SafeGroup
Windows Phone 7.x/8.x oraz urządzenia - dyskusja - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Windows (https://safegroup.pl/forum-18.html)
+--- Wątek: Windows Phone 7.x/8.x oraz urządzenia - dyskusja (/thread-5671.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28


Re: Windows Phone 7.5/7.8/8.0 oraz urządzenia - dyskusja - buri - 21.06.2014

lukasamd napisał(a):W wypadku Nokii gwarancja obejmuje kraje Unii + kilka dodatkowych:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Teraz się w to wczytałem i nie jest źle, a sprzedawca wydaje się uczciwy. Jak to jest z etui w tych smartfonach. Warto brać coś lepszego? Ja ogólnie dbam o sprzęt - moja nokia 301 nie ma nawet jednej ryski, a nosiłem ją w zwykłej skarpecie. Tą cegłę raczej bym wolał na pasku, bo szkoda kieszeni wypychać.


Re: Windows Phone 7.5/7.8/8.0 oraz urządzenia - dyskusja - Konto usunięte - 21.06.2014

Ja bym zainwestował tylko w folię. Jeśli się szanuje, to sama obudowa nie powinna się zniszczyć.


Re: Windows Phone 7.5/7.8/8.0 oraz urządzenia - dyskusja - buri - 21.06.2014

lukasamd napisał(a):Ja bym zainwestował tylko w folię. Jeśli się szanuje, to sama obudowa nie powinna się zniszczyć.
Serio przy GG3 folia? To na mojej Noki 301 jest plastik i nie ma ryski, a przecież to GG3 chyba jest mocniejsze. Dla mnie to głównie będą zdjęcia, poczta, twitter, nawigacja jak będę jeździł samochodem. Nawet nie planuje być ciągle podłączony do sieci bo u mnie nie ma potrzeby, a obecnie w pracy to nawet nie mam czasu na coś takiego. Bałem się, że rozdzielczość mała, ale bawiąc się chwilę nie zauważyłem problemów. Mi długo te przenośne "telewizory" nie pasowały bo nie widziałem zastosowania, wiele mi się nie zmieni.

Wracając do systemu, bo nie mam o nim większego pojęcia. Mogę się zalogować jak do Win8 na kompie? Wyłapie moją przestrzeń z SkyDrive? Można liczyć na ustawienia poczty co mam na Win8? (skrzynki to m$, gmail, yahoo oraz o2.pl). Jeszcze dla obeznanych jakiego pakietu mogę potrzebować miesięcznie? Raczej nie będę słał zdjęć na SkyDrive bo w domu po Wi-fi raczej sobie poradzę, wideo w moim wypadku odpada. 0,5 GB spokojnie starczy na miesiąc? Mam obecnie Play na kartę i strasznie mi pasuje taka opcja, bo nie widzę ciekawych abonentów obecnie.


Re: Windows Phone 7.5/7.8/8.0 oraz urządzenia - dyskusja - Konto usunięte - 21.06.2014

Jeśli nie przeszkadzają Ci rysy to ok... Gorilla Glass ma chronić przed uderzeniami, ale w starciu z piaskiem już polega. Wystarczy dosłownie jedna drobinka w kieszeni czegoś tego typu i ekran masz porysowany. Nie sugeruj się filmikami w których ludzie używają nożyczek / gwoździ / noży i próbują zarysować. To zupełnie co innego, struktura drobinki kwarcu jest inna. Moim zdaniem obecnie folia bądź szkła ochronne to sprawa musowa. No chyba, że komuś nie przeszkadzają rysy. Mi przeszkadzają, nawet jak są widoczne tylko pod światło i tylko na wygaszonym ekranie.


Re: Windows Phone 7.5/7.8/8.0 oraz urządzenia - dyskusja - Eugeniusz - 21.06.2014

Mam Moto G z GG od marca, nie mam żadnego etui ani folii i jak na razie nie mam ani jednej rysy Tongue...


Re: Windows Phone 7.5/7.8/8.0 oraz urządzenia - dyskusja - buri - 21.06.2014

lukasamd napisał(a):Jeśli nie przeszkadzają Ci rysy to ok... Gorilla Glass ma chronić przed uderzeniami, ale w starciu z piaskiem już polega. Wystarczy dosłownie jedna drobinka w kieszeni czegoś tego typu i ekran masz porysowany. Nie sugeruj się filmikami w których ludzie używają nożyczek / gwoździ / noży i próbują zarysować. To zupełnie co innego, struktura drobinki kwarcu jest inna. Moim zdaniem obecnie folia bądź szkła ochronne to sprawa musowa. No chyba, że komuś nie przeszkadzają rysy. Mi przeszkadzają, nawet jak są widoczne tylko pod światło i tylko na wygaszonym ekranie.
Nie musiałeś mi tłumaczyć czym jest piasek - wiem to dobrze po studiach Smile


Re: Windows Phone 7.5/7.8/8.0 oraz urządzenia - dyskusja - zord - 21.06.2014

Ja po półtora roku bez żadnych folii czy etui nie mam ani jednej ryski na wyświetlaczu Smile


Re: Windows Phone 7.5/7.8/8.0 oraz urządzenia - dyskusja - Konto usunięte - 21.06.2014

@zord: a na czym?

Hm.. może nadwrażliwy jestem... chyba ściągnę przez was folię z G2.. w końcu i tak nie trzymam telefonów dłużej niż rok Grin


Re: Windows Phone 7.5/7.8/8.0 oraz urządzenia - dyskusja - zord - 21.06.2014

Lumia 920 ekran z Gorilla Glass, mam tylko parę rysek na obudowie ale niestety taki urok białej i błyszczącej Tongue


Re: Windows Phone 7.5/7.8/8.0 oraz urządzenia - dyskusja - nikita - 21.06.2014

Ja dalej mielę moją Lumię 800 i powiem, że mimo starej generacji GG telefon przeżył sporo upadków (szczególnie na kamienie i asfalt), w większości spadał prosto "na pysk" i owszem - rysy/zarysowania widać, ale bryła telefonu nawet przy jego wadze jest dość solidna. Galaxy S3 po upadku, który widziałem dostał pajęczyny na ekranie i "rozmłócił" mu się górny róg. Ten upadek to chyba 1/10 tego jak latała moja Nokia. Rysy mi nie przeszkadzają, ale zawsze lepiej jak ich nie ma Smile ja zmieniam telefon co 2 lata i to już chyba od 12 lat. Ostatnio okazało się, że wskazane byłoby wcześniej skorzystać z nowego aparatu, ale niestety muszę się przemęczyć jeszcze do końca roku.


Re: Windows Phone 7.5/7.8/8.0 oraz urządzenia - dyskusja - buri - 21.06.2014

Zmieniam jak już odmawia posłuszeństwa. Nie pamiętam nawet dobrze ile miałem swoją ostatnią Nokię... Obecna to rok i wygląda jak nówka, bo ja jednak korzystam sporadycznie jak potrzebuje. Będzie telefon zapasowy, bo tam bateria trzyma o wiele dłużej.


Re: Windows Phone 7.5/7.8/8.0 oraz urządzenia - dyskusja - facecik - 21.06.2014

No własnie z tymi GG jest różnie, na mojej żonie HTC Mozart , bardzo leciwy już telefon , nie ma najmniejszej ryski, a telefon lata w damskiej torebce , a tam jak wiadomo wszystko, a ekran po prostu nówka Smile


Re: Windows Phone 7.5/7.8/8.0 oraz urządzenia - dyskusja - ollek22 - 28.06.2014

No i stało się miałem czekać na oficjalną premierę WP 8.1 i wczoraj zainstalowałem oO. Mam Nokie Lumie 520 (z tego co wiem jak ludzi pisali po forach to bateria im krócej trzymała) ja osobiście nic takiego nie zauważyłem baterie ładowałem wczoraj z rana po zainstalowaniu WP 8.1 do pełna i użytkowałem telefon to plemiona, yt, muzyka itd. dzisiaj zostało 68% także nie najgorszy wynik, a nawet bardzo dobry. Nie wiem jak było wcześniej przed aktualizacjami, bo ja od razu miałem update WP 8.1 może dzięki temu coś naprawili Smile
Jestem bardzo zadowolony z tego systemu dużo usprawnień i działa płynnie na mojej Lumii 520.


Re: Windows Phone 7.5/7.8/8.0 oraz urządzenia - dyskusja - buri - 28.06.2014

No i zakupiłem Nokia Lumia 1020. Początkowo mały zawód, bo sprzedawca nie pisał nic o brandzie Vodafone, szybka zmiana wersji na europejską i już git. Szybkość działa systemu bardzo fajna, aparat robi świetne fotki z bliska co mi się szczególnie podoba. Bon 100 zł w prezencie pozwoli mi zakupić płatne appki, jeśli będą przydatne, więc uznaje to za miły prezent. Bateria to potrafi parować jak się mocniej wykorzysta telefon, ale na noc włączam sobie tryb samolotowy bo mam przynajmniej spokój. Zasięg neta w okolicy to tragedia, ale domowe wi-fi daje radę, choć brak możliwości głębszych ustawień ip, dns uznaje za jakieś nieporozumienie. Czekam spokojnie na update do 8.1, jakoś nie mam aż takiego parcia Smile


Re: Windows Phone 7.5/7.8/8.0 oraz urządzenia - dyskusja - ollek22 - 28.06.2014

Co do update WP 8.1 wiadomo coś? Czy teraz do oficjalnej premiery nic nie będzie?


Re: Windows Phone 7.5/7.8/8.0 oraz urządzenia - dyskusja - facecik - 28.06.2014

buri napisał(a):No i zakupiłem Nokia Lumia 1020. Początkowo mały zawód, bo sprzedawca nie pisał nic o brandzie Vodafone, szybka zmiana wersji na europejską i już git. Szybkość działa systemu bardzo fajna, aparat robi świetne fotki z bliska co mi się szczególnie podoba. Bon 100 zł w prezencie pozwoli mi zakupić płatne appki, jeśli będą przydatne, więc uznaje to za miły prezent. Bateria to potrafi parować jak się mocniej wykorzysta telefon, ale na noc włączam sobie tryb samolotowy bo mam przynajmniej spokój. Zasięg neta w okolicy to tragedia, ale domowe wi-fi daje radę, choć brak możliwości głębszych ustawień ip, dns uznaje za jakieś nieporozumienie. Czekam spokojnie na update do 8.1, jakoś nie mam aż takiego parcia Smile
Nie pisał o brandzie,bo jest po prostu delikatnie mówiąc nieuczciwy,gdyby napisał to byc moze byś niekupił.


Re: Windows Phone 7.5/7.8/8.0 oraz urządzenia - dyskusja - buri - 28.06.2014

facecik napisał(a):Nie pisał o brandzie,bo jest po prostu delikatnie mówiąc nieuczciwy,gdyby napisał to byc moze byś niekupił.
Raczej nie miałem nic do brandowanego softu bo łatwość zamiany - 15 minut z pobraniem, nie sprawiła mi problemu. Nie lubię jak ktoś nie opisuje w całości sprzedawanego towaru.


Re: Windows Phone 7.5/7.8/8.0 oraz urządzenia - dyskusja - Konto usunięte - 29.06.2014

Po tych ostatnich dyskusjach zdecydowałem się ściągnąć folię z mojego G2. Widoczność idealna, wrażenia dotykowe idealne. Co najlepsze, nawet odcisków za wiele nie ma tym fabrycznym szkle. Jak się zarysuje to trudno, płakać nie będę, w końcu to tylko telefon :-)

Wysłane z telefonu


Re: Windows Phone 7.5/7.8/8.0 oraz urządzenia - dyskusja - buri - 29.06.2014

Ja zakupiłem sobie tylko gumowe opakowanie na telefon bo jednak ten plastik to się ślizga. Doczytałem też dla pewności i w Lumia 1020 na aparacie też jest GG3 co mnie uspokoiło mocno.


Re: Windows Phone 7.5/7.8/8.0 oraz urządzenia - dyskusja - nikita - 15.07.2014

Dostałem ciekawą ofertę i chyba wezmę Lumię 925. Telefon nie jest jakiś super świeży na rynku, mam nadzieję, że nie będzie to przeszkadzać przy aktualizowaniu systemu, itp.