SafeGroup
Opera - Temat główny - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Windows (https://safegroup.pl/forum-18.html)
+--- Wątek: Opera - Temat główny (/thread-628.html)



Re: Opera - wersje niestabilne - bardok206 - 15.10.2011

joa17t napisał(a):Mam dwie wersje Opery, stabilną i Next.

Jak zaktualizowałam Operę Next do jej najnowszej wersji, było tragicznie. Przeglądarka się wieszała i wieszała system.

Nie pomagało nawet wyłączenie rozszerzeń.

Pomogło dopiero wyłączenie w niej akceleracji sprzętowej.

Co do Facebook, to on u mnie działa dobrze, z tymże wcześniej nie mogłam używać Opery do gier na nim, bo były strasznie powolne.

Była zdecydowana poprawa, jak zaktualizowałam Operę Next. Znów mogę grać w gry na FB.

Piszą że wyłączenie w najnowszejwersji 1105 "webgl" jeszcze znacznie pomaga...


Re: Opera - wersje niestabilne - joa17t - 15.10.2011

Bardok206 , a cóż to jest: "webgl"?

Od czasu, jak wyłączyłam w Operze Next akcelerację sprzętową, to ona dobrze działa.

Raczej nie chcę w niej wyłączać następnych funkcji, bo nie chcę przedobrzyć.


Re: Opera - wersje niestabilne - bardok206 - 19.10.2011

Wyszedł nowy build labolatoryjny 12 (1113)

link:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Release notes for desktop

-The desktop builds are based on the recent Opera 12 pre-alpha release. Features introduced in there, such as hardware acceleration and WebGL support, are disabled.
-Two opera:config preferences are turned on by default: “Scroll is Pan” and “Smooth Scrolling”. As a consequence of this, text selection is broken. This will be fixed soon.
-A known issue is that, when pages have page overflow set, users have to focus the page to be able to use keyboard navigation.
-The device API does not have a user interface yet. This will be added soon.
-These are proof of concept builds, and should be considered experimental and for developer use only.

Build ten korzysta w większej częsci z

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

. Można zauważyć podobne bugi...


Re: Opera - wersje niestabilne - bardok206 - 20.10.2011

Pojawiło się kolejne wydaniez tytułem:

Hardware acceleration fixes

Anyone running Opera 12 Alpha are strongly encouraged to upgrade to the build linked below.

Code cleanup and optimizations
Plugged a huge memory leak on Windows, and a smaller one on Mac
Several updates to blocklists. Note that many changes are continuously pushed through autoupdate, so you probably have these changes already
- Blocking use of hardware acceleration on NVIDIA Quadro NVS (bad performance)
- Blocking use of hardware acceleration on NVIDIA FX/PCX series (buggy driver version detection prevented blocking of the too old driver)
- Blocking use of 3D hardware acceleration (WebGL) on Intel GMA 3000 (bad performance)
- Added fallback rule for unknown chipsets on Windows as well, should block things like VMWare
Fixed ex value parsing on Mac, fixes many odd errors where things go missing on websites like reddit
Made "Minimal restart" in crashlog UI work again
Improved flash rendering on Mac
Fixed crash when closing tabs with "dimmed" dialogs

Link do wiadomości na blogu opery:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


edit: U mnie poprawa wydajności w całym intarface tj przesuwanie zakładek okna itp. Jak u was?


Re: Opera - wersje niestabilne - LZK - 20.10.2011

Różnica między tym buildem a pierwszą alphą jest odczuwalna, przewijanie działa lepiej, interfejs się nie tnie i zauważalnie mniej pamięci używa, ale nadal jeszcze ma sporo błędów np na html5test pojawiają się czarne prostokąty zasłaniające tekst


Re: Opera - wersje niestabilne - bardok206 - 20.10.2011

LZK napisał(a):Różnica między tym buildem a pierwszą alphą jest odczuwalna, przewijanie działa lepiej, interfejs się nie tnie i zauważalnie mniej pamięci używa, ale nadal jeszcze ma sporo błędów np na html5test pojawiają się czarne prostokąty zasłaniające tekst
html5 test wynik 336+9. Prostokątów nie mam (robiłem czystą instalacje). we wcześniejszych wersjach zauważyłem te prostokąty, teraz jest ok.


Re: Opera - wersje niestabilne - LZK - 20.10.2011

bardok206 napisał(a):
LZK napisał(a):Różnica między tym buildem a pierwszą alphą jest odczuwalna, przewijanie działa lepiej, interfejs się nie tnie i zauważalnie mniej pamięci używa, ale nadal jeszcze ma sporo błędów np na html5test pojawiają się czarne prostokąty zasłaniające tekst
html5 test wynik 336+9. Prostokątów nie mam (robiłem czystą instalacje). we wcześniejszych wersjach zauważyłem te prostokąty, teraz jest ok.

346+9
Występują rzadziej ale się pojawiają , może to wina ustawień karty

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Opera - wersje niestabilne - Apocalypse - 21.10.2011

Ma ktoś może jakieś screeny z włączoną akceleracją? Zmieniło się coś w stosunku do software?


Re: Opera - wersje niestabilne - bardok206 - 21.10.2011

X26 napisał(a):Ma ktoś może jakieś screeny z włączoną akceleracją? Zmieniło się coś w stosunku do software?
Gołym okiem nic nie widać. Jedynie jak wejdziesz na jakieś banchmarki typu fish ie to już ma się tam 55 fps na 1000 rybek.


Re: Opera - wersje niestabilne - Apocalypse - 25.10.2011

Oj ale ta nowa Opera żre ram i męczy procesor. Czy oni naprawdę muszą zwiększać zapotrzebowanie na komponenty kompa...


Re: Opera - wersje niestabilne - buri - 25.10.2011

X26 napisał(a):Oj ale ta nowa Opera żre ram i męczy procesor. Czy oni naprawdę muszą zwiększać zapotrzebowanie na komponenty kompa...

Potwierdzam i to nawet niby ta poprawiona wersja. Akceleracja może zabić kompa równo, taka strona co mocno korzysta z wielu pierdół zajechała mi kompa. Tylko wyłączenie tego dało możliwość normalnego przeglądania, przed nimi jeszcze sporo roboty.


Re: Opera - wersje niestabilne - Apocalypse - 25.10.2011

Pewnie masz jakąś ekstra maszynę. U mnie totalna padaka...


Re: Opera - wersje niestabilne - ludendorf - 25.10.2011

wyłączcie akceleracje GPU i po problemie z muleniem procka


Re: Opera - wersje niestabilne - Apocalypse - 25.10.2011

Problem polega na tym, że mi bez GPU muli jak głupi, aż się boję jak to będzie wyglądało jak odblokują moją kartę graficzną...


Re: Opera - wersje niestabilne - joa17t - 27.10.2011

U mnie, na nowszym kompie z Windows 7, Opera Next z włączoną akceleracją sprzętową działa bez zarzutu...

Czyli mój nowszy komp spełnia wymagania tej przeglądarki... Wink


Re: Opera - wersje niestabilne - Apocalypse - 28.10.2011

Mi też działa bez zarzutu niby - ale żre jak głupi procesor i ram. To jest program do oglądania stron internetowych ale o tym zapomniała nie tylko Opera...


Re: Opera - wersje niestabilne - joa17t - 01.11.2011

X26 , ale ile masz ramu?Bo ja mam 3GB....

Na XP mam tylko 1 GB RAM i tam było tragicznie, z włączoną akceleracją sprzętową...


Re: Opera - wersje niestabilne - buri - 01.11.2011

Dałem im czas do bety2 nie tykam tej akceleracji, bo mi laptopa zabija (a z fleshem po linuksem też nie jest łaskawy). Oni jeśli dobrze zrozumiałem zrobili akcelerację po całości i to chyba z tego te problemy.


Re: Opera - wersje niestabilne - Apocalypse - 02.11.2011

Mam 1 rdzeniowego Athlona 2600 + i 1,5 GB Ramu. Opera z otworzonymi 40 stronami zabiera około 900 ramu i cały procek cały czas na full. Zmieniłem na stabilną 11.52 i cały czas jest to samo. Żeby nie było to na lapku gdzie jest 3GB i W7 - Opera żre 1,2 GB ramu i też prawie cały procek. Przypadek?


Re: Opera - wersje niestabilne - Tomasz - 02.11.2011

Opera u mnie na 6 rdzeniowym phenomie potrafiła pożreć rdzeń w całości - dlatego zrezygnowałem.