SafeGroup
Adguard - blokowanie niechcianych dodatków i niebezpiecznych stron - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Ochrona przed szkodliwymi treściami (https://safegroup.pl/forum-26.html)
+--- Wątek: Adguard - blokowanie niechcianych dodatków i niebezpiecznych stron (/thread-7699.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


Re: Adguard - blokowanie niechcianych dodatków i niebezpiecznych stron - Konto usunięte - 16.03.2014

Ciekaw jestem jak z CPU.. wrzuciłem, na razie nieco tam go przemielił, no ale zobacze jak będzie.


Re: Adguard - blokowanie niechcianych dodatków i niebezpiecznych stron - Buli - 16.03.2014

Od wielu lat do blokowania reklam używam Ad Munchera i nie widziałem nic lepszego. Ostatnio myślałem o wyrwaniu się z macek google chrome ale jak się okazało MS coś zmienił mocno i ad muncher nie działa w IE 11. Autor coś nie bardzo kwapi się do poprawienia tego. Ten program wydaje się wart kupna, bo dodatkowo daje jakąś ochronę przed malware. Martwi mnie tylko to obciążenie (ad muncher to bajka) i czy obsługuje IE 11. Sprawdzał ktoś działanie pod IE 11 w win 8.1?


Re: Adguard - blokowanie niechcianych dodatków i niebezpiecznych stron - zord - 16.03.2014

Program działa z ie 11 na win 8.1, tylko cos w tej wersji czasami jest problem z certyfikatami w przeglądarce, w poprzedniej tego nie było może trzeba było to przeinstalować bo zrobiłem aktualizacje z poziomu programu.


Re: Adguard - blokowanie niechcianych dodatków i niebezpiecznych stron - Konto usunięte - 17.03.2014

@Buli:
Dolicz do tego, że admuncher nie usuwa ze stron żadnych sociali (dla mnie to gigantyczna zaleta), a poza tym powoduje, że strony nie mogą byc kompresowane = część leci wolniej.


Dodano: 16 mar 2014, 22:19

Niestety z CPU to on nadal się nie obchodzi zbyt delikatnie Smile


Dodano: 17 mar 2014, 10:24

Nie wiem... zobaczcie sami:


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Komp włączony od nieco ponad godziny.
Adguard wziął 2x tyle CPU co BitDefender Free. Wyżej od niego jest tylko chrome (uruchomione non-stop) oraz... maszyna wirtualna z Win8.1 32-bit na pokładzie.
Patrząc nawet na inne rzeczy tj. użycie RAM czy ilość zapisów / odczytów można by powiedzieć, że pod względem obciążenia to bliżej mu do normalnego antywirusa aniżeli jedynie aplikacji filtrującej ruch HTTP/HTTPS. Niby się go tak nie odczuwa, niemniej sama świadomość, że dajemy softowi tego typu tyle zasobów jakoś do mnie nie przemawia. Skoro AdMuncher czy AdFender mogą, to czemu tutaj się nie da?


Re: Adguard - blokowanie niechcianych dodatków i niebezpiecznych stron - Eugeniusz - 17.03.2014

.NET .NET .NET, dlatego takie zasoby pobiera. Z tego co wiem, to maszyna JIT potrafi współdzielić i cache''ować zasoby.


Re: Adguard - blokowanie niechcianych dodatków i niebezpiecznych stron - ichito - 18.04.2014

Nowa wersja beta Adguard jako dodatku do Chrome
Cytat: Changelog

+ We have reduced memory usage even more
+ Extension now uses secured connections to communicate with our servers
+ Added option "Send statistics for ad filters usage"
+ Added "Reset statistics" button
+ Minor UI changes

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Adguard - blokowanie niechcianych dodatków i niebezpiecznych stron - Konto usunięte - 18.04.2014

Jeszcze mniej?
No to nieźle, on i tak miał użycie pamięci 2-3x mniejsze niż Adblock.. szkoda tylko, że nie blokuje wszystkiego, np. na TVN24 sobie nie radzi.


Re: Adguard - blokowanie niechcianych dodatków i niebezpiecznych stron - wojek - 22.04.2014

Tu jest strona o dodatku do FF:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Niestety, nie udało mi się na razie zostać beta-testerem;
odpisali, że beta testy dopiero się zaczną, i poinformują mnie o tym.


Re: Adguard - blokowanie niechcianych dodatków i niebezpiecznych stron - Krixos - 23.06.2014

Dziś zainstalowałem tą wtyczkę zamiast ABP, noi chrome bardzo przyśpieszył Wink
Menedżer zadań w chrome pokazuje średnio 30KB użytej pamięci.


Re: Adguard - blokowanie niechcianych dodatków i niebezpiecznych stron - facecik - 24.06.2014

Nie wiem jakim cudem CI tyle pokazuje, u mnie bierze w granicach 70MB.


Re: Adguard - blokowanie niechcianych dodatków i niebezpiecznych stron - Krixos - 24.06.2014

Craze Sry mój błąd, pisałem na spontanie, to jest 30MB.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Adguard - blokowanie niechcianych dodatków i niebezpiecznych stron - zord - 13.07.2014

W najnowszej becie dodano więcej filtrów do wyboru, miedzy innymi polską listę.
Listy aktywują się automatycznie po wejściu na stronę w danym języku, niestety polskiego nie wykrywa i trzeba włączyć ręcznie.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Pobieranie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Adguard - blokowanie niechcianych dodatków i niebezpiecznych stron - Face - 13.07.2014

Czy używanie Adguard jako wtyczki do chrome jest równie dobre jak korzystanie z samego programu?


Re: Adguard - blokowanie niechcianych dodatków i niebezpiecznych stron - Face - 24.07.2014

Gdzie mogę znaleźć polski filtr do Adguard, jeśli używam tego programu jako dodatek do przeglądarki?
Czy jeśli korzystam z antywirusa Bitdefender Internet Security 2015 to powinienem włączyć w Adguard "Phishing and malware protection", czy raczej nie jest to konieczne, zważywszy na dublowanie się funkcji?


Re: Adguard - blokowanie niechcianych dodatków i niebezpiecznych stron - Konto usunięte - 24.07.2014

Polskiego filtru póki co w nim nie ma, niemniej standardowe nieźle sobie radzą.
Jeżeli masz BitDefendera, to on skanuje samodzielnie, a ma bardzo dobry skaner, możesz więc wymienioną opcję wyłączyć.


Re: Adguard - blokowanie niechcianych dodatków i niebezpiecznych stron - Ciach0 - 24.07.2014

Zgodnie z informacją na Wildersach, w ostatniej wersji beta 5.10 zmniejszono zużycie procka i ramu. Potestowałem chwilę u siebie i faktycznie mogę to potwierdzić. Wersja finalna powinna być dostępna do końca lipca wg autora.


Re: Adguard - blokowanie niechcianych dodatków i niebezpiecznych stron - zbc - 24.07.2014

Face napisał(a):Czy jeśli korzystam z antywirusa Bitdefender Internet Security 2015 to powinienem włączyć w Adguard "Phishing and malware protection", czy raczej nie jest to konieczne, zważywszy na dublowanie się funkcji?
Zachowaj, to się nie konfliktuje. Smile


Re: Adguard - blokowanie niechcianych dodatków i niebezpiecznych stron - Saito - 24.07.2014

Adguard for Chrome/Firefox/Opera beta 1.0.3

Adguard for Chrome and Opera:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Adguard for Firefox:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Adguard - blokowanie niechcianych dodatków i niebezpiecznych stron - Konto usunięte - 24.07.2014

@up: W tej nowej wersji jest już polska lista. Dzięki! Smile


Re: Adguard - blokowanie niechcianych dodatków i niebezpiecznych stron - ichito - 25.07.2014

Używam Adguard jako dodatek do Firefoxa i widzę, że ta nowa wersja przyniosła sporo widocznych zmian...chyba, że byly wcześniej a ja ich po prostu nie zauważyłem Smile
- w ustawieniach głównych pojawiła się opcja "Allow acceptable ads" czyli dokładnie jak w ABP i podobnych możemy zgodzić się na nienatrętne reklamy...wyłączyłem
- w ustawieniach list pokazuje się tylko 5 podstawowych, ale reszta...i to bardzo obszerna...znajduje się pod spodem pod linkiem "Edit filters list"
- wejście w edycje list wyświetla nam teraz listy w 3 głównych grupach
"Adguard Filters"...to listy wcześniej nam znane
"EasyList"...listy narodowe plus blokowanie dodatków społecznościowych - tu jest lista polska
"Other"...kilka list dla ABP, inne mniej znane, ale i np. lista "Malware Domains".
Całość teraz na pewno jest bardziej rozbudowana i pewnie bardziej skuteczna...całośc jednak teraz zaczyna przypominać ABP i oby nie w zużyciu zasobów.