SafeGroup
Mozilla Firefox - Temat główny - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Windows (https://safegroup.pl/forum-18.html)
+--- Wątek: Mozilla Firefox - Temat główny (/thread-663.html)



Re: Mozilla Firefox - wersje niestabilne - Flash999 - 10.09.2011

Beta to beta, więc powinien się instalować jako FF beta.
final-)beta-)aurora-)nightly


Dodano: 10 wrz 2011 09:00

Beta to beta, więc powinien się instalować jako FF beta.
final-)beta-)aurora-)nightly


Re: Mozilla Firefox - wersje niestabilne - slawektor - 10.09.2011

shinjiru napisał(a):Ta beta instaluje się jako Aurora?


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Bety są w kanale releases:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

W kanale nightly reszta:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Mozilla Firefox - wersje niestabilne - shinjiru - 10.09.2011

ah , bo ciągle mi się to "myli" beta z aurorą XD czyli jak zainstaluje ff7b to się zainstaluje obok ff6 czy zastąpi ją?


Re: Mozilla Firefox - wersje niestabilne - Eru - 10.09.2011

Zainstaluje się obok FF6...


Re: Mozilla Firefox - wersje niestabilne - Konto usunięte - 10.09.2011

Zdziwiły mnie tak szybkie, kolejne wydania wersji beta. Zajrzałem na roadmap Mozilli i... o kurczaki, przecież premiera stabilnego FF7 już za nieco ponad 2 tygodnie! Ten przyśpieszony cykl wydawniczy faktycznie nieźle się udziela, no i już w wypadku FF6 mogłem zrezygnować z AFOMa (Memory Fox) oraz drugiego dodatku do zwiększania szybkości uruchamiania.
No ale żeby nie były same moje "majaczenia" - stabilnie się zachowuje? Zdarzają się jakieś nietypowe sytuacje, wycieki pamięci sporej wielkości itp?


Re: Mozilla Firefox - wersje niestabilne - KaMiL - 10.09.2011

Chodzi Tobie o stabilnosc bety? Nie ma z nia zadnych problemow. Uruchamia sie szybko, nie zawiesza sie, wyciekow pamieci nie zauwazylem Smile


Re: Mozilla Firefox - wersje niestabilne - Apocalypse - 12.09.2011

Problemem jest jedynie, że nie działają dodatki no ale to już norma w FX.


Re: Mozilla Firefox - wersje niestabilne - KaMiL - 12.09.2011

X26 napisał(a):Problemem jest jedynie, że nie działają dodatki no ale to już norma w FX.

Akurat na FX 7 juz wiekszosc dziala, jesli nie, mozna to szybko obejsc i nie ma problemu Wink


Re: Mozilla Firefox - wersje niestabilne - Apocalypse - 12.09.2011

Ja mam 6.02 i część dodatków mi nie działa i trzeba kombinować więc jak wyjdzie 7 to pewnie będę miał też problemy.


Re: Mozilla Firefox - wersje niestabilne - KaMiL - 12.09.2011

Hmm, to nie wiedzialem, ze w v6 jeszcze niektore nie dzialaja.
To jest najwiekszy minus przyspieszonego cyklu Mozilli. Na szczescie mozna bez problemu wylaczyc sprawdzanie dodatkow, chociaz z tego co wiem, nie u wszystkich to dziala Sad


Re: Mozilla Firefox - wersje niestabilne - Apocalypse - 12.09.2011

No nie działają.
Nie wiem jak jest z twórcami ale kiedyś między 3.6 a 4 mieli rok czasu a teraz kilka miesięcy...
Mozilla obiecuje, że zrobi porządek ale na obietnicach się kończy.


Re: Mozilla Firefox - wersje niestabilne - Konto usunięte - 12.09.2011

X26 napisał(a):Mozilla obiecuje, że zrobi porządek ale na obietnicach się kończy.


Robią sporo w kwestii dodatków. Przykładowo lista dodatków najbardziej spowalniających Firefoxa:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Kiedyś "triumfował" na niej używany przeze mnie Firebug i naprawdę był on odczuwalny, teraz znikł z listy no i śmiga fantastycznie. Widocznie autorom nie na rękę było istnienie na tej liście Wink

W kwestii kompatybilności też się ostatnio za to wzięli: dodatki których twórcy nie dopasowują do nowych wersji będą ukrywane lub niżej w listach wyszukiwania. Biorąc pod uwagę liczne dotacje od użytkowników w wypadku tych popularnych, może to ich nieźle zmobilizować.


Re: Mozilla Firefox - wersje niestabilne - slawektor - 17.09.2011

Firefox 7.0 Beta 6:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Mozilla Firefox - wersje niestabilne - Flash999 - 18.09.2011

Szkoda, że nie ma w autoupdate i trzeba na razie aktualizować ręcznie. Pewnie jutro dodadzą.


Re: Mozilla Firefox - wersje niestabilne - bardok206 - 27.09.2011

Ciekawe czy ruszą z kopyta w wersji 10 ze zmianą Ui. Bo takim tempem jak teraz to nawet jak wersja 15 będzie to się chyba nie doczekamy.


Re: Mozilla Firefox - wersje niestabilne - Konto usunięte - 27.09.2011

Spokojnie, do wersji 10 jeszcze 4,5 miesiąca


Re: Mozilla Firefox - wersje niestabilne - slawektor - 27.09.2011

Mozilla zakończy ten rok z Firefox 9, który ma się ukazać 20 grudnia. 2012 koniec z Firefoksem 17, W 2013 rozpocznie się Firefox 18. Firefox 25 w dniu 22 października:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

;)


Re: Mozilla Firefox - wersje niestabilne - KaMiL - 27.09.2011

Wam też Nightly nie chce się automatycznie aktualizować? Zawsze to robiła, tzn. po wejściu do O programie Nightlyzamiast zastosuj aktualizacjejest napisane, że aktualizacje dostępne na

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

...


Re: Mozilla Firefox - wersje niestabilne - Eru - 27.09.2011

Mi się normalnie aktualizuje Tongue

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Mozilla Firefox - wersje niestabilne - LZK - 27.09.2011

kamil10506 napisał(a):Wam też Nightly nie chce się automatycznie aktualizować? Zawsze to robiła, tzn. po wejściu do O programie Nightlyzamiast zastosuj aktualizacjejest napisane, że aktualizacje dostępne na

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

...

Mam tak samo, miałem najpierw noralnie automatycznie aktualizowane potem tylko informowało o dostępnych aktualizacjach. Po zainstalowaniu na czysto znów się sam aktualizował ale po paru dniach znów tylko pokazuje czy dostępne.