SafeGroup
Opera - Temat główny - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Windows (https://safegroup.pl/forum-18.html)
+--- Wątek: Opera - Temat główny (/thread-628.html)



Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - Gnome - 01.09.2009

Zainstalowałem i okazało się, że sprawdzanie pisowni mam tylko po angielsku?, więc skopiowałem sobie słownik z Fx i działa Wink.

Ale ja Opery używam jako wspomaganie dla Fx i chyba tak zostanie.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - Plati - 01.09.2009

ja używam od lat FF i tak zostanie.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - mbm86 - 01.09.2009

Gnome napisał(a):Zainstalowałem i okazało się, że sprawdzanie pisowni mam tylko po angielsku?, więc skopiowałem sobie słownik z Fx i działa Wink.

Ale ja Opery używam jako wspomaganie dla Fx i chyba tak zostanie.


Przecież można pobrać słownik PL. Wystarczy z PPM kliknąć słowniki-dodaj lub usuń słowniki i w parę sekund ściągnąć polski słownik

Póki co jest u mnie nieźle z tą Operą ale nie chcę zapeszać. Dłużej potestuję i zobaczę czy poprawili jej stabilność zwłaszcza przy pobieraniu plików co zawsze było jej piętą Achillesową


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - LikwidatoR - 01.09.2009

only FFSmile


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - mbm86 - 01.09.2009

Zarówno FF jak i Opera mają swoje plusy i minusy dlatego warto mieć na dysku obie przeglądarki zwłaszcza jeśli nie jesteśmy jedynymi użytkownikami komputera.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - Gnome - 01.09.2009

mbm86 rano po zainstalowaniu nie działało, a teraz gdy sprawdziłem to jest, może potrzebowała restartu systemu?, nie wiem, ale tak czy inaczej poradziłem sobie dając słownik z Fx.

A turbo to jakieś nieco trefne bo mi źle strony wczytuje (załącznik).


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - mateusxzz - 01.09.2009

To tak jest Grin


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - Gnome - 01.09.2009

Nie używam na co dzień Opery to nie widziałem, dzięki.

Ale i tak zostaje przy Fx, chociaż czasami Opora przydaje się gdy jakaś strona w lisku nie chce się wczytać.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - mbm86 - 01.09.2009

Gnome napisał(a):mbm86 rano po zainstalowaniu nie działało, a teraz gdy sprawdziłem to jest, może potrzebowała restartu systemu?, nie wiem, ale tak czy inaczej poradziłem sobie dając słownik z Fx.

A turbo to jakieś nieco trefne bo mi źle strony wczytuje (załącznik).


Co do turbo to ono jest bardziej przydatne dla posiadaczy internetu bezprzewodowego typu: Blueconnect, IPlus itp. aniżeli dla osób które mają stałe łącze. Ja mam neta bezprzewodowego i wbrew wielu złym opiniom hula mi on całkiem nieźle ale to dlatego że odbiera zasięg UMTS/HSxPA. Ja mam opcję turbo ustawioną na automatyczną żeby włączała się gdy łącze przymula i spada szybkość transferu danych.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - Plati - 01.09.2009

Gnome napisał(a):Ale i tak zostaje przy Fx, chociaż czasami Opora przydaje się gdy jakaś strona w lisku nie chce się wczytać.


Gdy się jakąs strona w FF nie chce wczytać, wtedy używam IE Smile


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - mbm86 - 01.09.2009

Jeszcze nie tak dawno pisałem że wersje beta i RC Opery zamulają u mnie. Dzisiaj zainstalowałem finala i cóż za miła niespodzianka. Śmiga aż miło. Nie zawiesza się, nie wywala, chodzi płynnie także przy otwartych kilku kartach. Jednak były jakieś błędy w tych niestabilnych wersjach, które powodowały zamulanie. Dobrze że w finalu to naprawili
Aż miło mieć dwie przeglądarki które chodzą płynnie i szybko.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - Jurek - 01.09.2009

polak900 napisał(a):właśnie wywaliłem z systemu i już raczej do niej nie wrócę
zawiesiła się parę razy poz tym filtr reklam mnie wkurza
na niektórych stronach zwalnia nie wiadomo z jakiego powodu
dla mnie odpada jak na razie


U mnie nie było ani jednej zwiechy od wersji Beta 2 do final. Żadnych problemów nie mam również z filtrem reklam a działa nawet lepiej od Adblocka FF.
Dla mnie Opera 10 jest znakomita, dlatego po latach chętnie do niej wracam, tym bardziej, że jest mniej podatna na luki.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - polak900 - 01.09.2009

Jurek napisał(a):
polak900 napisał(a):właśnie wywaliłem z systemu i już raczej do niej nie wrócę
zawiesiła się parę razy poz tym filtr reklam mnie wkurza
na niektórych stronach zwalnia nie wiadomo z jakiego powodu
dla mnie odpada jak na razie


U mnie nie było ani jednej zwiechy od wersji Beta 2 do final. Żadnych problemów nie mam również z filtrem reklam a działa nawet lepiej od Adblocka FF.
Dla mnie Opera 10 jest znakomita, dlatego po latach chętnie do niej wracam, tym bardziej, że jest mniej podatna na luki.

czytałem na heise online, że obecnie najbardziej rozpracowywaną przeglądarką jest właśnie opera i firefox, ale to tylko tak wspomniałem
nie mnie jednak bardzo dobrze że śmiga u ciebie
mnie nie przypadła do gustu tak czasami się zdarza


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - mbm86 - 01.09.2009

Muszę przyznać że mile mnie zaskoczyła ta wersja Opery. Jeszcze wczoraj miałem poprzednią stabilną wersję, czyli 9.64 i zamulała momentami niemiłosiernie. Podobnie było z wersjami beta i RC
Po całym dniu korzystania muszę przyznać że wersja 10 wreszcie śmiga jak należy, nie zawiesza się i nie wywala podczas pobierania plików. Oto właśnie chodziło.
Teraz nawet FF wydaje mi się wolniejszy a jeszcze niedawno było odwrotnie Smile


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - zbyszek - 02.09.2009

A ja mam FF 3.5.2. I dla mnie jest wystarczający Smile. Też śmiga szybko.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - Jurek - 02.09.2009

zbyszek napisał(a):A ja mam FF 3.5.2. I dla mnie jest wystarczający Smile. Też śmiga szybko.


Z całym szacunkiem ale FF 3.5 przy Operze 10 to przymuł a poza tym nie ma moim zdaniem bardziej stabilnej i bezpiecznej przeglądarki od Opery. Jest to szczególnie ważne jeżeli używamy hipsa z piaskiem, ponieważ wtedy luki przeglądarki zmniejszają jakość ochrony.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - Pablosss - 02.09.2009

Jurek napisał(a):Z całym szacunkiem ale FF 3.5 przy Operze 10 to przymuł a poza tym nie ma moim zdaniem bardziej stabilnej i bezpiecznej przeglądarki od Opery. Jest to szczególnie ważne jeżeli używamy hipsa z piaskiem, ponieważ wtedy luki przeglądarki zmniejszają jakość ochrony.


U mnie Opera się nie sprawdziła. I jestem bardziej zadowolony z FF który u mnie chodzi elegancko. Co do luk to każda przeglądarka je ma,mało tego - każdy program tylko my o nich nie wiemy.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - Jurek - 02.09.2009

Pablosss napisał(a):U mnie Opera się nie sprawdziła. I jestem bardziej zadowolony z FF który u mnie chodzi elegancko. Co do luk to każda przeglądarka je ma,mało tego - każdy program tylko my o nich nie wiemy.


FF ma swoje walory ale jest to niestety przeglądarka która ze względu na opcję konfiguracji i dodatków jest bardzo otwarta a więc narażona na ataki.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - Pablosss - 02.09.2009

Każdy program ma swoje wady i zalety i nie ma takiego który zadowoli wszystkich.


Re: Opera - wersje stabilne (finalne) - LikwidatoR - 02.09.2009

Pablosss napisał(a):
Jurek napisał(a):Z całym szacunkiem ale FF 3.5 przy Operze 10 to przymuł a poza tym nie ma moim zdaniem bardziej stabilnej i bezpiecznej przeglądarki od Opery. Jest to szczególnie ważne jeżeli używamy hipsa z piaskiem, ponieważ wtedy luki przeglądarki zmniejszają jakość ochrony.


U mnie Opera się nie sprawdziła. I jestem bardziej zadowolony z FF który u mnie chodzi elegancko. Co do luk to każda przeglądarka je ma,mało tego - każdy program tylko my o nich nie wiemy.


My nie wiemy, ale hakerzy już takWink