SafeGroup
Kaspersky Internet Security / PURE - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: Kaspersky Internet Security / PURE (/thread-794.html)



Re: Kaspersky Internet Security / PURE - Piospi - 18.09.2012

Chyba tak, bo u mnie też nie pobrało tego patcha do teraz.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - grzechu1999 - 18.09.2012

Widze KIS przechodzi mala rewolucję obciążeniową, przetestowac nie zaszkodzi.

Dodano: 18 wrz 2012, 14:28

Zainstalowalem, uruchomilem aktualizacje. Wylaczaylem w Firefoxie modul blokowania banerow (adblock mi wystarczy), uruchomilem ponownie Firefox i:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Kaspersky Internet Security / PURE - OPEN - 19.09.2012

Zainstalowałem KIS''a po to by przeskanować komputer i zobaczyć przy okazji obciążenie tak ogólnie... jak na razie rewelacji niema tej "poprawy" wydajności... a na dłuższą metę nie mam ochoty go używać... - za "nie długo" odinstalowuję, jak skończy skanować...
[attachment=0] <!-- ia0 -->Pełne Skanowanie - KIS 2013.png<!-- ia0 -->[/attachment]
..miejscami troszkę zniechęca Facepalm


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - KaMiL - 19.09.2012

Podczas pełnego skanowania nie używa się w ogóle komputera, najlepiej od niego odejść i wtedy na pewno będzie szybciej skanował. Co do informacji, że zostało 25 dni ( Grin ), to tym się nie kieruj, bo zaraz to się może zmienić do np. 2 godzin. Tylko zostaw komputer w spokoju na czas skanowania. U mnie 35 minut skanował 45GB.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - OPEN - 19.09.2012

Czas Zmienia się ,zmienia ale i tak Dobrze że to tylko Jeden dzień na przeskanowanie bo nie wytrzymałbym z tym Kasperskim na co dzień Grin


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - tommyklab - 19.09.2012

No jakbym codziennie skanował Fullto też bym nie wytrzymał. Kto tak robi? Ja skanuję Full raz na pół roku.

Zniechęca Cię jak pisze 25 dni a nie podałeś ile masz tam dysków, albo najlepiej milionów plików Wink

----------------------------
A patch "a" dalej nie wchodzi podczas aktualizacji. Chyba wycofali do poprawki, bo były już takie sytuacje Smile


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - KaMiL - 19.09.2012

U mnie patch A od razu zainstalował się (wczoraj podczas pierwszej aktualizacji) i nadal jest Smile


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - tommyklab - 19.09.2012

Jest info na ich forum, wczoraj napisano:

Kod:
I''m glad to congratulate you with release of patch A! biggrin.gif
Perhaps some of you will not receive him at once, that''s ok.
It will come to all in a week.


Czyli być może nie wszyscy otrzymają od razu, do tygodnia czasuWink


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - OPEN - 19.09.2012

tommy504 napisał(a):No jakbym codziennie skanował Fullto też bym nie wytrzymał. Kto tak robi? Ja skanuję Full raz na pół roku.

Zniechęca Cię jak pisze 25 dni a nie podałeś ile masz tam dysków, albo najlepiej milionów plików Wink


Ja nie robię codziennie Pełnego skanowania ale mimo to bym Kasperskiego nie mógł używać na co dzień - raz że bardzo mi wydłuża auto start a dwa że lubi czasami ładnie przymulić :
1. na dodatek po starcie systemu jeszcze coś robi... Facepalm
2. Już lepiej, podczas odpalonego Google chrome (1karty) forum safe group - zwykłe użytkowanie Wink

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Nie podałem ile mam dysków a więc proszę :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Wyniki skanowania, czysto... ale nieważne - czas skanowania :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


...Odinstalowuję Wink

EDIT : Jeszcze zostawię na troszkę, niech pochodzi... bo jak na razie trzyma się tej lżejszej strony na screenie...


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - KaMiL - 19.09.2012

1:30 godziny to wcale nie jest tragiczny wynik przy takiej zajętości dysku...

Ja złego słowa powiedzieć nie moge o v2013 Smile Startuje bardzo szybko, nie tyka ramu, może czasami procesor, ale nie w 100% i niezbyt często... ważne, że system chodzi niemal tak samo szybko, jak bez AV.

Dodano: 19 wrz 2012, 13:57

"Nie tyka RAM-u" w sensie, e zjada go bardzo mało Grin


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - PascalHP - 19.09.2012

Jakby dotykał procesor w 100%, to można byłoby uznać, że jego wydajność jest żadna...


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - Piospi - 19.09.2012

Kwestia komputera...jak ktoś ma dobrego, to nie odczuje "mułowatości" Kaspra...ja tam sobie chwalę wersję 2013.


Patcha "A" ściągnął i zainstalował wczoraj Smile


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - grzechu1999 - 19.09.2012

Potwierdzam, chodzi o niebo lepiej niż wcześniej gdy samo otwieranie Menedżera zadań trwało rok, teraz wszystko odbywa się błyskawicznie. Sprawdziłem również jak chodzą gry i chodzą świetnie, tryb gracza robi swoje. Jedynie aktualizacje mogliby jeszcze bardziej zoptymalizować/przyspieszyć. Zauważyłem również, że główne okno programu potrafi się długo uruchamiać, gdy nie otwieraliśmy go dłuższy czas.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - KaMiL - 19.09.2012

Aktualizacje są niestety nadal bardzo długie i...dziwne. Otóż program niby je pobiera, ale szybkość pobierania często wynosi 10-15kb/s, bez wyjątku... Niezbyt fajnie.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - tommyklab - 19.09.2012

Pierwsza aktualizacja po instalacji jest zawsze dłuższa i będzie się wydłużać z czasem przy instalowaniu ponownie kiedyś czy tam np. na innym komputerze
Chyba, że wydadzą nowy build i baza zostanie uaktualniona w instalatorze. I sytuacja się powtórzy.

Potem aktualizacje bieżące są przyrostowe. W dodatku baza wirusów została zoptymalizowana w 2013.
U mnie aktualizacje są w miarę szybkie - 20s. jak nie ma co pobrać:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


-------------
Patcha "a" dalej brakNone2


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - KaMiL - 19.09.2012

No wlasnie, 20 sekund samego sprawdzania to długo None


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - tommyklab - 19.09.2012

KaMiL napisał(a):No wlasnie, 20 sekund samego sprawdzania to długo None


A bo ty pewnie nie znasz historii starszych wersji; w v2010 np. 50s. minimum czekało Wink Progres jest.


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - OPEN - 19.09.2012

Przy odinstalowaniu Kaspersky automatycznie usuwa pliki z kwarantanny ? Grin


@ tommy504

Dziękuje za odpowiedź bo odinstalowałem w pośpiechu a zapomniałem o usunięciu plików z kwarantanny Facepalm


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - tommyklab - 19.09.2012

OPEN napisał(a):Przy odinstalowaniu Kaspersky automatycznie usuwa pliki z kwarantanny ? Grin


Tak, cały katalog Kaspersky Lab w C:\ProgramData czy tam C:\Documents and Settings\All Users (w XP)
a w nim jest właśnie tez kwarantanna


Re: Kaspersky Internet Security / PURE - Konto usunięte - 19.09.2012

Zaciekawiony opiniami postanowiłem dać mu szansę, wrzucony na czysty system i po pełnym skanie jest tak:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Skan 23 GB na SSD zajął mu 14 minut. Nieco długo biorąc pod uwagę ilość danych, ale z drugiej strony w tym samym czasie szyfrowała się jedna z partycji (zresztą, nadal to robi), plus jeszcze indeksowanie plików przez szukajkę Windowsową.
Niemniej, w końcu sensowniej wyglądają te zapisy / odczyty. Final mile zaskakuje w porównaniu do wersji beta (odwrotnie jak u Nortona).
Zostawię go na kilka dni, o ile nie będzie podnosił alarmu (wentylatora) przy uruchomieniu niewielkich, często używanych aplikacji, to byłoby ok.