SafeGroup
Shadow Defender - nowe wersje - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Wirtualizacja, izolacja (https://safegroup.pl/forum-31.html)
+--- Wątek: Shadow Defender - nowe wersje (/thread-6526.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


Shadow Defender - nowe wersje - ichito - 14.02.2013

Założyłem osobny wątek, ponieważ ukazała się właśnie trzecia wersja w ciągu trzech miesięcy poprawiającą poprzednie wydaniaNone
Lista zmian do wszystkich ostatnich wydań oznaczonych już od numeru 1.2 ...wiem, że były anonsowane osobno, ale przeszły właściwie bez echa
Cytat: Shadow Defender V1.2 Change History

Version 1.2.0.36 8 - February 14, 2013
Add: Encryp write cache.

Version 1.2.0.355- January 5, 2013
Add: Compatible with SSD.

Version 1.2.0.346- November 26, 2012
Add: Use RAM as write cache.
Add: Add Windows 8 support.
Fix: USB related issues in Windows 8.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Co mnie niepokoi w tym wszystkim...tak wiem - to wszystko tylko wymysły...nieważne kto, ale ważne, żeby tworzył nowe wersje...teorie spiskowe...i inne bzdety, którymi próbuje się zaciemnić fakt, że człowiek, który po prawie trzech latach objawił się jako "zaginiony Tony" (twórca SD) stara się coś zrobić, ale wiele wskazuje na to, że nie radzi sobie ze stabilnością nowych odsłon programu. Na siłę właściwie prowadzane są zmiany, które niejako wymuszane są przez użytkowników w związku z nowym systemem od Microsoft czy w związku coraz powszechniejszymi dyskami SSD...zmiany nie do końca chyba przemyślane, bo problemów zgłaszanych od starych i nowych użytkowników jest sporo.
Nie są to bzdury, a dość poważne rzeczy i część userów wraca do starych wersji 1.1xx a nowe tylko testuje w celu wyłapania kolejnych błędów.


Re: Shadow Defender - nowe wersje - artoor - 14.02.2013

Ichito , śledzę trochę temat na wildersach... wygląda na to, że program w nowych odsłonach prędzej będzie zaparzał kawę, niż zostaną usunięte bugi o których piszą niektórzy userzy :crazy:


Re: Shadow Defender - nowe wersje - Mietek - 14.02.2013

Wersja 1.1.0.326 -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Wersja 1.1.0.331 -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Wersja 1.2.0.355 -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Wersja 1.2.0.368 -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ciekawe sam nie wiem o co chodziSmile


Re: Shadow Defender - nowe wersje - ichito - 17.02.2013

Kolejna wersja naprawiająca błędne działanie SD na dyskach SSD
Cytat: Version 1.2.0.370- February 17, 2013
What''s New: Optimize SSD Trim function.
What''s Fixed: A bug in Windows 8.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Shadow Defender - nowe wersje - Eru - 17.02.2013

Niby rozwijać się rozwija, ale wciąż mam wątpliwości czy ten Tony z wildersów to faktycznie ten sam Tony pierwotny autor Grin


Re: Shadow Defender - nowe wersje - ichito - 17.02.2013

Są tacy, którzy twierdzą, że tak, a na dowód podaje się fakt jego logowania na Wildersach na swoim starym koncie. Bywał tam rzadko podobno...ale ja wciąż mam wątpliwości.


Re: Shadow Defender - nowe wersje - ichito - 06.04.2013

Kolejna nowa wersja
Cytat: Version 1.2.0.376 - April 6, 2013
What''s New: Add a command line tool.
What''s New: Auto reuse the space used by deleted files in Windows 7 and Windows 8.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Shadow Defender - nowe wersje - ichito - 08.07.2013

Dziś kolejne wydanie wersji beta SD - wprowadzono opcje wykluczeń kluczy rejestru, ale tylko dla Win7 i 8...wszystko wskazuje na to, że dla XP nic się nie zmieniło
Cytat: Beta Version 1.3.0.452 - July 8, 2013
What''s New: Add Registry Exclusion List in Windows 7 and Windows 8.

I don''t know if there is any change for xp usersPatrick


Informacja za forum SD

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Pobieranie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Shadow Defender - nowe wersje - Quassar - 19.07.2013

No niestety pomału nie tylko M$ odstawia XP do lamusa :S


Re: Shadow Defender - nowe wersje - pancernik - 24.07.2013

Info ze strony SD na facebooku:
Cytat: I have some great news regarding the forthcoming new Shadow Defender version:

1) The next version of SD will include the 100mb hidden Windows partition. This volume will not be visible in the list of volumes, but when C: is placed in Shadow Mode, the hidden partition will now be included as well.

2) The next version will also include full MBR and track0 virtualization (including ALL sectors of track0). This is a great new feature that will be very useful against very sophisticated zero-day malware!

3) I had quite a few people asking me whether they should download the x32 or the x64 version. I know that for most seasoned users such basic knowledge is a given, but for many people it is not. As a result I have asked Tony to merge the two versions into one installer. The next version will now be a single installer. The installer will determine the kernel and install the appropriate version accordingly!



Re: Shadow Defender - nowe wersje - pancernik - 05.08.2013

Version 1.3.0.454 - August 5, 2013
Cytat: What''s New: Add Registry Exclusion List in Windows 7 and Windows 8.
What''s Fixed: some minor bugs

Pobieranie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Shadow Defender - nowe wersje - ichito - 15.08.2013

Nowa wersja
Cytat: Version 1.3.0.455- August 13, 2013
What''s New: One installation package for all supported Operating Systems.
What''s Fixed: A bug related to File Exclusion List.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Shadow Defender - nowe wersje - Miquell - 15.08.2013

Coś ostatnio częsty ten upgrade... Widać, że ktoś zabrał się do pracy nad rozwojem SD.
Pytanie tylko czy w pracach tych uczestniczy jego prawdziwy autor? Wink


Re: Shadow Defender - nowe wersje - ichito - 13.09.2013

Cytat: Version 1.3.0.457 - September 13, 2013
What''s New: Supports Windows 8.1.
What''s Fixed: A GUI bug related to Registry Exclusion List.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Miquell napisał(a):Coś ostatnio częsty ten upgrade... Widać, że ktoś zabrał się do pracy nad rozwojem SD.
Pytanie tylko czy w pracach tych uczestniczy jego prawdziwy autor? Wink

Nawet nie próbuję tego dochodzić...dyskusje na ten temat zamilkły, a kontakt z autorem jest właściwie tylko przez jednego człowieka. Coraz nowsze wersje i coraz więcej poprawek powoduje, że program traci nieco na opinii stabilnego i solidnego zabezpieczenia...zgłaszane jest niestety wiele błędów w działaniu, wysypywanie systemu. Część wieloletnich użytkowników już jakiś czas temu wróciła do ostatniej stabilnej wersji z 2010 oznaczonej 1.1.0.325 (nie przestałem jej używać przez te wszystkie lata).


Re: Shadow Defender - nowe wersje - ichito - 10.02.2014

Cytat przeniesiony z wątku o zestawach zabezpieczających
zalew napisał(a):Mam pytanie o ShadowDefender - jakie sa jego realne wymagania, ponieważ na ich stronie pisza ze to własciwie nie ma zadnych wymagan Smile I jak to sie ma np do wirtualnego komputera np w VirtualBox.

No nie ma tak dobrze...wymagania oficjalne jednak są Smile
Cytat: Operating System: Windows 2000 /XP /2003 /Vista /Windows 7 / Windows 8
Memory by OS: 2000: 128MB, XP: 256MB, 2003: 256MB, Vista: 512MB, Windows 7: 1GB, Windows 8: 1GB
Hard Disk: 3 MB for program files, 10MB or more free space for each partition in Shadow Mode

Miały one zdecydowanie mniejsze znaczenie w starszych wersjach, w których nie było możliwości zapisu zmian do pamięci RAM oraz późniejszych, które umożliwiały szyfrowanie tej zawartości. Wtedy SD działał wyśmienicie na każdej dowolnej niemal konfiguracji. Widzę, że masz Vistę czyli dokładnie ten sam system, co u mnie...zainstaluj więc spokojnie starszą wersję 1.1.0.325 bez tych nowych udoskonaleń i raz - nie poczujesz, że SD działa, dwa - będziesz mieć naprawdę solidną warstwę ochrony w postaci wirtualizacji systemu.
Nie ma wg mnie potrzeby i sensu stosowania SD na maszynie wirtualnej...SD może chronić wszystkie zasoby dyskowe - nie tylko dysk systemowy - a maszyna niewiele nowego wniesie do takiej ochrony. Można to zrobić w celu testowania SD na malware, żeby mieć 100% pewności i nawet był w sieci test SD na takiej konfiguracji, który wywołał nieco zamieszania ze względu na wynik - SD puścił do systemu infekcje. Wielu uznało to za dowód słabości SD, inni doszukiwali się różnic w działaniu SD na "żywym" systemie, a maszynie i ewentualnych konfliktów między ich mechanizmami. Wynik był spektakularny, ale chyba jednak niejednoznaczny i budzący wątpliwości.


Re: Shadow Defender - nowe wersje - Konto usunięte - 10.02.2014

Druga sprawa, po co dublowac funkcje samej maszyny wirtualnej? Przecież virtualbox pozwala tworzyć snapshoty.

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka


Re: Shadow Defender - nowe wersje - zalew - 10.02.2014

Troszke mnie nie zrozumieliscie, chociaż pewnie wynika to może z mojego braku informacji. Zakładam ze jezeli uzywam wirtualnej maszyny to nic z niej nie przeniknie do głownego systemu. Myle sie?

Chodzilo mi o porownanie raczej czystego virtualboxu z linuxem i visty z ShadowDefenderem.

Z mojego punktu widzenia troche lepsza jest wirtalna maszyna poniewaz moge ja uruchomic kiedy zechce i nie obciaza ciagle systemu.

Jeszcze jedna uwaga - czytanie o tych wszystkich mozliwosciach zmusza troche do myslenia o tym co sie tak naprawde potrzebuje - jaka jest najlepsza strategia.


Re: Shadow Defender - nowe wersje - ichito - 11.02.2014

zalew napisał(a):Troszke mnie nie zrozumieliscie, chociaż pewnie wynika to może z mojego braku informacji. Zakładam ze jezeli uzywam wirtualnej maszyny to nic z niej nie przeniknie do głownego systemu. Myle sie?

Założenie słuszne...aczkolwiek nic nie jest pewne Smile Było u nas o malware zwanym

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

, a dodatkowe informacje znajdziesz na przykład tu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Shadow Defender - nowe wersje - ichito - 23.04.2014

Dziś pokazała się nowa wersja Shadow Defender
Cytat: Version 1.4.0.518 - April 23, 2014
New: Track 0 virtualization.
New: Hidden boot volume will be shadowed automatically when system volume is shadowed.
Fixed: Some minor bugs.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Niestety już są do niej zgłaszane błędy - BSOD podczas próby wejścia w stan wirtualizacji i jakiś błąd w certyfikatach lub konflikt z AppGauardem, który nie wykrywa go poprawnie. Zobaczymy, czy będzie coś jeszcze do poprawy.


Re: Shadow Defender - nowe wersje - ichito - 25.04.2014

Jest kolejna wersja po zgłoszonych błędach - 1.4.0.519 ...nie ma oficjalnej listy zmian, ale problem z wywalaniem systemu na niektórych konfiguracjach sprzętowo/programowych wydaje się być rozwiązany.