SafeGroup
Opera - Temat główny - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Windows (https://safegroup.pl/forum-18.html)
+--- Wątek: Opera - Temat główny (/thread-628.html)



Re: Opera - wersje niestabilne - buri - 13.10.2011

bardok206 napisał(a):edit: o wreszcie ubdate działa ok (tzw szybko). Ale najnowsza odsłona(1105) przez tą akceleracje działa chyba troszkę wolniej (chodzi o okna ,animacje kart itp)

Tak czytałem w komentarzach, że ludzie narzekają i na razie wyłączają ją. Teraz czas na poprawy tego co wprowadzili. Kurde korci zainstalować, aż się skuszę chyba test zrobić po Linuksem.


Re: Opera - wersje niestabilne - bardok206 - 13.10.2011

Zrobiłemtest nastroncez rybkami od ie . Ustawiłem 1000 rybek i fps 52, wykorzystanie procka 15% wykorzystanie gpuz średnio 4-5% do 39%.


Re: Opera - wersje niestabilne - ludendorf - 13.10.2011

Jak wyłączyć tą akceleracje GPU ? Bo strony i przeglądarka wyglądają koszmarnie.
Choć wg. testu peacekeeper wynik jest kapitalny w porównaniu do poprzedniej wersji.


Re: Opera - wersje niestabilne - zord - 13.10.2011

w pole pasek adresu wpisz to
Kod:
opera:config#UserPrefs|EnableHardwareAcceleration
i polu które się pojawizmień na zero


Re: Opera - wersje niestabilne - KaMiL - 13.10.2011

Na razie opera 12 jest... bardzo słaba. Zwróćcie np. uwagę na płynność przewijania stron na facebook.pl
Straszne. Nie qspominając o tym, że na FB czasami w ogóle nie wczytuje obrazków...


Re: Opera - wersje niestabilne - Eugeniusz - 13.10.2011

Ilu użytkowników Opery marnuje czas i energię elektryczną na Facebook Tongue?


Re: Opera - wersje niestabilne - KaMiL - 13.10.2011

Eugeniusz napisał(a):Ilu użytkowników Opery marnuje czas i energię elektryczną na Facebook Tongue?


Baaardzo śmieszne Smile
Olać to, że jedna z najpopularniejszych stron źle działa na Operze Smile


Re: Opera - wersje niestabilne - zord - 13.10.2011

sprawdził bym ale nie posiadam konta na tym czymś...


Re: Opera - wersje niestabilne - LZK - 13.10.2011

Facebook u mnie normalnie się przewija i wczytują obrazki, ale fakt że nie które strony na dzisiejszym buildzie nie przewijają się płynnie np html5test.com , do finalnej pewnie jeszcze to poprawią.


Re: Opera - wersje niestabilne - buri - 13.10.2011

LZK napisał(a):Facebook u mnie normalnie się przewija i wczytują obrazki, ale fakt że nie które strony na dzisiejszym buildzie nie przewijają się płynnie np html5test.com , do finalnej pewnie jeszcze to poprawią.

Sprawdź bez akceleracji jak działa, bo ona jest przyczyną większości problemów z tym buildem.

Ile ramu wam zjada? z włączoną/wyłączoną akceleracją? Ma trochę chrapkę na RAM z akceleracją większą.
Chodzi jakoś tak mniej płynnie, ale to może być też wina flasha, którego na starej mam zablokowanego z reklamami włącznie - jej ile ton śmieciu ujrzały moje oczy! Czekam na betę, a akceleracja nie jest mi do niczego potrzebna na razie.


Re: Opera - wersje niestabilne - bardok206 - 14.10.2011

Ja na razie webgl off i hard.. akceletracje off. Oby to szybko poprawili.


Re: Opera - wersje niestabilne - Apocalypse - 14.10.2011

Ta ich akceleracja działa inaczej niż u innych. Karta graficzna będzie obsługiwała wszystkie elementy na stronie czyli np. renderowała zdjęcia. Na razie nie jest to ani piękne ani fajne - ale to na pewno jest innowacyjność duża. Mi się marzy, żeby przeglądarka się przełączała sama na GPU jak np. CPU jest obciążony za bardzo no ale to powiew przyszłości.
Mnie zastanawia inna rzecz: napisali, że na razie obsługuje tylko OpenGl a nie DirectX, to znaczy, że na Windows nie ma akceleracji? Ja mam napisane w aboutgpu, że obsługiwana karta ale i tak backend software, no ale poblokowane są na razie niektóre karty graficzne...


Re: Opera - wersje niestabilne - buri - 14.10.2011

Przecież Windows ma OpenGL, a lepszy on, bo akceleracja może być też pod Linuks/Mac dzięki temu.


Re: Opera - wersje niestabilne - Apocalypse - 14.10.2011

No właśnie ja tego za bardzo nie kapuje. Skoro mam OpenGl to ciekawe czy będę miał akceleracje...


Re: Opera - wersje niestabilne - KaMiL - 14.10.2011

Czy Wy też macie problem z Operą 12 przedstawiony na obrazku:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Chodzi mi o to, że pasek zadań jest niewidoczny, chociaż tryb pełnoekranowy nie jest włączony. Włączenie i wyłączenie trybu pełnoekranowego pomaga...


Re: Opera - wersje niestabilne - ludendorf - 14.10.2011

@up
Tak. Wprowadzony motywy nie działają jeszcze tak jak powinny.


Re: Opera - wersje niestabilne - Eugeniusz - 14.10.2011

Akceleracja działa tylko na wybranych modelach kart graficznych?


Re: Opera - wersje niestabilne - ludendorf - 14.10.2011

Właśnie jak to jest?
Ja mam GF 7300 GT DDR3, będę mieć akceleracje ?


Re: Opera - wersje niestabilne - bardok206 - 15.10.2011

Właśnie porównałem sobieświeżo zainstalowana opere 12 1105 z 11.51. Stabilna wersja na wp , zjadała o połowę mniej czasu procesora oraz pamięci. średnio to wyglądało tak8% na o11 21% nao12, oraz ram 89 mb na o11 oraz 170 mb na o12.


Re: Opera - wersje niestabilne - joa17t - 15.10.2011

Mam dwie wersje Opery, stabilną i Next.

Jak zaktualizowałam Operę Next do jej najnowszej wersji, było tragicznie. Przeglądarka się wieszała i wieszała system.

Nie pomagało nawet wyłączenie rozszerzeń.

Pomogło dopiero wyłączenie w niej akceleracji sprzętowej.

Co do Facebook, to on u mnie działa dobrze, z tymże wcześniej nie mogłam używać Opery do gier na nim, bo były strasznie powolne.

Była zdecydowana poprawa, jak zaktualizowałam Operę Next. Znów mogę grać w gry na FB.