SafeGroup
Pogawędki XIII - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Pogaduchy (https://safegroup.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: Pogawędki XIII (/thread-6306.html)



Re: Pogawędki XIII - Eugeniusz - 02.04.2013

Nie ma gdzie (bo SB nie ma), nie ma z kim (gdzie jest gwardia?), nie ma o czym dyskutować.
so saaad.... Sad


Re: Pogawędki XIII - zord - 02.04.2013

Ale za to masz SG PRO elita normalnie Grin


Re: Pogawędki XIII - ktośtam - 02.04.2013

Eugeniusz napisał(a):Nie ma gdzie (bo SB nie ma), nie ma z kim (gdzie jest gwardia?), nie ma o czym dyskutować.
so saaad.... Sad

Nie smutaj Gieniu. Będzie lepiej. Może...


Re: Pogawędki XIII - Eugeniusz - 02.04.2013

Uhmm.
A wiesz że teraz to ty jesteś głównym spamerem forum?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(eh, trzeba znać na pamieć nazwy niektórych plików żeby dostać się do funkcji forum).


Re: Pogawędki XIII - zord - 02.04.2013

Jak mogłeś mi to zrobić Tongue


Re: Pogawędki XIII - Eugeniusz - 02.04.2013

Statystyki też wyleciały??? Sad

Forum jest praktycznie gołe.
Brakuje:
- shoutboksa
- statystyk
- grupy mentorzy
- user agenta
- emotek

Sprawdźmy czy działają emoty:
Beer
Wall
Facepalm

Hmm teraz będzie można poznać kto jest weteranem - wystarczy że skorzysta z ukrytych emotikon.


Re: Pogawędki XIII - Waves - 02.04.2013

Co jak co ale beer: , wall: się nie zapomina Cool

Trochę prawda, że forum jest gołe ale może jakoś się przyzwyczaimy.


Re: Pogawędki XIII - ktośtam - 02.04.2013

Najbardziej niezapomniany jest jednak Facepalm


Re: Pogawędki XIII - JURCZ91 - 02.04.2013

Może jako mało wtajemniczony zapytam. Po co w takim razie zostało usunięte coś, co było używane i brakuje tego bywalcom forum?


Re: Pogawędki XIII - Waves - 02.04.2013

Boli trochę brak sb ale dziwne tam były rozmowy. Z drugiej strony to aż łezka się w oku kręci przypominając sobie rozmowy z chłopakami. Brakuje też zgrania ale nic nie zrobisz Wink


Re: Pogawędki XIII - chomikos - 02.04.2013

Było na SB obgadywanie Galaktycznego, jedzenie smalcu... Kłótnie po niemiecku, dziwne rozmowy, przywłaszczanie ShoutBoxa na własność, wstawiając wielkie rysunki w tagu img, zabawy, pijaństwo, swawole... Ogólnie jak to mówił Waves, [b] łezka się w oku kręci Lol


Re: Pogawędki XIII - Eugeniusz - 02.04.2013

Spać idźcie bo bredzicie.


Re: Pogawędki XIII - morphiusz - 02.04.2013

Można zauważyć pewną periodyczność w tych zmianach. Wahadełko wkrótce wychyli się w drugą stronę Wink ...


Re: Pogawędki XIII - ktośtam - 02.04.2013

morphiusz napisał(a):Można zauważyć pewną periodyczność w tych zmianach. Wahadełko wkrótce wróci na swoje pierwotne miejsce.... Wink

Czyli, że i adres forum zmieni się na

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Cool


Re: Pogawędki XIII - Konto usunięte - 02.04.2013

No właśnie... nie sądzicie, że przez te wszystkie pierdoły najważniejsze na SG, czyli dyskusje na temat zeszły na boczny plan?


Eugeniusz napisał(a):Brakuje:
- shoutboksa


Już powyższe posty pokazują, ile był wart.

Eugeniusz napisał(a):- statystyk


Nie są potrzebne do wglądu użytkownikom.

Eugeniusz napisał(a):- grupy mentorzy


Jeżeli ktoś jest "legendą" na forum, to wiadomo to po stażu, ilości postów, reputacji... po samych jego postach.

Eugeniusz napisał(a):- user agenta


Jesteśmy forum o bezpieczeństwie, a zbieraliśmy takie dane tylko po to, aby ktoś mógł pokazać innym, że np. zmienił system czy przeglądarkę...
Nie, o bez sensu. Im mniej danych użytkowników tym lepiej. I dla nas i dla nich - to należy propagować.

Eugeniusz napisał(a):- emotek


Żadne emoty nie zostały usunięte.
Wyświetlanie ich zniknęło tylko z pola szybkiej odpowiedzi, nadal jest dostępne w pełnej.


Re: Pogawędki XIII - Lukasz_root - 02.04.2013

Myślę jednak, że user agenta można było zostawić. Jak ktoś nie chce pokazywać takich danych, to może zmienić to w rejestrze systemu. Smile


Re: Pogawędki XIII - Konto usunięte - 02.04.2013

Niby tak, ale po co takie dane mają wisieć u nas?
Ok, jesteśmy serwisem o bezpieczeństwie.
Ok, staramy się zabezpieczyć serwer, bazy itd.

Ale... zdajemy sobie sprawę, że czego byśmy nie zrobili, zawsze jest szansa, że ktoś zrobi nam "kuku".
I nie ma się co bać, wstydzić o tym pisać, bo tylko idiota myśli, że jest bezpieczny w 100%.
Jeżeli useragenty w takiej sytuacji mają być tylko przez to że są ozdobnikami... to nie są potrzebne.


Re: Pogawędki XIII - Eugeniusz - 03.04.2013

Dzisiaj trochę dłużej z wami posiedzę. Kto ma uszy, niechaj słucha!

Problem jest jeden.

Nikt nie ma pojęcia, czym jest SafeGroup i do czego służy.
Przykład: wielokrotnie zmieniała się koncepcja waszego, naszego forum.
Miał być blog - nie ma.
Miała być baza zrzutów ekranowych - nie ma.
Miał być portal zintegrowany z forum - nie ma, ale coś było.
Miały być akcje społeczne - nie ma.

Brak koncepcji ujawnił się zaraz po transformacji antivir-polska - > safegroup. Pamiętam że przez ponad 2 tygodnie wisiały puste fora o... telewizji przemysłowej! Później doszło do kolejnej modyfikacji układu for. A jeszcze później do kolejnej i kolejnej... aż w końcu ja zatęskniłem za starym układem na forum aviry: dział aviry, antywirusów, zapór sieciowych, innych programów zabezpieczających. Niby niezbyt udany układ, ale się sprawdzał.

Nikt, zupełnie nikt nie wie w którą stronę ma podążać forum. Czy to ma być wolne forum o oprogramowaniu? A może "polskimi wildersami", z tego co pamiętam to ja pierwszy użyłem tego sformułowania.
To co się teraz dzieje, to zmarnowanie kilkunastu miesięcy prac administracji i redaktorów. Cofamy się w rozwoju o jakieś 2 lata. Jak SG było bezkształtną masą, tak jest. I będzie.

Czym jesteś SG i dokąd zmierzasz?

---
Wiem wiem. Byłem w redakcji. Z perspektywy zwykłego użytkownika łatwo komentować, ciężko samemu coś zaproponować czy przyczynić się do poprawienia sytuacji. Ale skoro zasiadam na widowni, mam prawo powiedzieć dwa słowa od siebie.


Re: Pogawędki XIII - Galactico - 03.04.2013

To ja też zabiorę głos, mimo iż chory jestem... Ja bym chciał, żeby wszystko, co jest możliwe, powruciło jednak do stanu z dnia mej rejestracji...


Re: Pogawędki XIII - chomikos - 03.04.2013

Galactico napisał(a):To ja też zabiorę głos, mimo iż chory jestem... Ja bym chciał, żeby wszystko, co jest możliwe, powruciło jednak do stanu z dnia mej rejestracji...


Powróciło się przez ópisze Suspicious