SafeGroup
Opera - Temat główny - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Windows (https://safegroup.pl/forum-18.html)
+--- Wątek: Opera - Temat główny (/thread-628.html)



Re: Opera - wersje niestabilne - ktośtam - 10.05.2012

Flash999 napisał(a):A jeszcze lepiej gdyby były dwie wersje - instalacja online i offline dla osób bez dobrodziejstw sieci
Czy nie byłoby to idealne?

A powiedz, po co ludziom bez dobrodziejstw sieci przeglądarka?


Re: Opera - wersje niestabilne - Waves - 10.05.2012

ktostam napisał(a):
Flash999 napisał(a):A jeszcze lepiej gdyby były dwie wersje - instalacja online i offline dla osób bez dobrodziejstw sieci
Czy nie byłoby to idealne?

A powiedz, po co ludziom bez dobrodziejstw sieci przeglądarka?


Cool Dokładnie.


Re: Opera - wersje niestabilne - Apocalypse - 11.05.2012

Są ludzie, którzy jednak korzystają z dodatkowych funkcji Opery.
Ja mam podpięte wszystkie skrzynki pocztowe - lubię jak mi ściąga się poczta tylko wtedy jak włączę przeglądarkę (nie lubię osobnych klientów poczty).
Torrentów też się czasem używało i działało to nieźle (do czasu afery z ACTA).

Tak więc idealnie byłoby gdyby można było wybrać przy instalacji, jakie dodatki mają być.
Ale jak ktoś wyżej napisał - rzeczywiście to ma być przeglądarka a nie kombajn.


Re: Opera - wersje niestabilne - Flash999 - 11.05.2012

ktostam napisał(a):
Flash999 napisał(a):A jeszcze lepiej gdyby były dwie wersje - instalacja online i offline dla osób bez dobrodziejstw sieci
Czy nie byłoby to idealne?

A powiedz, po co ludziom bez dobrodziejstw sieci przeglądarka?

Ale gafę strzeliłem... W takim wypadku wersja offline jest bezsensowna.


Re: Opera - wersje niestabilne - bardok206 - 11.05.2012

Smile

Ja zaliczyłem pierwszą całkowitą zwieche w wersji 12 x64 . Został tylko przycisk resetu. Może to kwestia że instalacja"usb". Mam nadzieje że devsi z opery dopracują 12 i nie będzie ona npwolniej chodzić niż aktualna stabilna wersja.


Re: Opera - wersje niestabilne - Apocalypse - 18.05.2012

Nie wiem co jest nie tak z Betą.
U mnie stabilna 11.64 ma w Peacekkeperze 2700 punktów.
Podczas gdy Beta x32 ma 1200 a x64 to coś około 1100.

To da się odczuć. Beta jest o wiele wolniejsza niż stabilna wersja. Dziwne. Jeśli takie różnicę będą w finale to po co ta ich cała praca była...


Re: Opera - wersje niestabilne - zord - 18.05.2012

U mnie punktów jest nieco więcej niż w stabilnej, po włączeniu akceleracji jeszcze kilka dodatkowych fps nie wiem czemu u Ciebie jest mniej


Re: Opera - wersje niestabilne - Ambient - 20.05.2012

Miałem już 2 bluescreeny w przeciągu 3 dni - wersja x64 :crazy:


Re: Opera - wersje niestabilne - preter - 24.05.2012

Zespół desktopowej wersji Opera wydała nowy build.

- poprawiono wydajność renderowania programowego stron na procesorach obsługujących SSE3
- ulepszono klienta poczty wbudowanego w Operę
- poprawiono technologię Drag and Drop w HTML5

Więcej informacji:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Opera - wersje niestabilne - buri - 24.05.2012

Właśnie zrobiłem sobie aktualizację do nowego snaptshota i widać, że pracują bo ładnie działa. Całkowicie jadę na Opera-next 12 i nie żałuję, bo widać poprawę w działaniu paru stron oraz flash przestał wariować co też cieszy. Nie używam akceleracji bo nie da się tego jeszcze używać.


Re: Opera - wersje niestabilne - Street - 24.05.2012

No właśnie mój chrome zaczął coś wywalać na flashplayeru (ogólnie rpzycina na filmikach) i zaczynam szukać innej przęglądary bo mnie nerwy zaraz poniosą Smile Jak firefox nie spełni oczekiwań lecę w opera12


Re: Opera - wersje niestabilne - Apocalypse - 25.05.2012

Street napisał(a):lecę w opera12


Nie polecam na razie.
Dużo do zrobienia. U mnie x64 cały czas się wieszał.
Nie mówiąc już o tym, że HWA jest zupełnie niepotrzebne.
Co innego 11.64 - super sprawa.

Dziwna polityka firmy. Zamiast się zajmować rok HWA powinni skoncentrować się na x64 i software backend. To by wszystkim poszło na zdrowie.


Re: Opera - wersje niestabilne - Street - 25.05.2012

Chciałem wczoraj zainstalować lecz niestety (szkoda że nie zrobiłem screena) programowi wysypał się interfejs Smile Wie wiem gdzie podział się ten stary wielki firefox.. Na razie siedzę na dragonie i mam nadzieje iż flashplayer się znowu nie wysypie


Re: Opera - wersje niestabilne - Apocalypse - 25.05.2012

To spróbuj Palemoona x64. Z tego co pamiętam masz i5 :-) więc powinien działać lepiej niż Firefox. Co do bety 12-stki to pisałem, że nie warto. Oj Opera, Opera. Niepotrzebnie tak kombinują. Powinni dopracować to co jest...
11.64 jest obecnie najlepsza i nie ma się co brać za 12. A to podobno już prawie RCFacepalm .


Re: Opera - wersje niestabilne - buri - 25.05.2012

Źle do tego podchodzicie, albo nie znacie Opery. Wersja 12 będzie używalna gdzieś tak przy 12.2-12.3 najlepiej - oni chyba se robią takie dodatkowe rc poprawiające błędy. Odnośnie przewijania stron to się zgadzam, nie rozumiem dlaczego pod FF tak marnie to działa.

Kolejny dzień użytkowania i widzę iż u mnie lekkim problemem jest wtyczka do blokowania, która lekko spowalnia przeglądarkę, a konkretnie ładowanie stron. Takie coś się nie działo jak miałem blokowanie przez ufilter.ini, ale on ma ostatnio problemy z paroma irytującymi reklamami. Kwestia czy to tylko złudzenie czy prawda, albo przesadziłem w blokowaniu.

HWA to obecnie jedno wielkie nieporozumienie u mnie, więc nawet tego nie próbuje. Wersji x64 nie mam okazji przetestować pod Win7, a pod Linuksem odkąd siedzę działa pięknie, więc nie ma na co narzekać z mojej strony.

Jakoś większych wycieków pamięci nie zauważyłem lub mam szczęście. Odnośnie tego flasha nieszczęśliwego to winię adobe wydało istny crap, który działa czasami jak mu się podoba. Do tej pory mam problemy z nową wersją po Linuksem - ciągle korzystam z starszego wydania, które działa bez zacinki ze wszystkim.

Opera czasami mi się zacina jak ma coś większego do przemielenia, ale myślę iż to będzie kwestia paru rc i mam nadzieję, że tak będzie.


Re: Opera - wersje niestabilne - Apocalypse - 25.05.2012

12 x64 wywala się nawet z wyłączonym HWA.
Przeglądarka jest bardzo dobra i jej używam - nie zrozum mnie źle. Tylko nie widzę sensu po co pracować kupe czasu nad technologią (HWA), która nie nadaje się do użytku...


Re: Opera - wersje niestabilne - Street - 25.05.2012

i5 mam na lapku tutaj na stacjonaru starego poczciwego wykręconego athlona 2400+ Smile
buri możesz mi powiedzieć z jakiej wersji flasha korzystasz? Nie pomyślałem o powrocie do starszych wersji może u mnie też to pomoże Beer


Re: Opera - wersje niestabilne - ludendorf - 25.05.2012

Najnowsza wersja testowa działa dużo lepiej niż stabilna na windows8


Re: Opera - wersje niestabilne - buri - 25.05.2012

Ja mam z tym flashem pod Linuksem takie jaja, a korzystam z Flash Player 11.1.102. Spróbuj jednak najpierw bety może poprawili już błędy.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Kolejny build z poprawkami:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Opera - wersje niestabilne - andrzej76 - 25.05.2012

Opera 12 Next :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Firefox 12 :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



IE 9 :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



U mnie IE9 nie dorównuje FF i Operze - istna przepaść.