SafeGroup
µBlock - lekki i skuteczny adbloker - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Ochrona przed szkodliwymi treściami (https://safegroup.pl/forum-26.html)
+--- Wątek: µBlock - lekki i skuteczny adbloker (/thread-8433.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


RE: µBlock - lekki i skuteczny adbloker dla Chrome i klonów - Apocalypse - 12.12.2016

(11.12.2016, 20:04)zord napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

uBlock Origin do dziś dostępny także dla przeglądarki Microsoft Edge.


Pobieranie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Wszystkich 5 użytkowników Edge`a skacze do góry :-). A tak na serio to wreszcie Ci którzy używają tej przeglądarki, będą mięli możliwość użycia najlepszego blockera. Tylko czy nie jest już za późno MS?


RE: µBlock - lekki i skuteczny adbloker dla Chrome i klonów - polak900 - 18.12.2016

chyba od dziś


RE: µBlock - lekki i skuteczny adbloker dla Chrome i klonów - M'cin - 18.12.2016

To i w sumie wypada zmienić tytuł wątku - ekskluzywny dla chroma to uBlock nie jest od dosyć dawna... Smile


RE: µBlock - lekki i skuteczny adbloker dla Chrome i klonów - Bezinteresowny - 11.04.2017

Czy opcje w filtrach na samej górze ''Moje filtry'' ''Ublock filters'',''Ublock Filter-Badware risks'' itd.. muszą być zaznaczone ? Czy można odhaczyć?


RE: µBlock - lekki i skuteczny adbloker dla Chrome i klonów - zord - 11.04.2017

Jeśli nie potrzebujesz można odhaczyć. Są to głównie filtry poprawkowe gdzie coś zostało niepotrzebnie zablokowane lub nie zablokowane przez inne filtry


RE: µBlock - lekki i skuteczny adbloker - Bezinteresowny - 26.04.2017

Do czego służą filtry ''wielofunkcyjne'' hosts itd ?


RE: µBlock - lekki i skuteczny adbloker - zord - 27.04.2017

Listy dla pliku hosts z pełnymi adresami i Fanboy+Easylist-Merged Ultimate List mix kilku list.


RE: µBlock - lekki i skuteczny adbloker - Tajny Współpracownik - 27.04.2017

Ale chyba chodzi o blokowanie tych adresów, które są w takich bazach jak MVPS Hosts przy użyciu blokera reklam. Wątpię żeby dodatek do przeglądarki modyfikował systemowy hosts :p


RE: µBlock - lekki i skuteczny adbloker - Konto usunięte - 28.04.2017

Tak, on posiada na tych listach tylko domeny, nie ma możliwości aby modyfikował hosts.

Tak w ogóle to ostatnio się w przeglądarce przerzuciłem na Adguarda. Mam wrażenie, że ublock blokuje za dużo przez co sypią się strony. Jakiejś wielkiej liczby list natomiast nie miałem:
- wbudowane ublocka
- easylist
- fanboy social
- polska lista + polski social

I w sumie tyle.. bez żadnych dodatkowych, a jednak nieco za wiele wrzucał, na razie na adguardzie tego nie widzę - np. braku stylów CSS na wypoku czy niektórych funkcjonalnych popupów na niektórych stronach.


RE: µBlock - lekki i skuteczny adbloker - Tajny Współpracownik - 28.04.2017

A ja na Safari też mam AdGuarda, bo jednak "standardowego" Adguarda nie chcę instalować, w końcu i tak filtrowałby tylko jedną przeglądarkę. Szkoda RAM - mam tylko 8 GB.


RE: µBlock - lekki i skuteczny adbloker - ichito - 28.04.2017

Zrezygnowałem z obydwu - zarówno z uBO jak i AG...jako adblokera mam tylko Bluhell Firewall...no i NoScript Smile


RE: µBlock - lekki i skuteczny adbloker - Konto usunięte - 28.04.2017

@TW: Ja mam wrażenie, że desktopowa wersja adguarda gorzej sobie radzi niż rozszerzenie w przeglądarce i choć mam na nią lickę, to nie korzystam właśnie przez to.


RE: µBlock - lekki i skuteczny adbloker - Tajny Współpracownik - 28.04.2017

Też mam licencję na desktopową wersję, ale wolę rozszerzenie. Działa całkiem uczciwie, ale nie jestem specjalistą.


RE: µBlock - lekki i skuteczny adbloker - Quassar - 29.04.2017

w jakim sensie sobie nie radzi że nie blokuje reklam na tych samych filtrach ?!


RE: µBlock - lekki i skuteczny adbloker - Konto usunięte - 29.04.2017

Ano nie, u mnie nie blokował tyle, co rozszerzenie. Może kwestia filtrowania po stylach css, być może API przeglądarki daje mu więcej możliwości.


RE: µBlock - lekki i skuteczny adbloker - neon - 28.08.2017

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


jakie Wasze zdanie o ten dodatek opisany dziś na niebezpiecznik.pl ?


RE: µBlock - lekki i skuteczny adbloker - ichito - 28.08.2017

uMatrix to już dość zaawansowane narzędzie...jest od lat i chyba był wcześniej rozwijany, niż uBO nawet. Chwalą uMatrix w artykule, że "każdy powinien używać", ale ten "każdy" jak znam życie przerazi się na widok diagramu, który powinien edytować, żeby dostosować blokowanie do własnych potrzeb. Zaawansowane ustawienia w uBO są bardziej przejrzyste i prostsze, a ludzie i tak niczego tam nie zmieniają.


RE: µBlock - lekki i skuteczny adbloker - neon - 28.08.2017

Ichito a jakie dodatki obecnie używasz ? dalej NoScript ?


RE: µBlock - lekki i skuteczny adbloker - wojek - 28.08.2017

Natychmiast zainstalowałem (uMatrix), ale zaczął mi dziwnie
blokować YouTuba, pewnie dlatego że mam bardzo dużo
innych dodatków, więc odinstalowałem.


RE: µBlock - lekki i skuteczny adbloker - neon - 28.08.2017

niestety jego wygoda użytkowania daje sporo jeszcze do życzenia Smile