SafeGroup
Adguard - blokowanie niechcianych dodatków i niebezpiecznych stron - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Ochrona przed szkodliwymi treściami (https://safegroup.pl/forum-26.html)
+--- Wątek: Adguard - blokowanie niechcianych dodatków i niebezpiecznych stron (/thread-7699.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


RE: Adguard - blokowanie niechcianych dodatków i niebezpiecznych stron - Jacenty - 28.11.2015

(28.11.2015, 13:37)nikita napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Sprawa wygląda tak, że proxy AdFender bardzo często zmusza mnie do kilkukrotnego odświeżania stron. Nie jestem w stanie kliknąć "play" i wrócić za 5-10 minut, jak materiał multimedialny zostanie zbuforowany, tylko muszę klikać (+F5) i czekać kiedy zaskoczy. Ponadto albo mam kiepską konfigurację, albo ciężko skonfigurować filtry tak, żeby działały jak dodatek Adguard, z którego korzystam w Operze. Kolejną rzeczą jest to, że moją główną przeglądarką jest Edge (więc automatycznie wiadomo jaki mam system) i na razie nie mam w planach przesiadki na inną. Stąd właśnie idea zamiany AdFendera na Adguarda...

Również ja korzystam z Edge jako głównej przeglądarki a FF to tylko dla safegroup wiadomo ze chodzi o pisownie Wink i nie narzekam na Adguard nawet przeciwnie jestem mile zaskoczony jak dobrze współpracuje Edge z Adguard razem co było dla mnie nie powiem dużym zdziwieniem. Mam tez dużo do czynienia z rożnymi plikami tym bardziej ze właśnie przenoszę moje forum na inny serwer i nie mam najmniejszych problemów. Nawet na Debianie używam Adguarda razem z Iceweasel i jest bomba. Osobiście polecam jak dla mnie najlepsza aplikacja tego typu. Wink


RE: Adguard - blokowanie niechcianych dodatków i niebezpiecznych stron - nikita - 01.12.2015

Drugi dzień dość intensywnego korzystania z aplikacji i na razie nie zauważyłem negatywnego wpływu na zasoby. GUI czasami się mocno zamula, mogliby nad tym popracować. Zastanawia mnie współpraca Adguarda Premium z Operą... Już przed instalacją korzystałem z Adguarda w formie rozszerzenia; po instalacji ikona w Operze zmieniła kolor na niebieski i raportuje "Chroniony przed Adguard dla Windows". Wszystko fajnie, ale chyba powinienem móc usunąć rozszerzenie i nadal korzystać z dobrodziejstwa pełnej wersji produktu, czy nie? Usunąłem dodatek i reklamy przestały być blokowane, mimo tego że Opera znajduje się na pomniejszonej przeze mnie liście obsługiwanych przez Adguard przeglądarek.


RE: Adguard - blokowanie niechcianych dodatków i niebezpiecznych stron - nikita - 31.12.2015

Dokładnie tydzień temu na blogu Adguard pojawiła się informacja dotycząca wydania wersji 6.0 RC:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Obrazek: 4.png]

[Obrazek: 2.png]

[Obrazek: 5.png]

Lista zmian i więcej screenów dostępna w artykule. Mi nowy wygląd przypadł do gustu, na pewno program będzie wygodniejszy w obsłudze/konfiguracji. Jednocześnie informuję, że nie odnotowałem problemów z wydajnością po instalacji Adguarda 5.10, więc jeśli wersja 6 ma być jeszcze lepiej zoptymalizowana dla Windows 10, to bardzo się cieszę.


RE: Adguard - blokowanie niechcianych dodatków i niebezpiecznych stron - Konto usunięte - 01.01.2016

Pewne problemy są nadal - gdy pobieramy jakiś spory plik, adguard cały czas nam w tle nieco CPU podjada.


RE: Adguard - blokowanie niechcianych dodatków i niebezpiecznych stron - zord - 01.01.2016

Są też problemy z funkcjonowaniem niektórych stron, bez całkowitego wyłączenia adguarda nie działają prawidłowo.


RE: Adguard - blokowanie niechcianych dodatków i niebezpiecznych stron - nikita - 04.01.2016

(01.01.2016, 15:37)lukasamd napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Pewne problemy są nadal - gdy pobieramy jakiś spory plik, adguard cały czas nam w tle nieco CPU podjada.

Tego nie odnotowałem, ale sprawdzę przy najbliższej okazji Smile Wiesz coś o przyczynach takiego zachowania Adguarda? Średnio widzę sens kopania w procesorze już podczas pobierania dużych plików...

(01.01.2016, 15:38)zord napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Są też problemy z funkcjonowaniem niektórych stron, bez całkowitego wyłączenia adguarda nie działają prawidłowo.

Tak, zauważyłem to przykładowo przy zwiastunach na Filmwebie, ale nie przeszkadza mi to tak bardzo. Dodałem do wyjątków - jakoś bardzo często tam nie zaglądam, więc obojętne mi to akurat.


RE: Adguard - blokowanie niechcianych dodatków i niebezpiecznych stron - Jacenty - 05.01.2016

Od kilku dni mam zainstalowanego Adguard 6 RC i powiem ze troszeczkę za bardzo szarpie procesorem jak dla mnie i nie wiem czy jeżeli tak zostanie to nie będę musiał się z nim pożegnać chociaż z wielka niechęcią. Dochodzi do ponad 20% czasami co jak dla takiego Programu to troszeczkę za dużo jest.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




RE: Adguard - blokowanie niechcianych dodatków i niebezpiecznych stron - Konto usunięte - 06.01.2016

No właśnie to się zdarza przy pobieraniu w szczególności.
Jakby nie patrzeć, skanuje ruch sieciowy i go filtruje np. wyrażeniami regularnymi (skoro używa list blokowania, to na pewno tak to działa). O ile przy stronach nie stanowi to problemu, bo kod HTML+CSS+JS ma np. setki KB, o tyle pliki po 10-100+ MB to jednak już sporo śmieci do zupełnie zbędnego filtrowania. Wydaje mi się, że program w ogóle ignoruje typ mime zawartości jaka jest używana - nagłówki sieciowe o tym informują i mogliby sobie darować skanowanie np. application/zip.


RE: Adguard - blokowanie niechcianych dodatków i niebezpiecznych stron - Konto usunięte - 06.02.2016

Nie wiem dokładnie od kiedy oferują, ale AdGuard jest też dostępny dla OS X.
Zrobiłem szybki test i wygląda na to, że blokuje równie dobrze co na Windowsie, a zarazem nie jedzie po procku... Hm... mam nadzieję, że uda im się taka sama sztuka i na windzie, że to jednak nie jest ograniczeniem samego systemu.


RE: Adguard - blokowanie niechcianych dodatków i niebezpiecznych stron - Toruniak - 09.02.2016

Adguard Web Filter 6.0.189.984
Changelog:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Adguard ad blocker extension release: version 2.1:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




RE: Adguard - blokowanie niechcianych dodatków i niebezpiecznych stron - witek21 - 09.02.2016

(06.01.2016, 09:45)lukasamd napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

No właśnie to się zdarza przy pobieraniu w szczególności.
Jakby nie patrzeć, skanuje ruch sieciowy i go filtruje np. wyrażeniami regularnymi (skoro używa list blokowania, to na pewno tak to działa). O ile przy stronach nie stanowi to problemu, bo kod HTML+CSS+JS ma np. setki KB, o tyle pliki po 10-100+ MB to jednak już sporo śmieci do zupełnie zbędnego filtrowania. Wydaje mi się, że program w ogóle ignoruje typ mime zawartości jaka jest używana - nagłówki sieciowe o tym informują i mogliby sobie darować skanowanie np. application/zip.
to czy nie lepszym rozwiązaniem będzie sam dodatek do przeglądarki? Ja używam i jestem bardzo zadowolony


RE: Adguard - blokowanie niechcianych dodatków i niebezpiecznych stron - nikita - 09.02.2016

(09.02.2016, 20:01)witek21 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

to czy nie lepszym rozwiązaniem będzie sam dodatek do przeglądarki?

To zależy z jakiej przeglądarki korzystasz, więc nie w każdym przypadku jest to do zrealizowania.


RE: Adguard - blokowanie niechcianych dodatków i niebezpiecznych stron - Toruniak - 09.02.2016

How to install Adguard extension for Chromium browser
How to install Adguard extension for Firefox
How to install Adguard extension for Safari
How to install Adguard extension for Opera
How to install Adguard extension for Yandex.Browser
How to install Adguard extension for Palemoon

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




RE: Adguard - blokowanie niechcianych dodatków i niebezpiecznych stron - nikita - 09.02.2016

(09.02.2016, 23:38)Toruniak napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

How to install Adguard extension for Chromium browser
How to install Adguard extension for Firefox
How to install Adguard extension for Safari
How to install Adguard extension for Opera
How to install Adguard extension for Yandex.Browser
How to install Adguard extension for Palemoon

Nie znalazłem Edge Wink


RE: Adguard - blokowanie niechcianych dodatków i niebezpiecznych stron - Konto usunięte - 10.02.2016

(09.02.2016, 20:01)witek21 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

to czy nie lepszym rozwiązaniem będzie sam dodatek do przeglądarki? Ja używam i jestem bardzo zadowolony

Owszem, można. Tylko że jak już wspomniał nikita, on nie filtruje całego ruchu, a tylko ten z przeglądarki.
Poza tym, desktopowy adguard ma więcej opcji jak np. ukrywanie naszej aktywności.


RE: Adguard - blokowanie niechcianych dodatków i niebezpiecznych stron - nikita - 16.02.2016

Jeśli ktoś jest zainteresowany zakupem, to aktualnie wersja Standard Lifetime (Windows/Mac) na jedno urządzenie kosztuje 25 zł.


RE: Adguard - blokowanie niechcianych dodatków i niebezpiecznych stron - neon - 16.02.2016

ostatnio używając adguard nie mogę wejść na stronę dobreprogramy.pl. Pokazuje przez chwilę i następnie wskazuje na błąd ssl. Mieliście coś takiego ?


RE: Adguard - blokowanie niechcianych dodatków i niebezpiecznych stron - nikita - 16.02.2016

(16.02.2016, 16:18)neon napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ostatnio używając adguard nie mogę wejść na stronę dobreprogramy.pl. Pokazuje przez chwilę i następnie wskazuje na błąd ssl. Mieliście coś takiego ?

U mnie wszystko działa. SSL na dp? hm...


RE: Adguard - blokowanie niechcianych dodatków i niebezpiecznych stron - neon - 16.02.2016

sam nie wiem dostałem taki komunikat jak strony nie wgrało.


RE: Adguard - blokowanie niechcianych dodatków i niebezpiecznych stron - neon - 17.02.2016

odinstalowałem i wgrałem jeszcze raz i jest obecnie ok .