SafeGroup
Testy AV-Comparatives - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Publikacje (https://safegroup.pl/forum-27.html)
+--- Dział: Testy (https://safegroup.pl/forum-22.html)
+--- Wątek: Testy AV-Comparatives (/thread-707.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43


Re: Testy AV-Comparatives - Pablosss - 22.09.2009

To normalne że producent zachwala swoje produkty. Niestety nigdy nie będzie testu który będzie w stanie to sprawdzić. Nie chce mi się wierzyć żeby te słowa znalazły odzwierciedlenie w rzeczywistości.


Re: Testy AV-Comparatives - zord - 22.09.2009

też testowałem NODa wykrywał ale nie przez tą ich całą heurystyke tylko po prostu w którymś momencie wykrywał któryś z plików ściąganych przez malwer a że nie potrafił wykryć źródła infekcji malwer ściągał od nowa NOD wykrywał i tak w kółko


Re: Testy AV-Comparatives - asg - 22.09.2009

Z moich testów Noda zapamiętałem jedno - to na prawdę CICHY antywirus Tongue


Re: Testy AV-Comparatives - VenomX - 22.09.2009

Jurek napisał(a):
asg napisał(a):tak ale te kilka procent między Nod (97,2) a Avirą (99,4) to o 33 719 zagrożeń wykrytych mniej przez Nod w teście AV-C.
Aczkolwiek, też tego nie rozumiem. Bardziej bałbym się braku wpływu na FP - Norton wywala i już. Nie ma zmiłuj.


Około 90% nie wykrywanych przez skaner Noda wirusów jest wykrywanych po uruchomieniu wirusa w systemie przez ThreatSense. Dlatego wynik testu AV-C nie pokazuje wszystkich jego możliwości Smile


Jurek guzik prawda, bardzo wiele szkodników podczas uruchomienia jest niewykrywalne przez Noda...Technologia proaktywności w programach AV jest niestety bardzo zawodna .


Re: Testy AV-Comparatives - Plati - 22.09.2009

VenomX - jeszcze pół roku temu to było nie do pomyślenia, żebyś tak napisał Smile


Re: Testy AV-Comparatives - Jurek - 22.09.2009

VenomX napisał(a):
Jurek napisał(a):
asg napisał(a):tak ale te kilka procent między Nod (97,2) a Avirą (99,4) to o 33 719 zagrożeń wykrytych mniej przez Nod w teście AV-C.
Aczkolwiek, też tego nie rozumiem. Bardziej bałbym się braku wpływu na FP - Norton wywala i już. Nie ma zmiłuj.


Około 90% nie wykrywanych przez skaner Noda wirusów jest wykrywanych po uruchomieniu wirusa w systemie przez ThreatSense. Dlatego wynik testu AV-C nie pokazuje wszystkich jego możliwości Smile


Jurek guzik prawda, bardzo wiele szkodników podczas uruchomienia jest niewykrywalne przez Noda...Technologia proaktywności w programach AV jest niestety bardzo zawodna .


Oczywiście, że przepuszcza ale znacznie mniej niż inne AV w ochronie proaktywnej, dla przykładu Sonar Nortona, który jeszcze pozostawia śmieci w systemie.


Re: Testy AV-Comparatives - Meir - 22.09.2009

Norton pozostawia śmieci w systemie? Powiem tak:

Wszystko ma swój koniec...coraz częściej na tym forum wchodzimy wślepą uliczkę...nie jesteśmy konsekwentni,często zmieniamy zdanie...przecież to tutaj czytałem,że Symantec najlepiej ze wszystkich czyści z infekcji(włącznie z rejestrem)...a teraz pozostawia śmieci w systemie?...Panowie coraz bardziej dziwaczejemy...


Re: Testy AV-Comparatives - LikwidatoR - 22.09.2009

najlepiej usuwa przeciez Dr.Web i Kaspersky rosyjskie antywiry zawsze tak uwazalem nie wiem jak resztaSmile


Re: Testy AV-Comparatives - Meir - 22.09.2009

No widzisz LikwidatoR w każdym poście co innego słychaćSmile...i to zaczyna być problemem...


Re: Testy AV-Comparatives - LikwidatoR - 22.09.2009

Bywa i tak, uwazam , ze trzeba byc jednak konsekwentnym w tym co sie mowi i trzymac tego do konca jak najbardziej sie daSmile


Re: Testy AV-Comparatives - Jurek - 22.09.2009

Meir napisał(a):Norton pozostawia śmieci w systemie? Powiem tak:

Wszystko ma swój koniec...coraz częściej na tym forum wchodzimy wślepą uliczkę...nie jesteśmy konsekwentni,często zmieniamy zdanie...przecież to tutaj czytałem,że Symantec najlepiej ze wszystkich czyści z infekcji(włącznie z rejestrem)...a teraz pozostawia śmieci w systemie?...Panowie coraz bardziej dziwaczejemy...


Piszę Meir o Sonarze Symanteca a nie skanerze , który po wykryciu nieznanego zagrożenie pozostawia wpisy w rejestrze i pliki w systemie. Jeżeli nie wierzysz, to ściągnij sobie kilka wirusów, których Norton nie wykrywa, uruchom w systemie a potem przeskanuj MBAM, lub skanerami, które wykrywają tego wira. Oczywiście Sonar musi wcześniej wykryć proaktywnie wirusa, co się mu zbyt często nie zdarza.


Re: Testy AV-Comparatives - polak900 - 22.09.2009

Jurek napisał(a):
Meir napisał(a):Norton pozostawia śmieci w systemie? Powiem tak:

Wszystko ma swój koniec...coraz częściej na tym forum wchodzimy wślepą uliczkę...nie jesteśmy konsekwentni,często zmieniamy zdanie...przecież to tutaj czytałem,że Symantec najlepiej ze wszystkich czyści z infekcji(włącznie z rejestrem)...a teraz pozostawia śmieci w systemie?...Panowie coraz bardziej dziwaczejemy...


Piszę Meir o Sonarze Symanteca a nie skanerze , który po wykryciu nieznanego zagrożenie pozostawia wpisy w rejestrze i pliki w systemie. Jeżeli nie wierzysz, to ściągnij sobie kilka wirusów, których Norton nie wykrywa, uruchom w systemie a potem przeskanuj MBAM, lub skanerami, które wykrywają tego wira. Oczywiście Sonar musi wcześniej wykryć proaktywnie wirusa, co się mu zbyt często nie zdarza.


niestety to prawda sonar jest wynalazkiem pozostawiającym śmiecie w systemie jak główny mechanizm jej nie wykryje


Re: Testy AV-Comparatives - Meir - 22.09.2009

Wierzę Chłopcy...bo komuż miałbym wierzyć jeśli nie Wam?
Po pierwszej infekcji wywalam Nortona na zbity pysk...a na razie...na razie jestem nim zachwyconySmile...testowałem wszystko oprócz Trend Micro i McAfee...i NIS 2010 odpowiada mi najbardziej...ale podejrzewam,że w październiku te akademickie dyskusje się skończą...na horyzoncie pojawi się przecież: DWPF v3 Smile


Re: Testy AV-Comparatives - Jurek - 23.09.2009

Meir napisał(a):Wierzę Chłopcy...bo komuż miałbym wierzyć jeśli nie Wam?
Po pierwszej infekcji wywalam Nortona na zbity pysk...a na razie...na razie jestem nim zachwyconySmile...testowałem wszystko oprócz Trend Micro i McAfee...i NIS 2010 odpowiada mi najbardziej...ale podejrzewam,że w październiku te akademickie dyskusje się skończą...na horyzoncie pojawi się przecież: DWPF v3 Smile


NIS w połączeniu z DW czy nawet Sandboxie, to bardzo dobry wybór, ponieważ jest pakietem lekkim, szybkim i bezobsługowym, który generuje mało FP a prezentuje przyzwoitą skuteczność.
Nasze negatywne opinie dotyczyły używania Nisa jako jedynego narzędzia do ochrony komputera.


Re: Testy AV-Comparatives - asg - 23.09.2009

W połączeniu z DW to możesz używać i kosiarki do trawy


Re: Testy AV-Comparatives - zord - 23.09.2009

DW remedium na wszystko.. tyle tylko że skanowałem system i f-secure znalazł mi kilka plików zarażonych induckiem pobranych ze stron producenta lub znanych portali które trzeba było instalować jako zaufane mając sam dw nigdy bym się nie dowiedział że są zainfekowane a do głowy by mi nie przyszło żeby je sprawdzać np na vt


Re: Testy AV-Comparatives - Jurek - 23.09.2009

asg napisał(a):W połączeniu z DW to możesz używać i kosiarki do trawy


Nie ulegaj nadmiernej euforii. Na pewno należy wstawić do DW dobry firewall (NIS taki posiada) a i lekki, skuteczny AV nie zawadzi Smile


Re: Testy AV-Comparatives - Meir - 23.09.2009

zord napisał(a):DW remedium na wszystko.. tyle tylko że skanowałem system i f-secure znalazł mi kilka plików zarażonych induckiem pobranych ze stron producenta lub znanych portali które trzeba było instalować jako zaufane mając sam dw nigdy bym się nie dowiedział że są zainfekowane a do głowy by mi nie przyszło żeby je sprawdzać np na vt


"Remedium"...ładne słowo...studiujemy filologię polskąSmile?


Re: Testy AV-Comparatives - Ratatui - 23.09.2009

Meir napisał(a):
zord napisał(a):DW remedium na wszystko.. tyle tylko że skanowałem system i f-secure znalazł mi kilka plików zarażonych induckiem pobranych ze stron producenta lub znanych portali które trzeba było instalować jako zaufane mając sam dw nigdy bym się nie dowiedział że są zainfekowane a do głowy by mi nie przyszło żeby je sprawdzać np na vt


"Remedium"...ładne słowo...studiujemy filologię polskąSmile?


Jak można studiować filologię polską? No chyba, że ktoś lubi uczyć w szkole.


Re: Testy AV-Comparatives - ichito - 23.09.2009

@zord
Miałeś win32/induc? Sam go złapałem niedawno na dwóch komputerach i byłem zdziwiony, bo to wszystko były strony raczej bezpieczne i znane mi. Oba wpadły do systemów, gdzie nie miałem Returnila...nie wiem, czy to przypadek?...a może Returnil jest właśnie remedium? Smile
Induca wykryły: avast, MBAM, ThreatFire, Symantec Antyvirus.