SafeGroup
Opera - Temat główny - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Windows (https://safegroup.pl/forum-18.html)
+--- Wątek: Opera - Temat główny (/thread-628.html)



Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - Apocalypse - 14.06.2012

Procesy Zombie? Co masz na myśli?
U mnie pod Vistą x64 chodzi to o wiele lepiej niż 11.64 i zintegrowane wtyczki.
Poza tym wybacz ale ile osób korzysta z linuxa na świecie albo w Polsce?


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - buri - 14.06.2012

X26 napisał(a):Procesy Zombie? Co masz na myśli?

U mnie na całe szczęście nie zauważyłem (jednak dużo ludzi zgłasza ten problem), ale ja mam problem z flashem i to duży, bo nie idzie używać z nową wersją. Dodatkowo jednak wydanie 12 popsuło się z starszą wtyczką - nie ładuje mi często filmików do końca.
X26 napisał(a):U mnie pod Vistą x64 chodzi to o wiele lepiej niż 11.64 i zintegrowane wtyczki.

U mnie też miło działa pod Win7, choć aż takie różnicy względem 11 wersji nie widzę.
X26 napisał(a):Poza tym wybacz ale ile osób korzysta z linuxa na świecie albo w Polsce?

Co ma piernik do wiatraka?


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - Apocalypse - 14.06.2012

buri napisał(a):Co ma piernik do wiatraka


Ano to, że mogliby tak naprawdę nawet nie zajmować się wersją na linuxa i ten system nie jest wyznacznikiem jakości 12-stki. (znikomy procent udziału).

buri napisał(a):U mnie też miło działa pod Win7, choć aż takie różnicy względem 11 wersji nie widzę.


Ja też nie widzę różnicy w szybkości przeglądarki ale widzę różnicę w stabilności wtyczek na korzyść 12 i o tym pisałem.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - nikita - 14.06.2012

X26 napisał(a):Bardzo duży plus natomiast za wtyczki w osobnym procesie.

Wybaczcie tendencyjne pytanie, ale czy chodzi o proces taki jak w przypadku Firefoxa plugin-containteri FlashPlayerPlugin[wersja] .exe ? Bo nic dotyczącego Opery w menedżerze zadań nie widzę..


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - buri - 14.06.2012

X26 napisał(a):Ano to, że mogliby tak naprawdę nawet nie zajmować się wersją na linuxa i ten system nie jest wyznacznikiem jakości 12-stki. (znikomy procent udziału).

Ale się zajmują. Koniec tych dywagacji bez sensu, ja go tu nie widzę.
nikitagorbaczow napisał(a):Wybaczcie tendencyjne pytanie, ale czy chodzi o proces taki jak w przypadku Firefoxa plugin-containter i FlashPlayerPlugin[wersja] .exe? Bo nic dotyczącego Opery w menedżerze zadań nie widzę..

Właśnie też tego nie zauważyłem pod Win7, pod Linuksem jest oddzielny proces "pluginwrapper". Musiałbym się przełączyć i dobrze popatrzeć w czymś innym niż menadżer zadań.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - k1ub2a - 14.06.2012

pod Win 7 64 bit jest proces pluginwrapper. Ja jako użytkowniek firefoxa musze przyznać, że bardzo szybko działa ta nowa opera i wszystko szybciej wczytuje się niż w firefoxie.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - zord - 14.06.2012

Działa komuś test Peacekeeper przy włączonej pełnej akceleracji ? Bo u mnie za każdym razem zatrzymuje sie na webglSphere


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - nikita - 14.06.2012

A jednak wylazł, podczas manipulowania filmikiem na youtube (play, pause, etc.)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - Apocalypse - 14.06.2012

zord napisał(a):Działa komuś test Peacekeeper przy włączonej pełnej akceleracji ? Bo u mnie za każdym razem zatrzymuje sie na webglSphere


Działa, działa ale wynik u mnie jest niższy niż z wyłączoną...


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - facecik - 14.06.2012

U mnie na Operze Peacekeeper parę testów oznacza jako nieobsługiwanych przez Operę, a w ogóle czemu Opera ma domyślnie tą akceleracjęwyłączoną ?


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - zord - 14.06.2012

Robiliście testy z włączoną akceleracją WebGL ?


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - facecik - 14.06.2012

zord napisał(a):Robiliście testy z włączoną akceleracją WebGL ?

Zawiesza się, a raczej 4 test nie odpala , ten po tych latających dmuchawcach.


Dodano: 14 cze 2012, 14:14

Przy włączonej akceleracji, mam rozmazaną czcionkę , tak jak kiedyś w FF, wynik Peacekeeper z włączoną akceleracją o 200 pkt wyższy, ale ogólnie Opera nie wspiera mi 2 testów w tym teście, u Was jest tak samo ?


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - nikita - 14.06.2012

facecik napisał(a):ale ogólnie Opera nie wspiera mi 2 testów w tym teście, u Was jest tak samo ?

Chyba chodzi o HTML5 bo widziałem gdzieś w podsumowaniu napis w stylu: "HTML5: 5/7"


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - Apocalypse - 14.06.2012

facecik napisał(a):Przy włączonej akceleracji, mam rozmazaną czcionkę , tak jak kiedyś w FF, wynik Peacekeeper z włączoną akceleracją o 200 pkt wyższy, ale ogólnie Opera nie wspiera mi 2 testów w tym teście



Może dlatego jest domyślnie wyłączona?
Miała być super, przełomowa technologia no ale chyba nie do końca wyszło...
Tak więc na razie wyłączyli bo zaraz by wszsyscy pisali, że błędy itp.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - facecik - 14.06.2012

Jeden test to ten

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

a drugi ten

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Ogólie Opera 12 ma u mnie niższy wynik w tym teście niż 11 , tu mam około 2700pkt, z włączoną akceleracją 2900 a na starej 3000 bez akceleracji Smile
(ale gpu w lapku działa te Intela HD3000 więc jak bym na sztywno ustawił GF GT540 dla Opery, było by pewnie lepiej )


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - nikita - 14.06.2012

opera:config#UserPrefs|EnableWebGL = 0
opera:config#UserPrefs|EnableHardwareAcceleration = 0

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


opera:config#UserPrefs|EnableWebGL = 1
opera:config#UserPrefs|EnableHardwareAcceleration = 1

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Proponuję skorzystać z opcji "otwórz obrazek" w osobnych kartach. Faktycznie czcionka jest miejscami różna, na siłę "gładzona", czy rozciągnięta.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - yaslaw - 14.06.2012

Jaką alternatywę dla bitdefendera trafficlighta dla opery polecacie? dodatek avg nie działa pod tą przeglądarką.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - andx - 14.06.2012

Witam, czy ma Ktoś może problem z wylogowaniem się z kont bankowych na 12stce? Po próbie wylogowania pojawia się okno o zatrzymaniu skryptów, po kliknieciu okienko znika, a strona bankowa pozostaje. Na 11stce wyłączała się.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - facecik - 14.06.2012

Problem jest znany, zapewne mówisz o banku iPKO?


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - andx - 14.06.2012

facecik napisał(a):Problem jest znany, zapewne mówisz o banku iPKO?

Tak, ciekawe kiedy to poprawią?