Jeśli uruchamiałeś te pliki jako niezaufane to nie doszło absolutnie to żadnej infekcji. Gdyby doszło do ataku mającego wpływ na bezpieczeństwo Twojego PC to wtedy GW wyświetliłby

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

. Powtarzam jednak - jeśli uruchamiałeś te pliki jako niezaufane nie doszło do żadnej infekcji.


To nie zupełnie jest tak! GeSWall izoluje niektóre pliki systemowe i klucze rejestru, ponoć nawet więcej niż DW. Gdy program izolowany (niezaufany) próbuje uzyskać dostęp do tych elementów systemu, wówczas zostaje zablokowany i pojawia się info w trayu.
Jeżeli jednak jakiś program lub wirus instaluje się w systemie bez próby dostępu do zaizolowanych plików i kluczy rejestru, wtedy nie występuje zablokowanie ale wszelkie te procesy są wirtualnie zaizolowane a więc praktycznie nieszkodliwe. Jeżeli do tego dochodzi konfiguracja fw, to wtedy wirus nie ma także możliwości połączenia się z netem, ponieważ nie jest dodany do reguły sieciowej.


Re: GeSWall - opis programu - VenomX - 21.09.2009

Testowałem DW i o wiele lepszy dla mnie jest GS .


Re: GeSWall - opis programu - zbyszek - 21.09.2009

Aja testowałem dość długo GW i stwierdzam że dla mnie lepszy jest DW. Nie twierdzę że GW jest zły. Bardziej podoba mi się DW. Jest prostszy w obsłudze niż GW


Re: GeSWall - opis programu - VenomX - 21.09.2009

Co do obsługi GS to tylko na początku konfigurujesz, ustawiasz jak ma działać a potem zapominasz...


Re: GeSWall - opis programu - zbyszek - 21.09.2009

Każdy ma swoje zdanie wyrobione na temat GW czy DW. Mnie bardziej leży DW Smile


Re: GeSWall - opis programu - VenomX - 21.09.2009

Nie wiem jak w nowej wersji DW ale kiedy testowałem na starszych wersjach to kiedy otwierało się zainfekowane pliki to trzeba było manualnie przerywać atak ito dla mnie było dużym minusem gdyż program nie jest do końca zautomatyzowany jak GS wersja PRO gdzie wszystko robi za ciebie .


Re: GeSWall - opis programu - zbyszek - 21.09.2009

a GW Free nie jest zautomatyzowany ?. Bo ja używałem GW Free


Re: GeSWall - opis programu - VenomX - 21.09.2009

GW w wersji darmowej nie posiada funkcji termination, tak więc wszelkie śmieci będą tworzone a nie zabijane, jednakże są one bezpieczne, odizolowane . Ktoś pisał, że po ponownym uruchomieniu komputera w wersji darmowej złych procesów nie będzie nie wiem nie testowałem wersji free, jednakże ja jestem wymagający i chciałbym aby program od razy wszystko czyścił i nie zostawiał żadnych śmieci, dlatego korzystam z wersji PRO .


Re: GeSWall - opis programu - zbyszek - 21.09.2009

A po 30 dniach wersja darmowa czy zakup ? Smile


Re: GeSWall - opis programu - VenomX - 21.09.2009

zbyszek napisał(a):A po 30 dniach wersja darmowa czy zakup ? Smile


Nie interesowałem się jak dotąd ceną tego programu ale sądzę iż jeśli przez okres próbny nie będzie sprawiał problemów to tak jak w przypadku DS zakupię GS. Zakup Shadow Defendera bardzo się opłacał gdyż płacisz za program raz i masz licencje która nie wygasa w przypadku GS chyba tak nie ma.


Re: GeSWall - opis programu - zbyszek - 21.09.2009

Rozumiem Smile. Takie programy jak DW czy GW to warto kupić.


Re: GeSWall - opis programu - Ratatui - 21.09.2009

zbyszek napisał(a):Rozumiem Smile. Takie programy jak DW czy GW to warto kupić.


Nie warto.