SafeGroup
µBlock - lekki i skuteczny adbloker - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Ochrona przed szkodliwymi treściami (https://safegroup.pl/forum-26.html)
+--- Wątek: µBlock - lekki i skuteczny adbloker (/thread-8433.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


µBlock - lekki i skuteczny adbloker - ichito - 08.07.2014

µBlock - nowy i jak się wydaje lekki dodatek, którego zadaniem jest blokowanie niechcianych treści i dodatków na stronach internetowych. Napisany został po to, by nie tracąc na skuteczności uniknąć sporego wycieku pamięci notowanego przy innych tego typu dodatkach...jak jest skuteczny w tym, prezentuje poniższy screen od autora:
na Chromium (Linux 64-bit)
[Obrazek: ss-chromium-2.png]

na Operze 22 (Windows 7 32-bit)
[Obrazek: ss-opera-1.png]

Poniższe listy są poprawione (wzmocnione) i załadowane domyślnie
- EasyList
- EasyPrivacy
- Malware domains
- Long-lived malware domains
- Peter Lowe’s Ad server list
- Malware Domains List

Natomiast te i inne jeszcze są dostępne opcjonalnie
- Fanboy’s Enhanced Tracking List
- Dan Pollock’s hosts file
- hpHosts’s Ad and tracking servers
- MVPS HOSTS
- Spam404

Strona dodatku na Croem Web Store

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Strona macierzysta dodatku

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Wątek autora na Wildersach

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: µBlock - lekki i skuteczny adbloker dla Chrome i klonów - yaslaw - 08.07.2014

Dzięki wielkie. Tego szukałem, zaraz potestuje


Re: µBlock - lekki i skuteczny adbloker dla Chrome i klonów - Krixos - 08.07.2014

Dzięki Ichito, właśnie testuję i jeśli chodzi o pamięć to zbliżone wyniki do Adguard''a. Z µBlock przeglądarka działa trochę szybciej. Przekonują mnie również filtry Wink

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: µBlock - lekki i skuteczny adbloker dla Chrome i klonów - Eugeniusz - 10.07.2014

Jest po prostu świetny Smile. Dodałem go do swojego Chromium, zastąpił Adblock Plusa, który chyba tak jak Saturn, zaczął pożerać swoje dzieci...


Re: µBlock - lekki i skuteczny adbloker dla Chrome i klonów - Konto usunięte - 10.07.2014

A u mnie się nie sprawdza. Bierze co prawda mniej pamięci (45 MB zamiast ~140 MB), ale jednak nie blokował wszystkiego.
Widać sporo zależy od filtrów, a jak mu się sporo włączy, to też przestaje być taki lekki.


Re: µBlock - lekki i skuteczny adbloker dla Chrome i klonów - Eugeniusz - 10.07.2014

Na jakie strony wchodzicie że wam nie blokuje wszystkiego Craze? U mnie jest w porządku, podstawowe filtry wystarczają.


Re: µBlock - lekki i skuteczny adbloker dla Chrome i klonów - oldblues - 11.07.2014

Używam na Chrome razem z Ghostery (ewent. Disconnect)i na razie nie spotkałem strony, gdzie coś by nie blokowały. Sam µBlock pewnie cos tam przepuszcza, ale to samo było z AdBlock''iem.


Re: µBlock - lekki i skuteczny adbloker dla Chrome i klonów - Lue - 27.07.2014

Super program tylko niewiem dlaczego na youtubie podczas ogladania caly czas rosnie blokowanie zadan(potrafi dojsc do 50 przy filmiku 5 min)


Re: µBlock - lekki i skuteczny adbloker dla Chrome i klonów - Krixos - 27.07.2014

@Lue, też tak mam na niektórych stronach, ale to chyba ma tak być.


Re: µBlock - lekki i skuteczny adbloker dla Chrome i klonów - Tibu 11 - 27.07.2014

ichito zawsze przedstawiasz ciekawe programy Grin a co do programu raczej dobrze się spisuje jak na razie u mnie


Re: µBlock - lekki i skuteczny adbloker dla Chrome i klonów - UnitedHardcore91 - 01.08.2014

Jak u was wygląda sprawa z filtrami chodzi mi o te blokujące strony z wszelkiej maści malware ,zablokował wam jakąś syfiastą stronę?
Jak na razie mam aktywnego µBlocka z tymi 4 filtrami i resztę filtrów blokujących reklamy itdi dodatek od Bitdefendera-Traffic Light i zastanawiam się czy jako ochronę przed malware zostawić właśnie TrafficLight-a.
Czy filtry są aktualizowane automatycznie?


Re: µBlock - lekki i skuteczny adbloker dla Chrome i klonów - Konto usunięte - 19.12.2014

Jest już dostępna wersja testowa uBlocka dla Firefoksa:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Ponoć znacznie, znacznie lżejsza niż AdBlock.


Download:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: µBlock - lekki i skuteczny adbloker dla Chrome i klonów - ichito - 19.12.2014

Świetnie...dodatek jest po polsku w większości, więc nie ma problemu z doborem funkcji i ustawień. Wyłączyłem AdGuard i zobaczę jak działa na Firefox Smile
Dzięki LukasBeer
-------------
edit:
Sprawdziłem sobie narzut pamięci RAM, jaki daje µBlock w porównaniu z dodatkami, które zastąpił...w moim przypadku NoScript i AdGuard.
Wygląda to tak:
- przeglądarka bez żadnego z tych dodatków...proces Firefox.exe zużywa ok. 214 MB
- przeglądarka z µBlock...proces Firefox.exe zużywa ok. 249-250 MB
- przeglądarka zNoScript i AdGuard...proces Firefox.exe zużywa ok. 328-329 MB
Jak więc widać oszczędności są spore - ok. 80 MB - przy podobnej funkcjonalności (blokowanie skryptów i niechcianych dodatków), a sam dodatek waży nie aż tak wiele, co może mieć znaczenie dla słabszych maszyn szczególnie. Póki co, zostaję przy niej Smile


Re: µBlock - lekki i skuteczny adbloker dla Chrome i klonów - Tibu 11 - 19.12.2014

ichito modyfikowałeś coś w ustawieniach ?

ja włączyłem : 3pGroupDefault 3 fajki , Reklamy 4 fajki , Prywatność 2 fajki , Szkodliwe domeny 4 fajki , Media społecznościowe 3 fajki , Wielofunkcyjne 4 fajki , Regiony, języki 1 fajka

Mimo takich ustawień jest lżej niz w przypadku Adblock Plus.


Re: µBlock - lekki i skuteczny adbloker dla Chrome i klonów - ichito - 19.12.2014

Nie ruszałem niczego,bo za bardzo nie mam czasu, żeby ogarniać to teraz, ale działa nieźle nawet na domyślnych.


Re: µBlock - lekki i skuteczny adbloker dla Chrome i klonów - Houdini - 19.12.2014

Przydałby się jeszcze uMatrix na Firefoxa.


Re: µBlock - lekki i skuteczny adbloker dla Chrome i klonów - ichito - 19.12.2014

Houdini napisał(a):Przydałby się jeszcze uMatrix na Firefoxa.
Mówisz...masz? Grin
Cytat: gorhill commented a day ago

@Deathamns work on the vAPI/Firefox port shows that uMatrix may be closer to a Firefox port than I thought. This and the presets are at the top of the list of high-priority issues.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: µBlock - lekki i skuteczny adbloker dla Chrome i klonów - dre4merOn - 13.01.2015

Czy ublock działa z maxthon?


Re: µBlock - lekki i skuteczny adbloker dla Chrome i klonów - UnitedHardcore91 - 18.01.2015

Czy Ublock posiada automatyczne aktualizacje filtrów?


Re: µBlock - lekki i skuteczny adbloker dla Chrome i klonów - ulisses - 18.01.2015

UnitedHardcore91 napisał(a):Czy Ublock posiada automatyczne aktualizacje filtrów?

Standardowo włączona jest automatyczna aktualizacja filtrów.
Możesz sobie to sprawdzić klikając na rozszerzenie - otwierając kokpit/lista filtrów.