SafeGroup
Opera - Temat główny - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Windows (https://safegroup.pl/forum-18.html)
+--- Wątek: Opera - Temat główny (/thread-628.html)



Re: Opera - wersje niestabilne - bardok206 - 04.06.2011

Czy wie ktoś coś więcej na temat ochrony antypishingowej oraz przeciw zagrożeniom w operze? Czy dobrze kojarzę że opera współpracuje z avg? Z moich doswiadczeń najlepiej spisuję się ie9(dlatego jest domyślna przeglądarka mimo że mało go używam), chrome też sobie nawet dobrze radzi. Ale opera słabo.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - ludendorf - 09.06.2011

Opera 11.50 działa jak szalona. Dużo lepiej niż 11.11


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - shinjiru - 09.06.2011

mogę prosić szybką odpowiedź? Pobrałem ją z tego bloga[kolega ma ma w podpisie Wink]czy to jest ta wydana już wersja? no i czy jak ją zainstaluje to przejmie wszystko z opery 11? no i czym to się różni? :p


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - zord - 09.06.2011

to jest wersja beta niestety nie nie przejmie ustawień ze stabilnej wersji bo instaluje się w osobnym folderze
w tej wersji można synchronizować hasła rozbudowali speed dial i oczywiście tak jak każda nowa wersją przeglądarki jest szybsza od poprzedniejWink


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - shinjiru - 09.06.2011

nah...to w takim razie nie fajnie :p widaomo może czy wersja final przejmie ustawienia zwykłej operetki? czy dalej będzie oddzielnie?


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - andrzej76 - 09.06.2011

Będziesz miał 2 Opery, bo 11.50 nie przejmie ustawień z 11.11, a to mój wynik Google Chrome 14

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Uploaded with

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - zord - 09.06.2011

ustawienia zawsze możesz skopiować ze starszej wersji


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - andrzej76 - 09.06.2011

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Uploaded with

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


U mnie Opera Next 11.50 przegrywa z Google Chrome 14.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - tachion - 09.06.2011

hmm Tongue

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - andrzej76 - 09.06.2011

Sprawdź tachion Chrome Canary 14, i Operę jak masz.(wynik szybkości przeglądarki zależy od sprzętu , jaki posiadamy).


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - zord - 09.06.2011

w tym tescie liczy się głównie procesor

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - tachion - 09.06.2011

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - LZK - 09.06.2011

zord napisał(a):to jest wersja beta niestety nie nie przejmie ustawień ze stabilnej wersji bo instaluje się w osobnym folderze
w tej wersji można synchronizować hasła rozbudowali speed dial i oczywiście tak jak każda nowa wersją przeglądarki jest szybsza od poprzedniejWink

Nie trzeba jej instalować w osobnym folderze, można nadpisać poprzednią stabilną.
Porównanie opery , chroma i firefoxa

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - andrzej76 - 10.06.2011

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Uploaded with

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - ludendorf - 10.06.2011

Wszelakie ustawienia przeglądarki są w (wpiszcie w start-> uruchom-> %appdata%) Tu jest folder z ustawieniami opery


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - buri - 10.06.2011

Tak serio, ma do was pytanie. Jaracie się tymi wykresami? To jest poważna pytanie, bo dla mnie od pewnego czasu więcej z przeglądarek się nie wyciśnie. Wszystkie te wykresiki to chyba by poprawić sobie samopoczucie.

Mając net 10/10 Mbit ciężko mi zauważyć czy coś działa szybciej, otwieram 10-15 kart chwila moment i wszystkie są otwarte. W domu mam 1/0,36 Mbit i często z jedna strona ładuje się dłużej niż te wszystkie na raz, a ta sama przeglądarka. Obecnie liczą się udogodnienia jakie oferuje dany produkt. Sam korzystam z Opery, czasami drażni, ale ani Chrome ani FF jej do pięt nie dorastają w funkcjach, które dla mnie mają największe znaczenie.

Wracając do wykresów i patrząc na wyniki, które w większości zależą od sprzętu oznacza iż kto bogatsze ten ma lepiej. Ja nawet nie włączam bo szkoda patrzeć. Jeśli chodzi o testowanie tego wydania to jeszcze za wcześnie jak dla mnie, ma parę niedociągnięć i trza poczekać na przynajmniej drugą betę.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - KaMiL - 10.06.2011

buri napisał(a):Tak serio, ma do was pytanie. Jaracie się tymi wykresami?


Ja w ogóle nie patrzę na te benchmarki. Po co, jesli w nich Firefox wychodzi przeciętnie, a i tak moim zdaniem jest tak samo szybki jak Chrome(mówię o 7a1)


Opera Next 11.50 wydana - bardok206 - 22.06.2011

Co myślicie o nowym image "interface" w najnowszym wydaniu opery next (1054) ? Ja jestem pozytywnie nastawiony...


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - KaMiL - 22.06.2011

Tomek, a opisz nowy interfejs pisemnie, albo daj zrzuty, ok?


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - Konto usunięte - 22.06.2011

@bardok206:
Sorki za wywalenie postu, za dużo dzisiaj rzeczy miałem na kompie do zrobienia i to niestety widać...

Jak wygląda stabilność obecnej wersji Next? Miałem jakiś czas i żadnych problemów nie było, teraz jest wersja stabilna i co chwila się wysypuje...