SafeGroup
Opera - Temat główny - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Windows (https://safegroup.pl/forum-18.html)
+--- Wątek: Opera - Temat główny (/thread-628.html)



Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - preter - 05.07.2012

Mały teścik Opery 12

Akurat mam co przeglądać, więc postanowiłem pootwierać ie się tylko dało zakładek o najróżniejszej zawartości, niestety bez youtuba, czy innych stron z filmami. W sumie otwartych 41 zakładek:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Aa tu wykorzystanie pamięci:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


I nadal Operka chodzi szybko i stabilnie Smile


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - PascalHP - 05.07.2012

Nie raz tyle kart mam otwartych jak czegoś szukam. Tongue


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - facecik - 05.07.2012

Ja dobiłem Operą do prawie 6GB przy otwartych ponad 200 kartach, chodziła całkiem spoko Grin


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - Apocalypse - 06.07.2012

Nom. 1GB - 1,5 GB to norma przy kilkudziesięciu kartach. U mnie przy 4 GB na wersji x64 jednak trochę bierze.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - preter - 06.07.2012

Dzisiaj pootwieram te same karty w Firefoksie. Ciekaw jestem czy to wytrzyma Grin


Opera 12.50 Marlin - buri - 06.07.2012

Dzisiaj na blogu Deskotp Team pojawił się wpis odnośnie kolejnego dużego wydania Opery. Kolejna rybka

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.
Główne zmiany to:
Cytat: It’s bright, warm, and sunny in Oslo. Naturally all the hardcore geeks are indoors making you the next version of Opera Next. Opera 12.50 will be codenamed ‘Marlin’ and it is starting off strong. Here are some of the highlights that are still works-in-progress: An implementation of the Clipboard API, support for some -webkit prefixed CSS properties, a redesigned keyboard event handling,and integration with Mac OS X 10.8’s Notification Center. Lets dive into it!

Całość do poczytania tutaj:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Wydanie zaktualizowało mi się samo mając kanał Opera-next ustawiony co mnie trochę zmyliło.

Lista zmian jest ogromna i nie ma sensu jej tutaj wstawiać. Przyznam, że chyba też przyspieszyli z wydawaniem nowych wersji, oby tylko nie popadli w numerk-omanię.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - zord - 07.07.2012

Google znalazło sposób żeby zmusić użytkowników opery do przesiadki na swoją przeglądarkę.
Jeśli ktoś używa Google Blogger jest informowany że opera nie jest obsługiwana przez bloggera niektóre części bloggera nie będą działać i mogą wystąpić problemy oraz żeby spróbować Google Chrome

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


oryginalny artykuł

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - preter - 07.07.2012

I właśnie dlatego nie korzystam z usług Google, wyjątek - wyszukiwarka.
Poza tym to nie pierwszy chwyt Google przeciwko użytkownikom Opery.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - buri - 07.07.2012

preter_m napisał(a):I właśnie dlatego nie korzystam z usług Google, wyjątek - wyszukiwarka.
Poza tym to nie pierwszy chwyt Google przeciwko użytkownikom Opery.

To już jest standard gdy jakaś zmiana w gmail automatycznie tworzy problemy pod Operą. Najgorsze jest to, że czasami wystarczy włączyć maskowanie i zaczyna działaćFacepalm


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - preter - 07.07.2012

buri napisał(a):
preter_m napisał(a):I właśnie dlatego nie korzystam z usług Google, wyjątek - wyszukiwarka.
Poza tym to nie pierwszy chwyt Google przeciwko użytkownikom Opery.

To już jest standard gdy jakaś zmiana w gmail automatycznie tworzy problemy pod Operą. Najgorsze jest to, że czasami wystarczy włączyć maskowanie i zaczyna działaćFacepalm

Kiedyś było o tym głośno, że Google w kodzie swoich stron dopisywał warunek: jeśli przeglądarka to Opera to...
Przez to Opera miała i ma problemy z obsługą serwisów Google.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - Ambient - 07.07.2012

To są właśnie kolosy, wiecznie nienasycone d...y i wszech władza, słabsi zawsze mają gorzej Sad


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - preter - 07.07.2012

Ambient napisał(a):To są właśnie kolosy, wiecznie nienasycone d...y i wszech władza, słabsi zawsze mają gorzej Sad

Ale w tym przypadku to słabsi mają lepszą przeglądarkę Grin


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - Street - 07.07.2012

Nie wiem jak u was ale u mnie nowa opera 12 działa najzwyczajniej do dupy.. nie wiem od czego to zależne? Filmiki przycinają, strony czasami łapią 1-2sek przymuł a płynne przewijanie też nie zawsze zdaje egzamin. Lubię operę ale ta 12mi nie podchodzi


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - preter - 07.07.2012

U mnie chodzi bardzo ładnie, nie licząc dwóch nagłych awarii od momentu instalacji Grin


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - KaMiL - 07.07.2012

Street napisał(a):Nie wiem jak u was ale u mnie nowa opera 12 działa najzwyczajniej do dupy.. nie wiem od czego to zależne? Filmiki przycinają, strony czasami łapią 1-2sek przymuł a płynne przewijanie też nie zawsze zdaje egzamin. Lubię operę ale ta 12mi nie podchodzi


Też mam podobne wrażenia.

Cytat: Ale w tym przypadku to słabsi mają lepszą przeglądarkę

To czysto subiektywne odczucie Wink


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - Street - 08.07.2012

Zdaje mi się że 12 została wydana na siłę trochę i wymaga dopracowania.. Albo po prostu flashplayer na operze też ma jazdy jak na foxie

Dodano: 08 lip 2012, 14:11

Zainstalowałem najnowszą beta wersję opery i odziwo działa b.dobrze !! Problemy z przycinaniem filmików zniknęły, strony przewijają się płynnie... A gdy tylko włączam "stabilną" 12None


Re: Opera - wersje niestabilne - KaMiL - 08.07.2012

Ożeż ty... Ale ta wersja dostała kopa. W porównaniu z 12 Final to niebo a ziemia.
Tylko nadal Opera wolno się uruchamia...


Re: Opera - wersje niestabilne - zord - 08.07.2012

Niestety ale w tej wersji nie działa poczta AOL


Re: Opera - wersje niestabilne - KaMiL - 08.07.2012

Zord, a przycina się może u Ciebie czasami animacja otwieranej karty?
Mam kilka pozycji w SpeedDialu i już ta animacja często płynnie...


Re: Opera - wersje niestabilne - zord - 08.07.2012

Nie przycina