SafeGroup
Opera - Temat główny - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Windows (https://safegroup.pl/forum-18.html)
+--- Wątek: Opera - Temat główny (/thread-628.html)



Re: Opera - wersje niestabilne - Jurek - 25.08.2009

VenomX napisał(a):
Ratatui napisał(a):W Operze to się nazywa: "Pasek osobisty". Można to ustawić w opcjach wyglądu.


Ten pasek osobisty jest również j dostępny w opierze 9.6 ?


Ten pasek VenomX już był nawet wtedy, gdy nie było jeszcze Firefoxa Smile


Re: Opera - wersje niestabilne - Ratatui - 25.08.2009

polak900 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


i tyle w tym temacie
pozdro wszystkim


Ten test jest lipny. Creer bodajże już o nim pisał.


Opera 10 Release Candidate. - Jurek - 25.08.2009

Ukazała się nowa wersja Opery RC 1733. Finał spodziewany jest na 1 września:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Ścieżka dla adblocka w Windows XP:

C:\Documents and Settings\Nazwa użytkownika\Dane aplikacji\Opera\Opera\urlfilter.ini

PS.

Jeszcze szybsza od Bety 3 Smile


Re: Opera - wersje niestabilne - mbm86 - 25.08.2009

Do dupy jest ta Opera. Otwieram kilka kart a ona się zamula a potem wywala i muszę przez task managera ją wyłączać na siłę. W FF takie sytuacje zdarzają mi się niezmiernie rzadko i jest on o niebo stabilniejszy niż ta Opera. Mam nadzieję że w finalu to poprawią.


Re: Opera - wersje niestabilne - Dozamet1 - 25.08.2009

Jurek napisał(a):
Dozamet1 napisał(a):a jak zrobić żeby opera spradzała poprawność pisowni?!


Napisz coś na forum i kliknij PPM na tekst, następnie pojawi się możliwość automatycznego pobrania słownika. Dokładnie już nie pamiętam szczegółów ale chyba trzeba jeszcze ustawić sprawdzanie pisowni i wybrać PL. Na pewno sobie poradzisz Smile
Sprawdzanie pisowni działa poprawnie.
Serafin napisał(a):Właśnie przesiadłem się na na opera 10 beta 3 i jestem pozytywnie zaskoczony. W porównaniu z FF wydaje się szybciej wyświetlać strony, są one przyjemniejsze dla oka, działa stabilnie i nie zużywa tylu zasobów co FF. Być może zostanę przy tej przeglądarce na dłużej.


Dokładnie Smile
Skopuj sobie jeszcze Serafin adbloka do reklam z tej strony:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Instrukcja dla Opery 10:

Instalacja:

- Przed podmianą pliku należy KONIECZNIE wyłączyć Operę!!!
- W opcjach folderów w widoku na leży włączyć ukryte pliki i foldery.
- Plik urlfilter.ini należy rozpakować i wrzucić do folderu, który jest przedstawiony w Operze w menu Pomoc>O Operze i podmienić plik już tam istniejący

Opera 10 Beta:

C:\Documents and Settings\Twoja nazwa uzytkownika\Dane aplikacji\Opera\Opera 10 Beta\urlfilter.ini


- Po wgraniu powyższego pliku należy KONIECZNIE wyczyścić ciasteczka w Operze i tymczasowe pliki! (inaczej reklamy mogą być jeszcze wczytywane z pamięci tymczasowej przeglądarki)

Adblock działa rewelacyjnie!!!


Dzięki Jurek!Smile


Re: Opera - wersje niestabilne - Jurek - 25.08.2009

mbm86 napisał(a):Do dupy jest ta Opera. Otwieram kilka kart a ona się zamula a potem wywala i muszę przez task managera ją wyłączać na siłę. W FF takie sytuacje zdarzają mi się niezmiernie rzadko i jest on o niebo stabilniejszy niż ta Opera. Mam nadzieję że w finalu to poprawią.


Do dupy to jest Twój system mbm86Smile
U mnie śmiga aż miło.
Jeszcze szybsza jest RC - rakieta!

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Opera - wersje niestabilne - Dozamet1 - 25.08.2009

na rzaie lisek odstawiony na bok.Zobaczymy czy takdalej będzie.Amam pytanie dlaczego nie odtwarza filmików na stronach odtwarzanych prze win media player?


Re: Opera - wersje niestabilne - Ratatui - 25.08.2009

Opera nie obsługuje w pełni Windows Media Playera (nie ma paska postępu, rozpoczęcia odtwarzania, zatrzymania czy też pauzy). Filmiki z WMP jednak działają na Operze.


Re: Opera - wersje niestabilne - Dozamet1 - 25.08.2009

z tych mi żaden obraz się nie pokazuję

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Opera - wersje niestabilne - polak900 - 25.08.2009

opera 10 rc no powiem że i na macu jest pięknie
jak tu teraz z safari się przestawić


Re: Opera - wersje niestabilne - mbm86 - 25.08.2009

Jurek napisał(a):
mbm86 napisał(a):Do dupy jest ta Opera. Otwieram kilka kart a ona się zamula a potem wywala i muszę przez task managera ją wyłączać na siłę. W FF takie sytuacje zdarzają mi się niezmiernie rzadko i jest on o niebo stabilniejszy niż ta Opera. Mam nadzieję że w finalu to poprawią.


Do dupy to jest Twój system mbm86Smile
U mnie śmiga aż miło.
Jeszcze szybsza jest RC - rakieta!

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Skoro system jest do dupy to dlaczego FF jest 100-razy bardziej stabilny i wywala się może raz na miesiąc ? Dziwne że jedna przeglądarka chodzi poprawnie a druga nie. Więc nie trudno się domyślić że to nie jest raczej wina systemu bo gdyby tak było to FF również by zamulał


Re: Opera - wersje niestabilne - Jurek - 25.08.2009

Ratatui napisał(a):Opera nie obsługuje w pełni Windows Media Playera (nie ma paska postępu, rozpoczęcia odtwarzania, zatrzymania czy też pauzy). Filmiki z WMP jednak działają na Operze.


Tak, brakuje jeszcze pełnej obsługi WMP. W wyjątkowych sytuacjach gdy coś nie działa można użyć przycisku "W IE":

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


lub z prawokliku "otwórz za pomocą/ Internet Explorer"


Re: Opera - wersje niestabilne - Ratatui - 25.08.2009

@Dozamet1

Po zaktualizowaniu Opery 10 beta 3 do RC strona z kamerą online działa:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Opera - wersje niestabilne - Jurek - 25.08.2009

Ratatui napisał(a):@Dozamet1

Po zaktualizowaniu Opery 10 beta 3 do RC strona z kamerą online działa:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



A u mnie w RC również nie działa, podobnie jak na tej stronie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Opera - wersje niestabilne - Dozamet1 - 26.08.2009

tu mi wszystkie działają ale tena Krakow.pl dalej nie działają


Re: Opera - wersje niestabilne - Kizi - 27.08.2009

mbm86 napisał(a):
Jurek napisał(a):
mbm86 napisał(a):Do dupy jest ta Opera. Otwieram kilka kart a ona się zamula a potem wywala i muszę przez task managera ją wyłączać na siłę. W FF takie sytuacje zdarzają mi się niezmiernie rzadko i jest on o niebo stabilniejszy niż ta Opera. Mam nadzieję że w finalu to poprawią.


Do dupy to jest Twój system mbm86Smile
U mnie śmiga aż miło.
Jeszcze szybsza jest RC - rakieta!

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Skoro system jest do dupy to dlaczego FF jest 100-razy bardziej stabilny i wywala się może raz na miesiąc ? Dziwne że jedna przeglądarka chodzi poprawnie a druga nie. Więc nie trudno się domyślić że to nie jest raczej wina systemu bo gdyby tak było to FF również by zamulał


Zauważyłem, że jak Jurkowi coś zamulało, to była to wina systemu. U Ciebie to tylko wina programu.


Re: Opera - wersje niestabilne - Jurek - 27.08.2009

mbm86 napisał(a):Skoro system jest do dupy to dlaczego FF jest 100-razy bardziej stabilny i wywala się może raz na miesiąc ? Dziwne że jedna przeglądarka chodzi poprawnie a druga nie. Więc nie trudno się domyślić że to nie jest raczej wina systemu bo gdyby tak było to FF również by zamulał


Wiele czynników ma wpływ na to, że jakiś program działa wspaniale na konkretnym sprzęcie i systemie a na innym nie.

Obydwie przeglądarki zarówno Opera jak i Firefox mają swoje atuty. Wiele lat je testowałem i nie mam już żadnych wątpliwości, że Opera jest bardziej stabilna, bezpieczna i profesjonalna. Szanuję jednak mbm86Twój wybór Smile


Re: Opera - wersje niestabilne - czullo - 28.08.2009

JMi tam wszystkie strony dobrze dzialaja w firefoxie dlatego nie zamierzam go zmieniac na przegladarke z ktora sa klopoty na jakis stronach Grin


Re: Opera - wersje niestabilne - Plati - 28.08.2009

czullo ja również. Używam FF od prawie 3 lat i nic nie wskazuje na to, że go zmienię.


Re: Opera - wersje niestabilne - Ratatui - 28.08.2009

Jaki dodatek do FF dodaje opcję w prawokliku paska adresu: "Wklej i otwórz"? Dokładnie chodzi mi o opcję z Opery "wklej i przejdź".