SafeGroup
Opera - Temat główny - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Windows (https://safegroup.pl/forum-18.html)
+--- Wątek: Opera - Temat główny (/thread-628.html)



Re: Opera - wersje niestabilne - preter - 28.05.2013

buri napisał(a):
zord napisał(a):Chwila teraz dopiero popatrzyłem dobrze na menadżer zadań po podsumowaniu wszystkich procesów wychodzi ze jednak jest gorzej niz na starej operze

W komentarzach to pisali, że jest to ten sam silnik co w Chromium, bez zmian zmian. Oni chcą się tylko skupić na funkcjonalności, wyglądzie, a silnik niezależnie aktualizować z Chromium.

Nie z Chromium tylko z Google Chrome - silnik Blink.


Re: Opera - wersje niestabilne - buri - 28.05.2013

preter napisał(a):Nie z Chromium tylko z Google Chrome - silnik Blink.

Zmyliła mnie ta wypowiedź:
Cytat: Opera Next is built on top of Chromium/Blink, but the user interface is separate and allows us to add features and improvements quite independently of the engine going forward.

Ja nie bardzo nadążam nad tymi wydaniami Chrome/Chromium i ich silników.


Re: Opera - wersje niestabilne - preter - 28.05.2013

Pierwsza wersja Blinka będzie zapewne bardzo podobna do Chromium, aczkolwiek powinni wyraźnie napisać na którym z nich będą opierać Operę.
Mam nadzieję, że nie wpadną na głupi pomysł mieszania funkcjonalności obu silników. To by była dopiero katastrofa.


Re: Opera - wersje niestabilne - Konto usunięte - 28.05.2013

Niezbyt dobra wiadomość - zakładek nie ma i nie wrócą, od tego jest speed dial z folderami:

Cytat: @Alfuken The new Speed Dial with folder replaces bookmarks.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Opera R.I.P.


Re: Opera - wersje niestabilne - preter - 28.05.2013

Opera staje się przeglądarką dla mas - prostą do bólu, z dwoma opcjami do zmiany Sad
Nastolatki powinny być zadowolone:/


Re: Opera - wersje niestabilne - Street - 28.05.2013

Miejmy nadzieje, że twórcy tej przeglądarki wezmą sobie do serca opinie użytkowników i poprawią te defekty.. Przy dzisiejszych ilościach ramu na pc myślę, iż opera nie jest za specjalnie "ciężka". Szczerze mam wrażenie, że chodzi odrobinę lepiej niż chrome (dokładniej iron), a to już plus.
Oby po dodaniu nowych funkcjonalności nie straciła na lekkości, szybkości. Wtedy może być naprawdę dobrze.. I z pewnością postawie na opere niż na zamulonego liska Wink

Ps. preter gratuluję 1000postu Smile


Re: Opera - wersje niestabilne - buri - 29.05.2013

Brakowało mi takiej informacji, a tutaj dp.pl się wykazały:
Cytat: Aktualizacja

Udało się nam porozmawiać z jednym z współtwórców nowej Opery, Krystianem Kolendrą z wrocławskiego oddziału firmy. Oto wiadomości, które możemy Wam przekazać, i które powinny złagodzić szok, jakim jest radykalnie odnowiona wersja przeglądarki:

* Kolejne wydania przeglądarki norweskiego producenta będą pojawiały się coraz szybciej: choć cykl wydawniczy nie będzie sprzężony z cyklem wydawniczym Chromium, można założyć, że będzie uwzględniany w kolejnych wydaniach Opery.
* Pojawi się jeszcze jeden kanał wydawniczy, z wersjami "bardzo-testowymi" dla deweloperów.
* Opera 15 Next stanowi bazę dla dalszego rozwoju browsera; stopniowo będą odtwarzane najbardziej znane i lubiane funkcjonalności starej Opery, włącznie z elastycznym interfejsem użytkownika.
*Opera zaprasza twórców rozszerzeń dla Chrome do przenoszenia ich na Operę; proces ten będzie niemal automatyczny.
*Ważka wcale nie odleciała: stopniowo narzędzia deweloperskie Chrome będą przekształcane tak, by upodobnić się do Opera Dragonfly.
*Trwają prace nad mechanizmem umożliwiającym otwieranie dokumentów PDF w nowej Operze.
*Przeglądarka będzie w przyszłości obsługiwała interfejs PPAPI, dzięki czemu możliwe być powinno uruchomienie w niej aplikacji Native Clienta.
*Na wersję dla Linuksa przyjdzie jeszcze troszkę poczekać, ze względu na trudności związane z wielością interfejsów użytkownika dla tego systemu.

Czyli tak jak przypuszczałem to na razie goły szkielet, trza poczekać aż powoli go ubiorą i wtedy będzie można ocenić czy wyszło im to na dobre.


Re: Opera - wersje niestabilne - Konto usunięte - 29.05.2013

To pytanie zasadnicze: po co go publikują szerszej grupie osób?
Dla wielu mleko się rozlało i po zobaczeniu takiej a nie innej Opery mogli postawić na niej krzyżyk.

Poza tym ciekaw jestem, czy takie zabawy np. z Dragonfly nie utrudnią im prac. Chrome będzie to rozwijało swoją drogą, a Opera będzie większe zmiany musiała przenosić uwzględniając swoje zmiany. Tak samo z interfejsem.


Re: Opera - wersje niestabilne - zord - 29.05.2013

Wie ktoś jak wywalić funkcje Odkrywaj bo jest mi całkowicie zbędna i przez to tylko przeglądarka wchodzi sama na strony które mnie nie interesują.


Re: Opera - wersje niestabilne - zord - 30.05.2013

Dostępna jest nowa wersja 15.0.1147.24 brak changelogu brak funkcjonalności...

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Opera - wersje niestabilne - tobster - 30.05.2013

IMO mi się podoba, a czemu ? Bo Google Chrome - polityka prywatności - dla mnie odpada, Chromium brak auto aktualizacji(chyba, że się coś zmieniło). Więc jeżeli to będzie Chromium z automatycznymi aktualizacjami bez syfu google to mi pasuje Grin


Re: Opera - wersje niestabilne - zord - 30.05.2013

Ale jednak jest z syfem google.


Re: Opera - wersje niestabilne - tobster - 30.05.2013

No to czar prysł Sad


Re: Opera - wersje niestabilne - zord - 30.05.2013

Wszystko co wpisujesz w pole adresu jest przetwarzane na serwerach googla na szczęście da sie to wyłączyć
Zastanawia mnie z jakiego systemu antyphishingowego korzysta ale zapewne też tego od G a wyłączyć tego już sie nie da przynajmniej ja takiej opcji nie znalazłem.


Re: Opera - wersje niestabilne - tobster - 30.05.2013

Jest jakaś przeglądarka oparta o Chromium z auto aktualizacjami i rozwijana przez społeczność, a nie jakiś podmiot gospodarczy ?


Re: Opera - wersje niestabilne - zord - 31.05.2013

Sposób aktualizacji taki sam jak w crap chrome nie dość że katalog z programem jest 2 razy większy to poprzednie wersje zostają, i trzeba samemu zadbać żeby się tego pozbyć...

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Opera - wersje niestabilne - buri - 07.06.2013

Nowa wersja dzisiaj wyszła, a w niej główne zmiany to:
Cytat: Highlights
Chromium upgraded to latest beta (28.0.1500.37)
Crash and stability issues
Profile migration
Performance improvements on Mac

Pełna lista zmian dostępna

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Nie miałem okazji testować importu zakładek. Czekam na kolejne zmian i powoli zaczynam się przestawiać na ten "twór".


Re: Opera - wersje niestabilne - zord - 07.06.2013

Importuje wszystko oprócz zakładek...
Zaimportowało hasła, otwarte strony, historie, strony z szybkiego wybierania.


Re: Opera - wersje niestabilne - buri - 07.06.2013

Właśnie zauważyłem dwa foldery cache i chyba teraz poprawny to:
Kod:
C:\Users\buri\AppData\Local\Opera Software

Obok był drugi w którym miałem podobny układ, ale katalog utworzony wcześniej:
Kod:
C:\Users\buri\AppData\Local\Opera



Re: Opera - wersje niestabilne - zord - 07.06.2013

A jednak importuje zakładki tylko trzeba potem je ręcznie do speed diala dodać oni tam chyba na głowę upadli ja chce normalne zakładki a nie miliom okienek w speddialu.