SafeGroup
Zestawy zabezpieczające użytkowników - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Dobór zestawu zabezpieczającego (https://safegroup.pl/forum-19.html)
+--- Wątek: Zestawy zabezpieczające użytkowników (/thread-7918.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33


Re: Zestawy zabezpieczające użytkowników - M'cin - 12.03.2015

Jeśli Quassar chciałby się bardziej zabezpieczy, musiałby się odłączyć od internetu. Suspicious


Re: Zestawy zabezpieczające użytkowników - wojek - 12.03.2015

Ale co wtedy z nanodronami które mogą przenosić wirusy bezpośrednio z powietrza?Cool


Re: Zestawy zabezpieczające użytkowników - M'cin - 13.03.2015

zaklei porty plasteliną? Tongue


Re: Zestawy zabezpieczające użytkowników - Quassar - 13.03.2015

Trzeba sie zabezpieczyć metodą naturalną skoro nie można wyleczyć trzeba odizolować i zapobiegać Grin

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Klasyczna gumka i terrarium powinno dać rade a co do internetu zostać własnym Providentem i stworzyć własne Access Point i czuwać żeby ci NSA nie montowała chipów z własnymi dialerami podczas produkcji, lub żeby ci produktu nie podmienili podczas dostawy/magazynowania. jak kto Cisco sie skarżyło kiedyśna NSA haha Craze


Re: Zestawy zabezpieczające użytkowników - preter - 14.03.2015

Windows Firewall + Malwarebytes AntiMalware Pro + VoodooShield Free (test) + Sandboxie Free (na żądanie) + Crystal Security Beta (na żądanie - test)


Re: Zestawy zabezpieczające użytkowników - oldblues - 14.03.2015

Quassar napisał(a):1) SpyShelter Firewall 9.6.2, AppGuard 4.1.45.1,E,NVT EXE Radar Pro 3.1, WinPatrol Plus 32.0.2014.5 (Zapobieganie)

Bunkier antyatomowy, bo do tego masz jeszcze Sandboxie. Quassar wiesz coś pewnego? Będzie wojna?Wink
Żartuję tylko, bo sam oprócz NVTERP i WinPatrol mam podobny zestaw z podst.zabezpieczeń. NVTERP, to ciekawy program, ale jeśli miałby go wstawić u siebie, to raczej zamiennie z AppGuard.


Re: Zestawy zabezpieczające użytkowników - nikita - 14.03.2015

Hmm... Zordon dał znać, że jest nowy EMET 5.2, więc dam mu jeszcze jedną szansę, start!


Re: Zestawy zabezpieczające użytkowników - buri - 14.03.2015

nikita napisał(a):Hmm... Zordon dał znać, że jest nowy EMET 5.2, więc dam mu jeszcze jedną szansę, start!
Daj znać czy już problemy z własnymi aplikacjami M$ rozwiązał, bo też mnie korci go ponownie wpakować Smile


Re: Zestawy zabezpieczające użytkowników - nikita - 14.03.2015

Już daje znać!

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Instalacja EMET i pierwsza próba odpalenia IE... Czyli po staremu Smile2


Re: Zestawy zabezpieczające użytkowników - zord - 14.03.2015

U mnie niestety to samo:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Zestawy zabezpieczające użytkowników - nikita - 14.03.2015

Napisałem im info na maila, ciekawe, czy się w ogóle do tego w jakikolwiek sposób ustosunkują.

Proszę, aby wszystkie kolejne posty w temacie EMET pisane były w... temacie o EMET:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Zestawy zabezpieczające użytkowników - Miszel03 - 14.03.2015

Komputer Stacjonarny:

Wywaliłem:

BitDefender, MalwareBytes, Crystal Secruity.

i postawiłem nowy zestaw zobaczymy jak się będzie sprawował.

Emsisoft Internet Security
SpyShelter Free
AdBlock

Laptop jak narazie bez zmian:

SpyShelter Free
Crystal Secruity


Re: Zestawy zabezpieczające użytkowników - hivonzooo - 14.03.2015

Przeglądając niektóre zestawy użytkowników zastanawiam się cóż oni takiego trzymają na komputerze że posiadają taką ilość programów zabezpieczających? O ile potrafię zrozumieć takie osoby jak ichito czy malware hunterów którzy na bieżąco zajmują się wyłapywaniem różnego rodzaju szkodników, tak dla przeciętnego użytkownika antywirus z wbudowaną zaporą wystarcza w zupełności. Sam ściągam mnóstwo plików z sieci, przeglądam mniej lub bardziej zaufane strony i przez ostatnie kilka lat trafiłem tylko na jednego wirusa i to z własnej głupoty (w plikach gry którą chciałem sprawdzić przed kupnem na steam). Nie uważacie że to już podchodzi pod paranoje?


Re: Zestawy zabezpieczające użytkowników - dolar444 - 14.03.2015

hivonzooo napisał(a):Przeglądając niektóre zestawy użytkowników zastanawiam się cóż oni takiego trzymają na komputerze że posiadają taką ilość programów zabezpieczających? O ile potrafię zrozumieć takie osoby jak ichito czy malware hunterów którzy na bieżąco zajmują się wyłapywaniem różnego rodzaju szkodników, tak dla przeciętnego użytkownika antywirus z wbudowaną zaporą wystarcza w zupełności. Sam ściągam mnóstwo plików z sieci, przeglądam mniej lub bardziej zaufane strony i przez ostatnie kilka lat trafiłem tylko na jednego wirusa i to z własnej głupoty (w plikach gry którą chciałem sprawdzić przed kupnem na steam). Nie uważacie że to już podchodzi pod paranoje?

Nie ja tak nie uważam, gdyż spora część ludzi co tu siedzi i ma tyle programów, po postu je testuje bawi się nimi i je sobie sprawdza. Sprawdza jak działają, by potem przeciętnemu kowalskiemu po prostu powiedzieć i doradzić.

Na to szanowny kolega może nie wpadł ?


Re: Zestawy zabezpieczające użytkowników - Miszel03 - 14.03.2015

Cytat:malware hunterów którzy na bieżąco zajmują się wyłapywaniem różnego rodzaju szkodników

Myślisz, że my wyłapujemy szkodniki na swoich realnych systemach?


Re: Zestawy zabezpieczające użytkowników - hivonzooo - 14.03.2015

Miszel03 napisał(a):Myślisz, że my wyłapujemy szkodniki na swoich realnych systemach?

A gdzie ja tak napisałem?

dolar444 napisał(a):Nie ja tak nie uważam, gdyż spora część ludzi co tu siedzi i ma tyle programów, po postu je testuje bawi się nimi i je sobie sprawdza. Sprawdza jak działają, by potem przeciętnemu kowalskiemu po prostu powiedzieć i doradzić. Na to szanowny kolega może nie wpadł ?

Przecież to oczywiste, w końcu to forum o bezpieczeństwie, ale chyba nie do końca zrozumiałeś co mam na myśli. Pisząc post miałem przed oczami zestaw Quassara, który ma zainstalowane 3 programy antyexe, HIPS i dwa sandboxy (wiem że ShadowDefender to nie sandbox ale ma bardzo zbliżoną funkcjonalność). Nie za bardzo rozumiem sens posiadania tylu programów o zbliżonych funkcjonalnościach działających jednocześnie.


Re: Zestawy zabezpieczające użytkowników - Quassar - 14.03.2015

dolar444 napisał(a):
hivonzooo napisał(a):Przeglądając niektóre zestawy użytkowników zastanawiam się cóż oni takiego trzymają na komputerze że posiadają taką ilość programów zabezpieczających? O ile potrafię zrozumieć takie osoby jak ichito czy malware hunterów którzy na bieżąco zajmują się wyłapywaniem różnego rodzaju szkodników, tak dla przeciętnego użytkownika antywirus z wbudowaną zaporą wystarcza w zupełności. Sam ściągam mnóstwo plików z sieci, przeglądam mniej lub bardziej zaufane strony i przez ostatnie kilka lat trafiłem tylko na jednego wirusa i to z własnej głupoty (w plikach gry którą chciałem sprawdzić przed kupnem na steam). Nie uważacie że to już podchodzi pod paranoje?

Nie ja tak nie uważam, gdyż spora część ludzi co tu siedzi i ma tyle programów, po postu je testuje bawi się nimi i je sobie sprawdza. Sprawdza jak działają, by potem przeciętnemu kowalskiemu po prostu powiedzieć i doradzić.

Na to szanowny kolega może nie wpadł ?

Ta dokładnie osobiście to bym wy.. to wszystko gdyby nie tester i gracz pc to by windows nie miał dla mnie żadnego znaczenia,
Co do programów to @hivonzooo "hejters gonna hate" ale między bogiem a prawdą te programy w ch... potrafią wnieść do systemu względem ochrony i nie tylko, ale sam program nic ci nie da jak go nie będziesz umiejętnie wykorzystywał.

Co do testów od tego mam 2 pc ba a nawet w nim na wirtualnym testuje i to z dużą rozwagą bo okresowo co 2 tyg stostuje rollback głównego systemu profilaktycznie(dmucham na zimne)


Re: Zestawy zabezpieczające użytkowników - M'cin - 14.03.2015

@ hivonzooo To samo mi przechodziło przez głowę od jakiegoś czasu, sam jak na polskie standardy mam zabezpieczenia paranoiczne (AV, HIPS, Piaskownica, Antyexploit, FW), ale 3 anty-exeki to już przesada. Trochę Suspicious


Re: Zestawy zabezpieczające użytkowników - Quassar - 14.03.2015

Niektórzy są nie dojrzali intelektualnie prosty przykład ktoś to ma tak zwany pakiet internet security np: KIS a inna osoba zamiast mieć całego pakietu od 1 firmy ma każdy program a raczej warstwę/moduł ochrony od innego producenta.

I później ktoś patrzy i myśl na co mu tyle softu a sam kis ma tyle samo jak nie więcej, a nie koniecznie może chronić tak dobrze jak przysłowiowy składak, ba... może być nawet lżejszy od typowego pakietu dla systemu.

@M''cin masz normalne typowe zestawienie jakie posiada każdy kompleksowy pakiet. Niektóre po prostu są bardziej złożone od innych co sie chwali.
Stare dobre info

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Zestawy zabezpieczające użytkowników - M'cin - 14.03.2015

Quassar: patrzysz z perspektywy pasjonata, którego cieszy systemzabezpieczony do oporu, bawi testowanie programów i interesuje komputerowość jako taka. Inni chcą, lub muszą korzystać z komputera i nie mają ochoty spędzać czasu na czyszczenie systemu i testowanie składowych różnych pakietów, nie ma co tu oceniać niczyjej dojrzałości intelektualnej.Bez przesady.